ביטוח תאונות אישיות – מה זה, למה זה חשוב ואיך לבחור?

ביטוח תאונות אישיות נותן לכם פיצוי כספי לכל מטרה במקרה של פגיעה בתאונה בבית, בעבודה, ברחוב ובכל מקום 24/7. במאמר זה נסקור עבורכם את כל הפרטים שחשוב שתדעו.

מה זה ביטוח תאונות אישיות?

מדובר בביטוח המבטיח למבוטח סכום קבוע מראש במקרה של תאונה שמובילה למוות של המבוטח, לנזק לגופו או לצורך באשפוז. פוליסת ביטוח תאונות אישיות מפרטת את סוגי הנזקים המבוטחים ואת הסכום שישולם למבוטח במקרה שיתרחש אחד מנזקים אלה.

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח חשוב שיכול לספק למבוטח ולמשפחתו הגנה כלכלית במקרה של תאונה. תאונות יכולות לקרות בכל עת, גם לאנשים זהירים, ולגרום לנזק גופני משמעותי, כולל מוות, נכות או אשפוז. ביטוח תאונות אישיות יכול לעזור למבוטח ולמשפחתו להתמודד עם ההוצאות הכספיות הכרוכות בתאונה, כגון הוצאות רפואיות, הוצאות ניידות, הפסד ימי עבודה ועוד.

מהי ההגדרה לתאונה אישית?

מפברואר 2021 תכנס לתוקף הגדרה אחידה למושג תאונה: אירוע פתאומי, שלא תוכנן על ידי המבוטח וגרם לו נזק אשר מכוסה בפוליסה, למעט נזק שנגרם כתוצאה ישירה ממחלה.

במקרים רבים פגיעה בתאונה כרוכה בהוצאות שונות שאינן קשורות לטיפול הרפואי, לשיקום ולהחלמה, המכוסים במסגרת ביטוחי הבריאות השונים. לדוגמה, אדם ששבר את רגלו כתוצאה מנפילה, והופך להיות מוגבל בתנועה לתקופה ממשוכת, עלול לחוות הוצאות להתאמת הבית לתנועה בכיסא גלגלים או עם קביים, הוצאות להסעה מיוחדת, ולעתים קרובות גם אובדן הכנסות. ביטוח תאונות אישיות מיועד במיוחד לנזקים מסוג זה.

מהם הכיסויים במסגרת ביטוח תאונות אישיות?

•    פיצוי כספי, בשיעור הנקוב בפוליסה, המיועד לכל מטרה עפ"י שיקול דעתו של המבוטח
•    הכיסוי תקף 24/7 בכל מקום – בבית, בעבודה, ברחוב – בכלל זה בעת שהות בחו"ל
•    הפוליסה מכסה מגוון סוגי תאונות, החל בתאונות דרכים ועד החלקה באמבטיה
•    קבלת הפיצוי אינה תלויה באחריות המבוטח לתאונה, למעט מקרים המפורטים בפוליסה
•    ניתן לרכוש פוליסות זוגיות ו/או משפחתיות
•    ניתן לכלול, בתוספת תשלום, גם סיכוני ספורט וסיכוני ספורט אתגרי

הרחבות וכיסויים נוספים בהתאמה אישית

•    שברים וכוויות
•    ניתוח אורתופדי
•    ימי אשפוז והוצאות נלוות לאשפוז
•    ימי החלמה
•    נכות תעסוקתית
•    כיסוי סיעודי
•    אובדן כושר עבודה
•    נכות צמיתה ומוות

למה חשוב לעשות ביטוח תאונות אישיות?

למרות שהרבה אנשים מחשיבים ביטוח תאונות אישיות כביטוח בריאות, למעשה מדובר במעין ביטוח חיים. ביטוח תאונות אישיות נועד להגן על איכות חייכם ועל איכות חייהם של בני משפחתכם במקרה של תאונה, נכות, אובדן כושר עבודה או חלילה מוות. 

בשונה מביטוח בריאות, כאן לא תקבלו כיסוי לצורך טיפולים רפואיים, ניתוחים וכדומה. מה שתקבלו זה סכום שנקבע מראש, אם חלילה אחד המקרים שמוגדרים בפוליסה יקרה לכם. ביטוח תאונות אישיות לא יעזור לכם לכסות ניתוחים או תרופות מחוץ לסל – אבל ביטוח בריאות בהחלט כן. לכן חשוב מאוד לעשות את שני הביטוחים.

5 דברים נוספים שחשוב לדעת 

1) ניתן לרכוש אותו בנפרד לביטוחים אחרים – ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח עצמאי. ניתן לרכוש אותו ללא קשר לביטוחים אחרים שיש או שאין לכם. בנוסף לכך, יש לזכור שקיימים כיסויים שונים ופיצויים שונים – הפוליסות שונות אלה מאלה בסכום הפיצויים שהן מעניקות וגם בכיסויים שלהן. לדוגמה – יש פוליסות שיעניקו לכן פיצוי גם במקרה של תאונה גם אם היא קרתה בחו"ל.

2) אפשר לקבל כפל פיצויים על כפל ביטוחים – בניגוד לרוב הביטוחים שאתם יכולים להפעיל רק אחד מהם בעת הצורך, ניתן לרכוש מספר ביטוחי תאונות אישיות, ולקבל פיצויים מכל הביטוחים שרכשתם בו זמנית.

3) קיימות גרסאות שונות לאותו ביטוח – חשוב לקרוא היטב אילו כיסויים אתה מקבלים במסגרת כל ביטוח תאונות אישיות שהחלטתם לרכוש. לפעמים חברות מציעות את אותו ביטוח בוורסיות שונות, ולכן יש לבחון את הפוליסה לעומק ואת מחיר הפרמיה.

4) תוקפו של ביטוח תאונות אישיות הוא לשנתיים בלבד – הכניסו לכם תזכורת ליומן כדי להאריך את הפוליסה או לרכוש אחת חדשה, בהתאם לצורך.

5) סובלים מבעיה בריאותית? שקלו לרכוש ביטוח תאונות אישיות במקום ביטוח חיים – אם נתקלתם בסירוב כשהתכוונת לרכוש ביטוח חיים, או דרישות לסכומים אסטרונמיים, כדאי לכם לשקול לרכוש רק ביטוח תאונות אישיות. ביטוח זה אמנם מציע כיסוי מצומצם (רק מקרי מוות מתאונה), אך מאחר ומדובר בסיכון נמוך יותר, כנראה שחברות הביטוח יקבלו אתכם בזרועות פתוחות. כמו כן מומלץ לשקול רכישה של ביטוח מחלות קשות

איך מצטרפים?

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו מספקים פתרונות ביטוח תאונות אישיות, כחלק מתפיסת הגנה אישית ומשפחתית כוללת. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת. אנחנו נחזור אליכם כדי לתת לכם פרטים נוספים או לצרף אתכם לביטוח של אחת מחברות הביטוח המובילות בישראל, בהתאם 

לצורכיכם.

ביטוח תאונות אישיות

תוכן עניינים

ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.