פוליסת מחלות קשות – האם אתם מכוסים בכל החידושים?

תוכן עניינים

הרבה אנשים שואלים את עצמם האם פוליסת מחלות קשות מתעדכנת מדי פעם במחלות חדשות, או שיש לחדש אותו או אם יש צורך לבחון להוסיף לו הרחבות כלשהן וכדומה. אנחנו כאן כדי לעשות סדר בדברים.

מהי פוליסת מחלות קשות?

פוליסת מחלות קשות היא למעשה ההסכם הנחתם בין המבוטח לחברת הביטוח, כאשר רוכשים ביטוח מחלות קשות. הפוליסה מעניקה למבוטחים שמאובחנים חלילה במחלה קשה או שנאלצים להתמודד עם מצב רפואי קשה סכום חד פעמי של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים או במילים אחרות – רשת ביטחון כלכלית שמאפשרת להם להתמודד עם מצבם במינימום דאגות כלכליות.

התאמת הפוליסה לשינויים בעולם הרפואה

לפי דרישות אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון של משרד האוצר, חברות הביטוח מחויבות להתאים לעדכן את הפוליסות של ביטוח מחלות קשות ולהתאים אותן לשינויים המתרחשים בעולם הרפואה. אותו גוף גם קובע מפורשות מה חברות הביטוח מחויבות לכסות במסגרת הפוליסה וגם מה מותר או אסור להם לכתוב בהגדרת מחלה קשה כלשהי.

כל כמה זמן מתעדכנת פוליסת מחלות קשות?

בעבר חברות הביטוח היו מחויבות לעדכן אך ורק את 8 מצבי החובה הבסיסיים באופן תקופתי (סרטן, ניתוח מסתמי לב, התקף לב, ניתוח מעקפים, שבץ מוחי, ניתוח אבי העורקים, טרשת נפוצה ןקרדיומיופטיה). רק בחוזר מחלות קשות מתאריך 17/1/2015, אגף שוק ההון הביטוח והחיסכון התחיל לחייב את כל חברות הביטוח לעדכן את כל המחלות הקשות המכוסות בפוליסה, אחת ל- 3 שנים. כיום נהוג בחברות הביטוח לחדש את הפוליסות אחת לשנתיים בחודש יוני.

במסגרת זו מעדכנים את ההגדרות של המחלות הקשות כך שיהיו להגדרות הרפואיות המקובלות באותו זמן, לרבות כל המצבים הרפואיים החמורים. במקביל, חברות הביטוח מעדכנות באתרי האינטרנט שלהן את שנת עדכון ההגדרה לכל מחלה המכוסה בפוליסה, וכך כל אחד יכול לבדוק בקלות האם הגדרות המחלות השתנו מאז שרכש את הפוליסה.

הגדלת תקופת הביטוח

שינוי משמעותי נוסף שעבר על פוליסת ביטוח מחלות קשות בכל החברות, זה הנושא של הארכת תקופת הביטוח. נושא זה בא לידי ביטוי בשני רבדים: ראשית, עקב עליית תוחלת החיים, ניתן לבטח עד גיל מאוחר יותר (75 ברוב החברות). כמו כן, אם בעבר היה ניתן לתבוע את חברת הביטוח רק בגין אחת המחלות ואז פג תוקפו של הביטוח, הרי שכיום הפוליסות מכסות יותר ממקרה אחד של מחלה קשה, לפחות בחלק המקרים. בנוסף – כיום ניתן לקצר את תקופת השרידות.

מה כדאי לדעת על חידוש פוליסת מחלות קשות?

  • חברת הביטוח מחויבת במועד החידוש לעדכן אתכם ולפרט את כל העדכונים בפוליסה החדשה.
  • עדכונים חדשים לעתים כרוכים בהתייקרות של דמי הפרמיה (התשלום החודשי) על הפוליסה.
  • עקרונית קיים רצף ביטוחי מהפוליסה הישנה לחדשה ואין צורך בהצהרת בריאות חדשה, למעט מקרים מסוימים או שיש כיסויים חדשים שלא היו בפוליסה הישנה.

איך להוזיל עלויות?

גם כשפוליסת מחלות קשות מתעדכנת בכיסויים, זה לא אומר שאתם חייבים לשלם יותר. חשוב לבצע השוואת מחירים מעמיקה ואיכותית לעלויות, לכיסויים ולתנאים ורצוי גם את מדד השירות של החברות, כדי לדעת שיש לכם ביטוח מחלות קשות משתלם באמת. עם זאת זכרו שרק בחברת הביטוח שלכם יישמר לכם הרצף הביטוחי והפטור מתקופת אכשרה ומהצהרת בראית.

פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת!

רוצים לערוך השוואת ביטוח מחלות קשות ולא יודעים מאיפה להתחיל? מעוניינים לקבל הצעת מחיר לפוליסה משתלמת ואיכותית? בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנו מעמידים לשירותכם מומחים ותיקים, מקצועיים ומנוסים שעובדים עם מיטב חברות הביטוח בישראל. מלאו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

פוליסת מחלות קשות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפו והבטיחו את חסינות המשפחה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.