ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח לתוכנית ללא מקדם מובטח

לאחר תקופה ארוכה שבה כל מי שיש לו ביטוחי מנהלים עם מקדם מובטח הוא בגדר "לקוח שבוי", לאחרונה חלל שינוי שמאפשר להם לנייד את חסכונותיהם. אז מה צריך לדעת על ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח?

בשנת 2015 קיבלו בעלי ביטוחי מנהלים בשורה משמחת: משרד האוצר החליט ליצור תחרות בקרב חברות המשווקות מוצר פנסיוני מסוג זה, במטרה לשמור על תנאי הביטוחים שבידכם, ובמטרה ליצור תחרות שתוזיל את דמי הניהול. לכן כיום הוא מאפשר מעבר לחברות אחרות, שמציעות פוליסות עם תנאים דומים לאלה שיש בידכם, והשוני העיקרי הוא במחיר דמי הניהול שתשלמו.

מהו ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח?

נזכיר שביטוח מנהלים הוא מוצר פנסיוני המיועד לשכירים ולעצמאים כאחד, ללא תלות בעמדתם (כלומר הוא לא באמת מיועד אך ורק למנהלים). המוצר משלב בתוכו גם למקרה של אובדן כושר עבודה וביטוח חיים. מדובר באפיק חיסכון שדמי הניהול שלו יקרים יחסית, בהשוואת למוצרים אחרים.

מקדם קצבה מובטח נועד לקבוע את קצבת הפנסיה שלכם. ככל שמקדם הקצבה גדול יותר, כך קטנה הקצבה החודשית. עד סוף שנת 2013, אם בחרתם לחסוך את כספכם באמצעות ביטוח מנהלים במסלול קצבתי, גובה מקדם הקצבה נקבע ביום הצטרפותכם, בהתאם לחישוב שביצעה החברה המבטחת. אלמנט זה מכונה מקדם קצבה קבוע או מקדם מובטח.

אלא שעם הזמן, תוכלת החיים עלתה, ומקדמי הקצבאות המובטחים גדלו גם כן. לכן, בשנת 2008 החליטו להפוך את פוליסת ביטוח המנהלים לקצבתית בלבד. כפועל יוצא מכך, קיבלתם מקדם קצבה גבוה. ב- 2013 משרד האוצר החליט לאסור שיווק ביטוח מהלים עם מקדם קצבת מובטח, מתוך חשש שחברות הביטוח יקרסו, ושעבור כל מי שיתחיל לחסוך זה מאותה הנקודה – יחושב מקדם הקצבה ביום פרישתו, ולא מיום הצטרפותו.

כיום ניתן לבצע ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח!

משרד האוצר החליט ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח בין החברות השונות, ופתח את השוק לתחרות על לבם של החוסכים. בהחלט אפשר לנייד את הכספים שהצטברו בביטוח המנהלים לקרן פנסיה או קופת גמל, וכך להוזיל את דמי הניהול ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם.

כמו כן ניתן להעביר ביטוח מנהלים עם מקדם קיצבה קבוע לחברת ביטוח אחרת, תוך שמירה על התנאים הקיימים, ולהוזיל את דמי הביטוח, בהתאם להנחיית המפקחת.

בדיקת כדאיות לניוד ביטוחי מנהלים שנפתחו לפני 2001

חשוב לקחת בחשבון את נושא המקדם המובטח, בעיקר למי שיש ביטוח שאליו הצטרף לפני יוני 2001. למי שיש מקדם מובטח נמוך, שמבטיח קצבה יחסית גבוהה, ייתכן ולא יהיה כדאי לנייד את כספיו, אפילו אם דמי הניהול יקרים. כדי לבצע בדיקה מעמיקה של הנושא, מומלץ מאוד לפנות ליועץ פנסיוני מנוסה.

שוקלים ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח? נשמח לעזור!

קיימים פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון לפני שמעבירים את כספי החיסכון הפנסיוני שלכם לאפיק אחר. מלבד דמי הניהול והמקדם הקבוע. מדובר בהחלטה חשובה שעליכם לעשות כדי להבטיח את עתידכם. לכן, אל תניידו את כספיכם לפני שתיצרו איתנו קשר, ותתייעצו עם אחד המומחים הפנסיוניים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. השאירו פרטים ואנחנו נוודא שתעשו את ההחלטה הנכונה עבורכם.

ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
להצטרפות לביטוח מנהלים
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.