כל מה שרציתם לדעת על קרן פנסיה לעצמאי

פתיחת קרן פנסיה לעצמאי היא חלק בלתי נפרד מחובותיו של כל מי שמנהל עסק, בהתאם לחוק פנסיה חובה. למה זה חשוב, איך בוחרים את הקרן המתאימה לכם ומה צריך לדעת עליה?

קרן פנסיה חובה לעצמאי

בשנת 2008 החליטו לבטל את האפשרות לציבור הרחב להשקיע את כספם באפיקי השקעה הוניים כמו קופות הגמל או ביטוחי המנהלים, שהפכו להיות אפיקים קצבתיים כמו קרנות הפנסיה. כעשור מאוחר יותר, במסגרת חוק ההסדרים, נכנס לתוקפו חוק פנסיית חובה לעצמאים, לפיו כל עצמאי חייב להפקיד כספים לטובת חיסכון פנסיוני ומי שימנע מכך, יוטל עליו קנס.

נכון להיום כל עובד שהוא אזרח ישראלי חייב להפריש כספים לקרן פנסיה, בין אם הוא שכיר ובין אם הוא עצמאי, וטוב שכך. המדינה השכילה להבין שאם רוצים למנוע מצב שבו אנשים מגיעים לגיל פרישה ולא מסוגלים להזדקן בכבוד, חייבים שכולם יפרישו כספים לטובת הפנסיה. למרות שההפרשה לפנסיה לפעמים גורמת לנו להתבאס, צריך לזכור שהכסף לא הולך לאיבוד, אלא ישרת אותנו בעתיד ושמדובר במטרה חיונית וחשובה. כמו כן המפקידים יכולים ליהנות מהטבות מס מיוחדות על הפקדותיהם.

אז מה מקבלים במסגרת הפקדות לקרן פנסיה לעצמאי?

קרן פנסיה לעצמאי, בדומה לכל קרן פנסיה, מספקת מעטפת כוללת לכל בעל הכנסה מעסק או משלח יד. במסגרת התוכנית תיהנו מחיסכון פנסיוני שיכין אתכם כלכלית לתקופת פרישתכם, כיסוי ביטוחי למקרה שתלכו לעולמם בטרם עת (חס וחלילה) וכיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה. כלומר, הקרנות מציעות מענה אופטימלי לצורכיכם, שמצד אחד ממקסם את החסכונות שלכם לגיל פרישה ואת הטבות המס כך שתיהנו מביטחון כלכלי לטווח הארוך ומצד שני מעניק לכם שקט נפשי.

כמה כסף צריך להפקיד בקרן פנסיה לעצמאים?

לפי חוק פנסיה לעצמאים יש שתי מדרגות, מדרגה אחת היא עד חצי מהשכר הממוצע במשק שעליו העובד צריך להפקיד 4.5% והמדרגה השנייה היא מעל למחצית השכר במשק וההפקדה בגינה צריכה להיות של 12.55%.

למה חשוב שיהיה לכם קרן פנסיה לעצמאים?

בגלל מרכיב הביטוח – אצל עצמאים קיים סיכון גדול יותר שחלילה יקרה להם משהו וזה יגביל אתכם מלהכניס כסף לעצמכם ולמשפחתכם, בהשוואה לשכירים שמגובים באמצעות ימי מחלה, ימי חופשה ועוד. בניגוד להפקדות לחיסכון בבנק או בתיק השקעות, קרן פנסיה לעצמאים כוללת כיסוי ביטוחיהן בגין אובדן עבודה והן בגין פטירה מוקדמת חלילה. 

בגלל מרכיב האבטלה – אחת הבעיות המרכזיות של עצמאי היא שהוא לא זכאי לקבל דמי אבטלה במידה והעסק נסגר או שהוא הופך למובטל מסיבה כלשהי. מצב כזה עשוי להיות מסוכן מאוד כלכלית. אך למי שיש קרן פנסיה לעצמאי, יש לו גיבוי: ניתן למשוך עד שליש מהכספים שצבר או משכורת של 3 חודשי עבודה (הגבוה מביניהם) ולחיות בנתיים מהכספים האלה. זוהי רשת ביטחון שלא היתה בעבר.

לסיכום, קרן פנסיה לעצמאי פותחים רק עם המומחים!

במאמר זה הסברנו בקצרה על יתרונותיה הרבים של קרן פנסיה לעצמאים. על מנת לבחור את קרן הפנסיה האידיאלית עבורכם (או מוצר פנסיוני אחר), כדאי להיפגש עם סוכן פנסיוני, מאחר וישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון כדי לבצע השוואת קרנות פנסיה נכונה. בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ כבר למעלה מ- 20 שנים, מה שמאפשר לנו להציע לכם שלל פתרונות ולהתאים לכם את החיסכון הפנסיוני המושלם לצורכיכם. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה ותיהנו משקט נפשי ומשירות מקצועי

קרן פנסיה לעצמאי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.