פוליסת תאונות אישיות – אל תפספסו את ההזדמנות שלכם לחסוך!

בחודש פברואר 2021 הפרמיות והזכויות בביטוחי התאונות האישיות הולכות להשתנות. מדובר בביטוח חשוב שמעניק לכם ולמשפחתכם הגנה במקרה של תאונה. כעת יש לכם הזדמנות אחרונה בהחלט לקבע את התנאים הנוכחיים בפוליסה, ולחסוך סכום משמעותי על פוליסת תאונות אישיות.

עם תחילת פברואר יכנסו לתוקפן תקנות חדשות בפוליסת תאונות אישיות. פירוש הדבר הוא שחברות הביטוח ישנו את תנאי הפוליסה וגם יעדכנו את הפרמיות בהתאם. מי שירכוש את הביטוח החודש, יוכל עדיין ליהנות מהמחירים הנוכחיים, וכמובן מכל הזכויות והתנאים שקיימים כיום. בכך, ניתן לחסוך לא מעט כסף.

מהי פוליסת תאונות אישיות?

נזכיר שמדובר בביטוח המעניק למבוטח ו/או למשפחתו פיצוי כספי במקרה של מוות, נכות, שברים או אובדן כושר עבודה כתוצאה מעבודה. הכיסוי כולל גם מקרים של תאונות שמתרחשות מעבר לשעות העבודה.

למה זה חשוב שיהיה לכם כזה ביטוח?

ביטוח לאומי מכיר אך ורק בשיעור של עד 75% מהכנסתכם, וגם זה רק לאחר 30 יום ממועד התאונה. כלומר יהיה עיכוב של חודש בקבלת הקצבה שמגיעה לכם מטעם ביטוח לאומי, וגם אז תקבלו פיצוי נמוך משמעותית מגובה שכרכם. ביטוח תאונות אישיות נועד כדי לצמצם את הפערים האלה: גובה הפיצוי נקבע כבר בעת רכישת הפוליסה ובנוסף, ככל שתהיו צעירים יותר כשתרכשו את הפוליסה – ככה תוכלו ליהנות מתנאים טובים יותר.

מהן התקנות החדשות שצפויות להיכנס לתוקפן בקרוב?

לראשונה ביטוחי תאונות אישיות מוסדרים על ידי המדינה. בחודש יוני האחרון הכריז הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון על מספר שינויים שעלולים לפגוע בעיקר במבוטחים חדשים, אך לא בקיימים.

אלה עיקרי התקנות החדשות:

  • עד כה התשלום על הפוליסה היה בפרמיה קבועה, אך לא עוד. אך מפברואר הקרוב כל שנתיים הפרמיה תעודכן, ואף תעלה עם הגיל.
  • הפוליסה יותר לא תתחדש יותר באופן אוטומטי. המבוטח יצטרך לתת את הסכמתו לחדש את הפוליסה כל שנתיים. פספסתם את החידוש וקרה אירוע ביטוחי? לא יהיה לכם כיסוי.
  • רכישת פוליסה חדשה מותנית בתעריף חדש. במידה והמבוטח פספס את תאריך החידוש, אך החליט בכל זאת לרכוש פוליסה חדש, יהיה עליו למלא הצהרת בריאות חדשה ויקבע עבורו תעריף חדש.
  • פוליסה גנרית במקום פוליסה בהתאמה אישית. החל מפברואר 2020 הפוליסה תהיה אחידה ולא תהיה אפשרות להתאים את הכיסוי למבוטח.
  • הכיסוי לאי כושר כתוצאה מתאונה יהיה קצר יותר. כיום ניתן לרכוש כיסוי לאי כושר מתאונה לתקופה של עד 3 שנים. בפברואר תוכלו לרכוש את הכיסוי לתקופה של עד 3 חודשים.
  • קרה אירוע ביטוחי? הפוליסה שלכם עלולה להתבטל. כיום הפרק של שברים בפוליסת תאונות אישית מתחדשת באופן אוטומטי עד גיל 80, ובחברות מסוימות אפילו עד גיל 85. במידה ויקרה מקרה כפי שמוגדר בפוליסה, ייתכן והחברה תסרב לחדש לכם את הפוליסה.

האם אתם מכוסים כמו שצריך? בואו לבדוק!

לאור כל השינויים הצפויים, מומלץ לשקול רכישה של פוליסת תאונות אישיות. עם זאת, חשוב לבדוק שאין לכם כיסויים דומים במסגרת ביטוחים אחרים שכבר יש בידכם. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא באמצעות בדיקת התיק הביטוחי שלכם. פנו אלינו עוד היום, כדי לקבל תמונה מלאה ולדעת על מה בדיוק אתם משלמים. נשמח לעשות לכם סדר בתיק הביטוחי בחינם!

פוליסת תאונות אישיות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.