אז מה עושים בלי פוליסת ביטוח סיעודי?

בנובמבר 2019 הופסק השיווק של כל פוליסת ביטוח סיעודי. מדוע זה קרה ומהן האפשרויות של צרכני הביטוח בישראל?

הרפורמה בתחום הביטוח הסיעודי

החל מחודש נובמבר 2019, מדינת ישראל מתחלקת לשתי קבוצות: אלה שיש להם פוליסת ביטוח סיעודי, ואלה שאין להם וכבר לא יכולים לרכוש. בחודש נובמבר 2019 התחוללה דרמה בשוק הביטוח, כאשר בזו אחר זו חברות הביטוח הודיעו על הפסקת השיווק של פוליסות ביטוח סיעודי.

מי שכבר רכש את הביטוח החשוב הזה קודם לכן, מוגן וזכויותיו נשמרות במלואן, בהתאם לתנאי הפוליסה. כל השאר צריכים לחכות ולקוות שהביטוח הסיעודי יחזור לחיים, כלומר תתאפשר רכישה פרטית של ביטוח סיעודי.

למה היה צורך ברפורמה?

הגורם העיקרי למצב המוזר והחמור הזה הוא אנחנו, צרכני הביטוח של המאה ה-21 – אנחנו חיים הרבה יותר שנים מבעבר. הצמיחה בתוחלת החיים הופכת את ביטוחי הסיעוד במתכונת הנוכחית לבלתי כדאיים כלכלית עבור חברות הביטוח. ביטוחי הסיעוד שאנחנו מכירים נולדו לעולם בו תוחלת החיים נמוכה בהרבה.

מהו ביטוח סיעודי?

פוליסת ביטוח סיעודי מספקת מימון כספי המסייע למשפחה לטפל בצרכיו של מי שהפך סיעודי ואינו יכול לטפל בעצמו ולבצע פעולות בסיסיות, כגון להתרחץ, להתלבש, לקום, לשכב וכד' או לחלופים סובל מתשישות נפש ודמנציה. בדרך כלל מדובר באנשים בגיל מבוגר מאוד, אך מצב סיעודי יכול לקרות לכל אחד ואחת, בכל גיל, עקב תאונה או מחלה.

עלויות הטיפול באדם סיעודי הן גבוהות, ועפ"י חוק האחריות מוטלת על המשפחה הקרובה של האדם הסיעודי. עבור רוב המשפחות, ללא קיומו של ביטוח סיעודי  שיאפשר סיוע כלכלי הטיפול נאות באדם סיעודי הוא אתגר כספי כמעט בלתי אפשרי.

מבט לעתיד – מה יהיה?

אחד הפתרונות שעולים שוב לסדר היום הציבורי, הוא ביטוח סיעודי ממלכתי, בדומה לביטוח הבריאות הממלכתי המעניק לכל אזרח בישראל כיסוי רפואי איכותי ומקיף. הרעיון כבר נדון בעבר, וכעת, אם לא יימצא פתרון מהיר להחזרתם לשיווק של ביטוחי סיעוד פרטיים, הדיון בביטוח סיעודי ממלכתי יחזור לקדמת הבמה אך צפוי שייקח זמן רב לתכנון, לחקיקה וליישום.

אז מה עושים עכשיו?

מי שמחזיק פוליסת ביטוח סיעודי בתוקף צריך לשמור עליה מכל משמר. מי שאין לו ביטוח סיעודי צריך למצוא אלטרנטיביות, כגון עיבוי ביטוחי הבריאות, רכישת ביטוח תאונות אישיות, וטיפוח חסכונות נזילים. לכל אלה יש לנו עבורכם פתרונות מובילים. משבר הביטוח הסיעודי מאיר באור יקרות את הנכס הפיננסי החשוב ביותר שלכם – תוכניות הפנסיה. זה המקור הכספי שלכם לעתיד, וצריך לדאוג לו וטפח אותו לאורך כל הדרך. פנו אלינו בהקדם לקבלת ייעוץ מקצועי ולמען השקט הנפשי שלכם.

אז מה עושים בלי פוליסת ביטוח סיעודי?
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.