ביטוח חיים הפניקס – הגנה כלכלית ליקירכם

החיים יכולים להשתנות ברגע אחד בלתי צפוי, אך כזה שכן אפשר להיערך אליו. ביטוח חיים הפניקס נועד לספק מעטפת הגנה ליקירכם בעתיד ולעזור להם להתמודד עם שלל מצבים מורכבים.

לשם מה צריך ביטוח חיים הפניקס?

המטרה העיקרית של כל ביטוח חיים היא להגן על יקירינו מפני קשיים כלכליים העלולים להיווצר בעקבות מוות, נכות או אובדן כשור עבודה כתוצאה מתאונה או מחלה. כל אחד מהמצבים האלה עלול להוביל לפגיעה בהכנסות של התא המשפחתי ולשינוי דרסטי באורח חיי המשפחה. כמו כן קיימת פוליסת ביטוח חיים שמטרתה לשמר את רמת החיים שאליה הורגלנו גם לאחר פרישה מעבודתנו, שכן גם הפסקת עבודה עלולה ליצור פער משמעותי בהכנסות של המשפחה, ואם לא דאגנו ליצור עבורנו אלטרנטיבות הכנסה, הרי שרמת חיינו עלולה להיפגע. לכן ניתן לרכוש ביטוח חיים הפניקס במסגרת ביטוח מנהלים או כפוליסה פרטית.

מה ההבדל בין הפוליסות השונות?

ביטוח חיים הפניקס הוא למעשה קטגוריית על הכוללת בתוכה מגוון רחב של פוליסות ואפשרויות להגן כלכלית על יקירתכם.

ביטוח למקרה פטירה (ריסק)

ביטוח מסוג זה נועדה לפצות את משפחתכם בגין אובדן ההכנסות הנגרם במקרה פטירה של אחד המפרנסים המבוטח בה ובכך לספק לה חוסן כלכלי. פוליסה זו כוללת שני מסלולים:

  • ריסק 1 – ביטוח חיים הפניקס שנועד למקרה פטירה מכל סיבה שהיא, בפרמיה משתנה מדי שנה ובהתאם לגיל המבוטח. נועדה להבטיח את יכולת הקיום היומיומית של המשפחה עקב אובדן הכנסתו של הנפטר. פוליסה זו מספקת סכום כסף משמעותי וחד פעמי, במטרה לאפשר למשפחה להמשיך את שגרת חייהם ללא צורך להסתגל לרמת חיים פחותה.

  • הכנסה למשפחה – הפוליסה מספקת למשפחה הכנסה חודשית מתמשכת במקרה של פטירת המבוטח, מכל סיבה שהיא. במקרים רבים משפחות היו מקבלות סכום חד פעמי מהביטוח בעת פטירה, ועשו בו שימוש לא נבון, ולכן הוא לא איפשר לה קיום לאורך זמן. פיצוי בצורת קצבה חודשית קבועה מאפשר יציבות כלכלית לטווח הארוך.

ביטוח נכות אובדן כושר עבודה

ביטוח מסוג זה נועדה לספק למבוטח ולמשפחתה הגנה כלכלית במקרה שהמבוטח יאבד את כושר עבודתו באופן מלא, כתוצאה מתאונה או ממחלה. תחת קטגוריה זו ישנם מספר מוצרים:

  • ביטוח אובדן כושר עבודה – המעניק פיצוי חודשי קבוע ושחרור מדמי הביטוח בפרמיה משתנה, כתחליף למשכורת. ניתן להוסיף לפוליסה הבסיסית שלל הרחבות כגון: תשלום רטרואקטיבי לתקופת המתנה, ביטול קיזוז מול גורם ממשלתי, הרחבה עיסוקית לצווארון לבן, הגדלת תגמולי הביטוח כתוצאה מגידול בשכר, תשלום נוסף במקרה של סיעוד, הארכת תקופת הצמדת הפיצוי החודשי למדד, הגדלת תגמולי הביטוח בתקופת אובדן כושר עבודה ועוד.
  • ביטוח נכות מקצועית – תשלום מיידי של סכום הביטוח במקרה של נכות מקצועית הגורמת לאובדן תמידי ומוחלט של כושר העבודה. זהו ביטוח חשוב מאחר ונכות פיזית צמיתה דורשת הסתכלות לחיים חדשים, והאדם נדרש לבצע שינויים רבים בסביבתו הפיזית ובאורח חייו. שינויים אלה כרוכים בהוצאות רבות, והעול הכלכלי נופל על כתפי המשפחה והנפגע. הכיסוי יאפשר לאזן את ההוצאות הכלכליות הנגרמו עקב המצב הרפואי החדש.
  • ביטוח נכות רגילה – תשלום מידי של סכום הביטוח במקרה של נכות מוחלטת ותמידית, שנגרמה מכל סיבה שהיא. ההתמודדות עם המצב הרפואי החדש כרוכה בהוצאות כלכליות רבות. הפיצוי מהביטוח מאפשר למשפחה לקבל תמיכה כלכלית שתעזור להם להתאים את הבית לכל צורכיו החדשים של הנפגע.

חבילה משולבת: ריסק פלוס

ביטוח חיים הפניקס מציע חבילת כיסויים, הכוללת גם הגנה ביטוחית בעת גילוי מחלה קשה. החבילה למעשה מורכבת מפוליסת ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק 1) ואת מרפא לחיים – כיסוי ביטוחי המאפשרת לקבל סכום חלקי מכיסוי הביטוח למקרה פטירה לאחר אבחון מחלה קשה, כגון: סרטן, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, התקף לב, ניתוחי מסתמי לב, ניתוחי מעקפי לב, ניתוח אבי העורקים וקרדיומיופטיה.

לפיצוי הכספי הניתן בעקבות גילוי מחלה קשה קיימת חשיבות רבה, לאור העובדה שצריך לממן הוצאות רפואיות שונות, אובדן הכנסה של המבוטח והכנסה מופחתת של בני המשפחה המלווים, עלויות הסיוע בבית. ועם זאת עדיין יש צורך בכיסוי למקרה של פטירה, חלילה.

ביטוח חיים הפניקס למשכנתא

כאשר נוטלים משכנתא מהבנק, הבנק מחייב בעריכת ביטוח חיים למשכנתא, במטרה להבטיח את חוסנה הכלכלי של המשפחה במקרה של פטירת אחד המפרנסים ובראש ובראשונה – כדי שהבנק יקבל בחזרה את הכסף שנתן בהלוואה. בעת פטירה, הכנסות המשפחה מצטמצמות ולכן עלול להיווצר קושי לשלם את המשכנתא. ביטוח חיים הפניקס נועד למנוע מצבים אלו. במקרה של פטירה של אחד או יותר מהלווים, הביטוח יספק את יתרת סכום ההלוואה שנותרה לתשלום ישירות לבנק.

מעוניינים להבטיח את עתיד משפחתכם עם ביטוח חיים הפניקס?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים עם חברת הפניקס ועם חברות הביטוח המובילות בארץ כבר שנים רבות. נשמח לייעץ לכם בבחירת המסלול המתאים עבורכם במסגרת ביטוח חיים הפניקס ולהציע לכם פתרונות נוספים שיבטיחו את חוסנה של משפחתכם בעת הצורך. השאירו פרטים בטופס ואנחנו מבטיחים לחזור בהקדם.

ביטוח חיים הפניקס
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוח חיים עושים עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.