מטריה ביטוחית לקרן הפנסיה – השלמת חובה לחוסכים

גם אם אתם חוסכים את כספכם בחיסכון פנסיוני, מומלץ מאוד שתהיה לכם גם מטריה ביטוחית, כדי שבעת הצורך תהיו באמת מכוסים.

במאמר זה נסביר מדוע היא כל כך חשובה, מהן יתרונותיה במקרה של אובדן כושר עבודה, ואילו הרחבות ניתן להוסיף לפרקי היסוד של הפוליסה.

מהי מטריה ביטוחית ולמי היא רלוונטית?

אחד המוצרים המקובלים כיום לחיסכון פנסיוני הוא חסכון באמצעות קרנות הפנסיה. זהו אמצעי שמבטיח לעמיתים קבלת קצבה חודשית משמעותית בגיל הפרישה, אך בנוסף לכך גם הגנה ביטוחית מסוימת בעת הצורך.

במקרה של אובדן כושר עבודה ונכות, בהתאם לתקנון הקרן, יתקבלו תגמולים בשיעור של 75% מהשכר הקובע. אבל זאת רק בתנאי שהעמית המבוטח אינו מסוגל לעבוד בעבודה התואמת את כישוריו.

המטריה הביטוחית היא תוספת משלימה לביטוח בסיסי זה. כאמור, היא מעניקה הגדרה רחבה יותר מזו הקיימת בתקנון קרן הפנסיה. בן היתר היא כוללת גם כיסוי לאובדן כושר עבודה חלקי, ובו הגדרת עיסוק ספציפי התואם לזה בו עסק המבוטח טרם מקרה הביטוח, ולא רק למקרה של עיסוק סביר המוגדר בתקנון התקני של קרן הפנסיה. לכן רכישת מטריה ביטוחית לקרן הפנסיה משפרת את התקנון הבסיסי ומגנה על המבוטחים באופן משמעותי. 

אילו נקודות עיקריות מכסה מטריה ביטוחית?

היתרונות העיקריים שאתם מקבלים במסגרת המטריה הביטוחית הם:

הגדרת עיסוק ספציפית: כיסוי זה בא לידי ביטוי במקרה ביטוח של אובדן כושר עבודה לפי הגדרת עיסוקו הספציפי של המובטח. חשוב לציין שהפיצויים יתקבלו רק בתנאי שהוא לא הוכר על ידי קרן הפנסיה באובדן כושר עבודה, לפי הגדרת עיסוק אחר. הכיסוי רלוונטי גם במקרים בהם ישנה זכאות למספר חודשים בלבד. 

הרחבה לביטול תקופת אכשרה: תקופת האכשרה בקרן הפנסיה היא כ-60 חודשים, עד שהביטוח נכנס לתוקפו והפיצויים למבוטח מועברים אליו. בהרחבה זו המבוטח ייהנה מתשלום פיצויים עד סיום תקופת האכשרה למעט במקרים רפואיים מסוימים, אם הוא נזקק לכספים מהביטוח בזמן תקופת האכשרה. 

פיצוי בגין קיזוז מול גורם אחר: במידה והעמית בקרן זכאי לפיצויים מגורמים ממשלתיים כמו: משרד הביטחון – נפגעי פעולות איבה, משרד הביטחון – נכי צה"ל, משטרת ישראל – נכים, שירות בתי הסוהר או מהביטוח הלאומי, יכוסו הקיזוזים האלו – בגובה הקיזוז אותו רכש ובהתאם לתנאי הפוליסה. 

אילו הרחבות ניתן להוסיף לקרן הפנסיה במסגרת מטריה ביטוחית?

  • תשלום הפיצוי החל מהיום הראשון (פרנצ׳יזה)
  • הצמדה למדד של הפיצויים לתקופה של 5 שנים
  • הגדלת תגמולי הביטוח עד 2% לשנה (דינמיקה) – בזמן קבלת הפיצויים

נקודות חשובות נוספות שכדאי שתדעו

•    בזמן הפעלת הביטוח במקרה של נכות, קיים שחרור מתשלום הפרמיה לביטוח ומההפקדות לקרן הפנסיה.
•    בביטוח זה הפרמיה משתנה בהתאם לגיל.
•    ניתן לבטח עד מקסימום פיצוי בגובה 20,000 ש״ח. 
•    פוליסה זו היא מודולרית, כך שכל מבוטח יכול להתאים את הפוליסה לפי צורכיו באופן פרטני. 


יש לכם שאלות נוספות? זקוקים לייעוץ בנוגע לרכישת מטריה ביטוחית לקרן הפנסיה? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם מענה בכל שאלה.

תוכן עניינים

מוצרים נוספים

מאמרים נוספים בנושא

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.