קצבת זקנה פנסיונית לעומת קצבת זקנה מביטוח לאומי

למה חשוב שיהיה לכם תוכניות חיסכון לטווח הארוך? מה ההבדל בין קצבת פנסיה שמקבלים מחיסכון פנסיוני לבין קצבת זקנה שמקבלים מהמוסד לביטוח לאומי? על שאלות אלה ואחרות נענה במאמר זה.

קצבת זקנה מביטוח לאומי

קצבת זיקנה היא אחד האלמנטים החשובים ביותר שקיימים בענף הביטוח הלאומי, שנועד להבטיח לאזרחי ישראל הכנסה חודשית קבועה לאחר פרישתם, ואת קיומם הבסיסי. מדובר בקצבה שמגיעה לכל מי שהוא אזרח ותיק, יליד הארץ או מי שעלה לארץ לפני גיל 60-62, ועונה על תנאי הזכאות.

תנאי זכאות לקבלת קצבה מביטוח לאומי

אחד מתנאי הזכאות הוא הגיל שלכם: גיל פרישה (67 לגברים ו- 62 לנשים) מאפשר לכם לקבל קצבת זיקנה מביטוח לאומי רק בתנאי שאתם עומדים במבחן ההכנסות. גיל זכאות לקצבת אזרחי ותיק (70 לשני המינים) מאפשר לכם לקבלת קצבת זיקנה מביטוח לאומי ללא קשר להכנסותיכם.

כמו כן תהיו זכאים לקבל קצבת זיקנה מביטוח לאומי אם השלמתם תקופת אכשרה (תקופה שבה הייתם מבוטחים בביטוח זקנה) ואם שולמו עבורכם דמי ביטוח כחוק לאורך השנים.

למה לא להסתפק בקצבת זקנה מביטוח לאומי?

לצערנו יוקר המחייה הקיים כיום בקושי מאפשר קיום בסיסי. לצערנו, אנו שומעים ללא הרף על מקרים שקשישים נאלצים לבחור בין תרופות לבין אוכל וחשמל. במקרים מסוימים המדינה מנסה לעזור באמצעות תשלום השלמת הכנסה, אך גם במצב זה הכסף פשוט לא מספיק. לכן על מנת שתוכלו להמשיך לחיות חיים נורמליים, כל כך חשוב לצד קצבת הזקנה שמקבלים מהמוסד לביטוח לאומי שתהיה לכם גם תוכנית חיסכון לטווח הארוך.

דחיית קצבת זקנה – האם זה כדאי?

אחת האופציות להגדלת סכום הקצבה היא דחיית פרישתכם. צעד זה יאפשר לכם לקבל תוספת של הקצבה מביטוח לאומי, ובמקביל להמשיך לצבור תשואה על יתרת החיסכון הפנסיוני ולהגדיל אותו. עם זאת במקרים מסוימים הדחייה איננה מומלצת, ולכן תעשו בחוכמה אם תתיעצו עם סוכן פנסיוני כדי להבין את ההשלכות של בחירה זו לעומקן.

קצבת זקנה פנסיונית

על מנת שאורח חייכם לא ייפגע, חשוב לבצע תכנון פרישה, תוך שאנחנו מתחשבים בקצבת הזקנה שתקבלו מביטוח לאומי בשילוב קצבת הזקנה שתקבלו מהביטוח הפנסיוני שלכם. כיום, לאור הפקת לקחים מהעבר, מוטלת חובה הן על שכירים והן על עצמאים לחסוך במסגרת זו על מנת לאפשר לכולם לחיות בנוחות גם לאחר פרישתם ולהזדקן בכבוד.

צבירת הכספים לגיל פרישה מתבצעת באמצעות אחד מבין שלושה מכשירים לבחירתכם: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל טהורה. בהגיעכם לגיל פרישה, תהיו זכאים לפדות את הכספים שחסכם לאורך השנים בחיסכון הפנסיוני שלכם וליהנות מקצבת פנסיה שתתווסף לקצבת הזקנה שאתם מקבלים. כמו כן תוכלו לנצל את כל הטבות המס שעומדות לזכותכם וכך למקסם את הסכום שהצלחתם לחסוך על מנת לחיות טוב יותר בשנות הפרישה שלכם.

דואגים להפקיד היום, כדי לפרוש בלי דאגות

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מלווים אתכם כל הדרך בתכנון פרישה נכון. אנחנו לוקחים בחשבון את כל הצרכים שלכם ושל משפחתכם, מציגים בפניכם את כל האפשרויות העומדות לבחירתכם, ועוזרים לכם לתכנן את העתיד שלכם. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה עם מומחה פרישה.

קצבת זקנה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
רוצים לפרוש בלי דאגות?
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.