מהי קרן פנסיה מחקה מדד s&p 500?

גם אתם שמעתם מחברים על קרן פנסיה מחקה מדד s&p 500 ואתם רוצים להבין מה זה אומר בדיוק? אתם לא לבד. במאמר זה נסביר אם מדובר במסלול ששווה להכיר, האם התשואות מדברות בעד עצמן, למי זה מתאים ולמה חשוב לשים לב?

מה זה קרן פנסיה מחקה מדד s&p 500?

בזמן האחרון צמחה מגמה נרחבת של מעבר לקרנות פנסיה מדד s&p 500, כאלטרנטיבה לאפשרות של ניהול תיק השקעות באופן עצמי. מדובר במוצר חדש יחסית.

כשמדברים על מסלולי השקעה מחקי מדד, הכוונה היא שמאפשרים לחוסכים "לפזר" סיכונים באופן נרחב ובו זמנית גם ליהנות מתשואות יפות לאורך זמן. מדד ה- הוא מדד פופולרי מאוד, שכן הוא למעשה כולל את כל 500 חברות הענק האמריקאיות (ביניהן אמזון, בנק אוף אמריקה ופרוקטור אנד גמבל), ומניות ממגוון תחומים (הייטק, אנרגיה, פיננסית, תעשייה וטכנולוגיה). המדד הוכיח את עצמו במשך שנים רבות, ונחשב למוצלח מאוד: ב- 5 השנים האחרונות עשה תשואה מצטברת של למעלה מ- 40%.

האם כדאי לשקול קרן פנסיה מחקה מדד?

כדי להבין אם כדאי לשקול קרן פנסיה מחקה מדד, יש לבחון כמה מדדים, וכאן נתייחס לשני העיקריים שביניהם:

התשואות – מאחר ומדובר במוצר חדש יחסית, לא ניתן להשוות את תשואותיו לאלה של קרנות אחרות

דמי ניהול – אין כאן דמי ניהול שהם יקרים יותר בהשוואה לדמי ניהול במסלולים אחרים.

למה חשוב לשים לב?

עם כל ההתלהבות מהנושא, חשוב לזכור שמי שבוחר במסלול כזה, הרי שמדובר במסלול מנייתי לכל דבר. צריך להישאר עם האצבע על הדופק, ולא להיכנס למצב של שאננות. כלל האצבע הוא שכלל שמתקרבים לגיל פרישה, עדיף לצמצם את הסיכון וצריך לעבור למסלול יותר סולידי שמבוסס בעיקר על אג"חים וניירות ערך אחרים בעלי חשיפת סיכון נמוכה יותר.

איך מצטרפים?

מסלולי השקעה מחקי מדד פתוחים לקהל הרחב: שכירים ועצמאים כאחד יכולים להשקיע בהם במסגרת הפקדתם לקרן ההשתלמות. מי שרוצה לחסוך לטווח הארוך, תוך פיזור סיכונים, ליהנות מתשואה טובה בטווח הרחוק ומשאר היתרונות של מסלול מחקה מדד, פשוט צריך לפנות אלינו. בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים סוכנים פנסיוניים מנוסים ומקצועיים שישמחו להכיר אתכם כדי להתאים עבורם את מסלול ההשקעה האידיאלי. השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם.

קרן פנסיה מחקה מדד

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
קופת פנסיה
קופת פנסיה – האלמנט העיקרי שיבטיח את עתידכם

קופת פנסיה היא מוצר חיסכון פנסיוני משולב ביטוח לעובד השכיר ולעצמאי. הכסף שמצטבר בה נועד על מנת לשמש כתחליף למשכורת לאחר צאתכם לגמלאות. במאמר זה נסביר איך לצבור בה כמה שיותר כסף, כמה צריך להפקיד, מהו חוק פנסיה חובה, כיצד פותחים לעצמכם קופה ועוד.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן פנסיה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.