ביטוח רכב ליום אחד – למי זה מתאים ומתי זה כדאי?

אחד הביטוחים המבוקשים ביותר בתחום עולם ביטוחי הרכב הוא ביטוח רכב ליום אחד. מתי הוא נדרש, למי זה מתאים, כמה זה עולה ולמה חשוב לשים לב? המשיכו לקרוא את המאמר כדי לגלות.

מה זה ביטוח רכב ליום אחד?

ביטוח זה כשמו כן הוא – מכסה את הנהג שמשתמש במכונית  למשך יום אחד בלבד. בעל רכב מסוים יכול לרכוש ביטוח זה לאדם כלשהו כדי שיוכל לנהוג ברכב שלו למשך יום אחד. מדובר בפתרון נהדר לכל מי שרוצה להלוות את הרכב שלו לאדם מזדמן, כגון – קרוב משפחה, אורח, חבר, קולגה או שכן, שמעוניין להשתמש במכונית מסיבה כלשהי באופן חד פעמי.

בישראל כל נהג מחויב בביטוח חובה שלרוב כולל בתוכו ביטוח המיועד לנוסעים קבועים ברכב, כגון בן או בת הזוג או הילדים. על ביטוח זה, בדומה לביטוח מקיף או צד ג', בעל הפוליסה משלם אחת לשנה, לכל השנה. אבל במקרה ויש צורך בביטוח ליום אחד בלבד, במקרה מיוחד ויוצר דופן, הרי שצריך לרגוש ביטוח רכב ליום אחד, אם אנחנו רוצים שאותו נהג יהיה מכוסה, על כל צרה שלא תבוא.

כמה עולה ביטוח רכב ליום אחד?

עלות ביטוח רכב ליום אחד נקבע על ידי כל חברת ביטוח באופן בלעדי, וכל חברה פועלת לפי שיקול דעתה בלבד. בגדול ניתן לומר שבאופן יחסי המחירים של פוליסה זו בדרך כלל יקרים יותר בהשוואה לביטוחי רכב המיועדים לתקופות יותר ארוכות. הסיבה לכך פשוטה: חברות הביטוח רואות בביטוח זה כלא כדאי מבחינה כלכלית, ולכן המחיר גבוה יותר.

חשוב לשקול את נושא התדירות: ככך שתשתמשו בפונקציה הזו יותר פעמים, כך תגלו שהיא פחות משתלמת בטווח הארוך. על בעל הפוליסה להחליט אם באמת כדאי לרכוש ביטוח חד פעמי לכיסוי יומי, או שאולי שווה בכל זאת לצרף את הנהג לפוליסה השנתית שלכם, כיוון שבמקרה כזה המחיר יהיה יחסית אטרקטיבי יותר לעומת ביטוח יומי שרוכשים אותו שוב ושוב.

מה צריך לדעת לפני שרוכשים פוליסה כזו?

חשוב לדעת שסוכן ביטוח טוב יכול לעזור לכם להסדיר את הנושא מול חברת הביטוח שלכם כבר בשלב שבו אתם רכושים ביטוח רכב סטנדרטי. יש כמה חברות ביטוח שמבטיחות מחירים נמוכים על ביטוח רכב ליום אחד, לכל מי שרוכש דרכן ביטוח שנתי, ולכן שווה לברר את זה מראש ולערוך השוואת מחירים מעמיקה.

איך לרכוש ביטוח חד יומי?

חברות הביטוח מאפשרות רכישת ביטוח חד יומי באמצעות האפליקציות, האתרים או במוקדים הטלפונים, אך חשוב לתייעץ מראש עם אחד מהמומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אמנם באינטרנט ניתן לכאורה לבצע סקר שוק בלחיצת כפתור, אבל במקרים רבים, אתרי השוואות המחירים מציגים תמונה חלקית ולא מציגים את הכיסויים שחברות הביטוח מציעות. במילים אחרות, אם חלילה תצטרכו להפעיל את הביטוח תגלו שבמחיר נמוך קיבלת כיסוי שאינו מספיק. אנחנו כאן כדי לערוך בשבילכם השוואה איכותית ומקצועית כדי לוודא שהמחיר הנמוך אינו מגיע על חשבון כיסויים חשובים.

האם אפשר לקנות ביטוח לתקופה מעט יותר ארוכה?

למעשה ביטוח רכב ליום אחד, הוא בדרך כלל ביטוח לתקופה קצרה בת 4 ועד 7 ימים. ביטוח זה יכול לשמש בעיקר חיילים שחוזרים מהצבא ורוצים להשתמש ברכב של ההורים כדי לרדת לאילת לחמשוש, או עקב החלפת מכוניות ורכישת מכונית חדשה וכדומה.

אל תסמכו על הגורל, לכו על בטוח וקנו ביטוח!

גם אם זה רק באופן חד פעמי ולנסיעה קצרה, אל תתנו לגורל לקבוע את העתיד שלכם. הרבה דברים יכולים לקרות בדרך, גם לא באשמתכם. אז אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח רכב ליום אחד, או ביטוחי רכב אחרים, אתם מוזמנים להשאיר פרטים, וליהנות משירות אדיב, אמין ומקצועי של המומחים שלנו. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין, שאלה ובקשה.

ביטוח רכב ליום אחד
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח רכב עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.