ביטוח תאונות אישיות

תוכן עניינים

ביטוח תאונות אישיות נותן לכם פיצוי כספי לכל מטרה במקרה של פגיעה בתאונה בבית, בעבודה, ברחוב ובכל מקום 24/7.

מפברואר 2021 תכנס לתוקף הגדרה אחידה למושג תאונה: אירוע פתאומי, שלא תוכנן על ידי המבוטח וגרם לו נזק אשר מכוסה בפוליסה, למעט נזק שנגרם כתוצאה ישירה ממחלה.


במקרים רבים פגיעה בתאונה כרוכה בהוצאות שונות שאינן קשורות לטיפול הרפואי, לשיקום ולהחלמה, המכוסים במסגרת ביטוחי הבריאות השונים. לדוגמה, אדם ששבר את רגלו כתוצאה מנפילה, והופך להיות מוגבל בתנועה לתקופה ממשוכת, עלול לחוות הוצאות להתאמת הבית לתנועה בכיסא גלגלים או עם קביים, הוצאות להסעה מיוחדת, ולעתים קרובות גם אובדן הכנסות. ביטוח תאונות אישיות מיועד במיוחד לנזקים מסוג זה.

 

מהם הכיסויים במסגרת ביטוח תאונות אישיות?

•    פיצוי כספי, בשיעור הנקוב בפוליסה, המיועד לכל מטרה עפ"י שיקול דעתו של המבוטח
•    הכיסוי תקף 24/7 בכל מקום – בבית, בעבודה, ברחוב – בכלל זה בעת שהות בחו"ל
•    הפוליסה מכסה מגוון סוגי תאונות, החל בתאונות דרכים ועד החלקה באמבטיה
•    קבלת הפיצוי אינה תלויה באחריות המבוטח לתאונה, למעט מקרים המפורטים בפוליסה
•    ניתן לרכוש פוליסות זוגיות ו/או משפחתיות
•    ניתן לכלול, בתוספת תשלום, גם סיכוני ספורט וסיכוני ספורט אתגרי

הרחבות וכיסויים נוספים בהתאמה אישית

•    שברים וכוויות
•    ניתוח אורתופדי
•    ימי אשפוז והוצאות נלוות לאשפוז
•    ימי החלמה
•    נכות תעסוקתית
•    כיסוי סיעודי
•    אובדן כושר עבודה
•    נכות צמיתה ומוות

למה חשוב לעשות ביטוח תאונות אישיות?

למרות שהרבה אנשים מחשיבים ביטוח תאונות אישיות כביטוח בריאות, למעשה מדובר במעין ביטוח חיים. ביטוח תאונות אישיות נועד להגן על איכות חייכם ועל איכות חייהם של בני משפחתכם במקרה של תאונה, נכות, אובדן כושר עבודה או חלילה מוות. 

בשונה מביטוח בריאות, כאן לא תקבלו כיסוי לצורך טיפולים רפואיים, ניתוחים וכדומה. מה שתקבלו זה סכום שנקבע מראש, אם חלילה אחד המקרים שמוגדרים בפוליסה יקרה לכם. ביטוח תאונות אישיות לא יעזור לכם לכסות ניתוחים או תרופות מחוץ לסל – אבל ביטוח בריאות בהחלט כן. לכן חשוב מאוד לעשות את שני הביטוחים.

5 דברים נוספים שחשוב לדעת על ביטוח תאונות אישיות

1) ניתן לרכוש אותו בנפרד לביטוחים אחרים – ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח עצמאי. ניתן לרכוש אותו ללא קשר לביטוחים אחרים שיש או שאין לכם. בנוסף לכך, יש לזכור שקיימים כיסויים שונים ופיצויים שונים – הפוליסות שונות אלה מאלה בסכום הפיצויים שהן מעניקות וגם בכיסויים שלהן. לדוגמה – יש פוליסות שיעניקו לכן פיצוי גם במקרה של תאונה גם אם היא קרתה בחו"ל.

2) אפשר לקבל כפל פיצויים על כפל ביטוחים – בניגוד לרוב הביטוחים שאתם יכולים להפעיל רק אחד מהם בעת הצורך, ניתן לרכוש מספר ביטוחי תאונות אישיות, ולקבל פיצויים מכל הביטוחים שרכשתם בו זמנית.

3) קיימות גרסאות שונות לאותו ביטוח – חשוב לקרוא היטב אילו כיסויים אתה מקבלים במסגרת כל ביטוח תאונות אישיות שהחלטתם לרכוש. לפעמים חברות מציעות את אותו ביטוח בוורסיות שונות, ולכן יש לבחון את הפוליסה לעומק ואת מחיר הפרמיה.

4) תוקפו של ביטוח תאונות אישיות הוא לשנתיים בלבד – הכניסו לכם תזכורת ליומן כדי להאריך את הפוליסה או לרכוש אחת חדשה, בהתאם לצורך.

5) סובלים מבעיה בריאותית? שקלו לרכוש ביטוח תאונות אישיות במקום ביטוח חיים – אם נתקלתם בסירוב כשהתכוונת לרכוש ביטוח חיים, או דרישות לסכומים אסטרונמיים, כדאי לכם לשקול לרכוש רק ביטוח תאונות אישיות. ביטוח זה אמנם מציע כיסוי מצומצם (רק מקרי מוות מתאונה), אך מאחר ומדובר בסיכון נמוך יותר, כנראה שחברות הביטוח יקבלו אתכם בזרועות פתוחות. כמו כן מומלץ לשקול רכישה של ביטוח מחלות קשות.
 

איך מצטרפים?

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו מספקים פתרונות ביטוח תאונות אישיות, כחלק מתפיסת הגנה אישית ומשפחתית כוללת. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת. אנחנו נחזור אליכם כדי לתת לכם פרטים נוספים או לצרף אתכם לביטוח של אחת מחברות הביטוח המובילות בישראל, בהתאם לצורכיכם.

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.

לקבלת הצעה לביטוח או לחיסכון עוד היום
במחיר המשתלם ביותר מכל חברות הביטוח בישראל
השאירו פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ