ביטוח פנסיוני לעצמאים

עד לפני כמה שנים ביטוח פנסיוני לעצמאים היה משהו שהוא בגדר המלצה. כיום, לאחר שהשכילו להבין שלא מדובר במותרות, כל עצמאי חייב לפי חוק להפקיד לעצמו כספים באחד מאפיקי החיסכון המוצעים לקהל הרחב.

כל בעל עסק, ללא קשר לסכום הכנסותיו, יכול ליהנות מביטוח פנסיוני לעצמאים וחיסכון שיעניק לו שקט נפשי בעתיד. לא רק שזו הזדמנות נהדרת לחסוך באופן יעיל ולתכנן את העתיד שלכם, אלא גם תוכלו ליהנות מהטבות מס משמעותיות, וזה כבר בונוס בפני עצמו!

מי צריך לעשות ביטוח פנסיוני לעצמאים?

כל בעל עסק, בין אם הוא עוסק פטור ובין אם הוא עוסק מורשה, יכול ליהנות מחיסכון פנסיוני איכותי, שיקנה לו בבוא העת קצבה קבועה, לאחר שיפרוש מעבודתו. המטרה היא שבסופו של דבר, כל העצמאים, קטנים כגדולים, יוכלו לשמור על איכות רמת החיים שאליה הם מורגלים.

כל מה שצריך לעשות הוא להפקיד מדי חודש סכום כלשהו, ולהשקיע אותו באפיק פנסיוני שיתאים לצורכיו. כך, לא רק שתצברו את כספכם, אלא גם תיהנו מתשואות משמעותיות שיאפשרו לכם להגיד את הסכום שחסכתם במהלך שנות עבודתכם.

כמה מפקידים עבור ביטוח פנסיוני לעצמאים?

נכון לשנת 2020, כל בעל חייב חייב להפקיד כ- 4.5% מדי חודש עבור שכר שהוא עד מחצית השכר הממוצע ובנוסף 12.55% על החלק בשכר שעובר את מחצית השכר הממוצע במשק. אבל, אם אתם רוצים ליהנות מהטבות מס נוספות, מומלץ להפקיד הרבה יותר, כי זה ישתלם לכם בזמן שתמשכו את הכספים בפרישתכם – פטור על רווחי ההון שכספכם צבר.

ומה קורה אם לא חוסכים בביטוח פנסיוני לעצמאים?

לצד כל ההטבות שציינו, היעדר הפקדות עלול לגרום לכם לשלם קנס של כמה מאות שקלים על כל שנה שאינכם מפקידים כסף לאחד מאפיקי החיסכון המוצעים לכם.  עדיף להימנע מכך ופשוט להתחיל לחסוך לפנסיה באחד מהאפיקים הקיימים.

מעוניינים בייעוץ כדי לבחור את המוצר המשתלם ביותר?

אם אתם מתלבטים איפה כדאי לכם לפתוח חיסכון שיאפשר לכם לפרוש בראש שקט בבוא הזמן, אם אתם רוצים לשאול ולהתייעץ ולקבל מענה מקצועי ובגובה העיניים ואם אתם רוצים מוצר איכותי במחיר אטרקטיבי – אנחנו כאן בשבילכם. צרו קשר עוד היום והמומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם.

ביטוח פנסיוני לעצמאים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
להצטרפות לחיסכון פנסיוני
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.