כל מה שחשוב לדעת על ביטוח נזקי צנרת

אחת הבעיות הכי נפוצות בדירות היא רטיבות. לא משנה אם מדובר בדירה חדשה או בדירה ישנה,  לעולם אי אפשר לדעת בדיוק מה מצב הצנרת (כן אפילו אם הבטיחו לכם שהכול חדש או משופץ). לכן אחד הביטוחים החשובים ביותר שיהיו לכם הוא ביטוח נזקי צנרת.

ביטוח נזקי צנרת – בשביל מה זה טוב?

"האינסטלציה פה ממש חדשה, החלפנו הכול ממש לא מזמן", ככה תמיד מבטיחים לשוכרים או לקונים פוטנציאליים שהגיעו להתעניין בנכס. אבל האם באמת אפשר לסמוך עליהם? אמנם אין כמו מראה עיניים, אבל לפעמים יש דברים שלא באמת אפשר לראות מביקור בבית שאתם מעוניינים לשכור או לקנות. אם רק הקירות היו יכולים לדבר, יתכן מאוד והייתם מגלים דברים שטרחו טוב טוב להסתיר מכם. לכן חשוב מאוד שיהיה ביטוח נזקי צנרת.

מי מכיר את האיש שבקיר?

מה מצבה של הצנרת או הכלים הסניטריים תמיד ישארו בעינינו בגדר תעלומה מסתורית. לפעמים גם מביאים אדם שמתמחה בבדק בית או אינסלטור שמתמחה באיתור נזילות ובעיות רטיבות באמצעות מצלמה תרמית, לא תמיד אפשר להבין עד כמה טוב או רע מצב הצנרת, והרבה פעמים מגלים רק כשכבר מאוחר מדי, ומגלים יום אחד שהקירות רטובים או מבחינים בריחות עובש שמקורם בבעיית רטיבות שהתפתחה דווקא מאחורי ארון הבגדים שצמוד לקיר המשותף אמבטיה. אם אין לכם ביטוח נזקי צנרת, אתם עלולים לגלות מהר מאוד שאתם צריכים להוציא סכום לא מבוטל על שיפוץ כדי להימנע מפגיעה בריאותית וכמובן גם מפגיעה אסתטית שתשפיע על ערך הדירה.

נזקי צנרת הם עסק ביש

אף אחד לא רוצה נזקי מים בביתו. כולנו מבינים מה משמעות הדבר – שיפוצים נרחבים הכוללים לרוב הרמת בלטות, לכלוך ואבק בכל עבר, לפעמים אפילו שבירת קירות כדי לאתר את הפיצוץ בצינור. ללא ספק מדובר בכאב ראש לא קטן, שגורר בעקבותיו הוצאות משמעותיות, שלפעמים קשה מאוד לראות איפה הן מסתיימות. לפעמים צרות באות בצרורות: מסדרים פיצוץ אחד בצנרת, ואחרי זמן קצר מתפוצץ חלק אחר שגורם לרטיבות או למים להופיע במקום שבו הם לא אמורים להיות וכך זה חוזר חלילה…לכן חייבים למצוא פתרון לבעיה מוקדם ככל הניתן.

מה מכסה ביטוח נזקי צנרת?

לרוב, מבלי לדעת מהו היקף הנזק שנגרם, קשה מאוד לאמוד כמה כסף יעלה לכם התיקון שלכם. לפעמים שרברבים ואינסלטורים מסרבים "להתעסק" עם בעיות קטנות שדורשות תיקון, או שאתם תדחו את המפגש עם האינסטלטור עד שכבר לא תוכלו להתעלם מהנזק. רק אחרי שנגרם נזק רציני לדירה שלכם, לרכוש שלכם או לשכנים שלכם – ייתכן ותפנו בכלל לקבל עזרה.

חשוב לוודא שיש לכם במסגרת ביטוח הדירה שלכם גם פוליסת ביטוח לנזרי צנרת ("כיסוי לסיכוני מים ונוזלים אחרים למבנה". כיסוי כזה יאפשר לכם ליהנות מכיסוי משמעותי בעקבות הנזק שנגרם לכם. ביטוח נזקי צנרת כולל, בין היתר, את האפשרות לתקן או להחליף את הרכוש שניזוק בדירתכם עקב דליפת מים בביתכם / מהדירה של השכנים שלכם.

טיפים לשימוש בביטוח נזקי צנרת

כדי להשתמש בביטוח נזקי צנרת חשוב שתעשו הכול כדי להראות שניסיתם למנוע מהנזק להתפשט: סגרו ברז מים מרכזי, צלמו ותעדו את הפעולה הדחופה שביצעתם. זה יעזור לכם מאוד במידה וחברת הביטוח תטען שלא פעלתם בזמן ותנסה להימנע מלכסות את האירוע. כמו כן צלמו את הנזק שנגרם לכם, כתבו תיאור של התיקון הנדרש כולל מקור הנזק, עלות תיקונו ואת ההצעה שקיבלתם מהאינסטלטור.

שימו לב שבמעמד ההצטרפות תצטרכו לבחור בין כיסוי באמצעות אינסטלטור שבהסדר לבין כיסוי באמצעות אינסטלטור פרטי. במקרה של אירוע ביטוחי, יפנו אתכם לשרברב שעובד בהסדר עם החברה, שיגיע אליכם הביתה כדי לטפל בבעיה, לרוב מדובר באינסלטורים ותיקים ומנוסים שיודעים לטפל היטב בבעיות שמקורן בנזקי צנרת. אם תבחרו באפשרות של אינסטלטור פרטי במעמד הצטרפותכם, הרי שתוכלו לבחור לכל אינסטלטור. חשוב רק שתוודאו מול חברת הביטוח את זכאותכם לקבלת פיצוי.

מקדימים תרופה למכה

ביטוח נזקי צנרת נותן לכם שקט נפשי ומאפשר לכם לדעת שיש מי שיכסה את ההוצאות המסיביות שלכם שעלולות להיגרם בעקבות נזקי רטיבות ומים. מעוניינים לוודא שיש לכם במסגרת ביטוח הדירה שלכם את הכיסוי הזה? אתם מוזמנים לפנות עוד היום אל המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. נשמח לבדוק עבורכם את התיק הביטוחי ולהציע לכם את ביטוח הדירה עם הכיסויים המשתלמים ביותר.

ביטוח נזקי צנרת
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.