ביטוח בריאות הריון ולידה

אם את מתכננת הריון, יש כמה שירותים שחשוב שלא תוותרי עליהם, הן עבורך והן עבור עוברך. סל הריון איכותי במסגרת ביטוח בריאות פרטי יבטיח לך שקט נפשי במהלך אחת התקופות המרגשות והמלחיצות של חייך.

מדוע חשוב שיהיה לך ביטוח בריאות הריון ולידה?

חודשי ההריון, ובעיקר אם מדובר בפעם הראשונה, מלווים בהרבה התרגשות מצד אחד ומצד שני בחוסר שקט, חשש ואי ודאות, בכל רמה שהיא, וכמובן בין היתר גם ברמה הכלכלית. כהריונית את נדרשת לעבור שלל בדיקות וטיפולים, חלקם מכוסים במסגרת קופת החולים ואילו אחרים אינם. גם לא במסגרת הביטוחים המשלימים. ההוצאות על הבדיקות, הטיפולים, פגישות הייעוץ, הקורסים והסדנאות יכולים להצטבר חיש מהר לסכום של כמה אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים. לכן טוב שת מתחילה להערך ולתכנן את העתיד, ומשווה בין כל האפשרויות המוצעות לך בקופה ובחברות הביטוח.

מה ההבדל בין ביטוח במסגרת קופת חולים לבין ביטוח פרטי?

סל השירותים הממלכתי הסטנדרטי אינו כולל שירותים רבים, ולכן רכישת ביטוח בריאות פרטי, היא צעד חכם שיכול להבטיח לך ראש שקט במהלך חודשי ההיריון, הלידה ואפילו גם לאחר מכן. במסגרת חוק הבריאות הממלכתי כל אישה בהריון זכאית לטיפול רפואי בסיסי במסגרת קופת החולים. כמו כן ביכולתה לרכוש ביטוח משלים המציעה שירותים מסוימים נוספים במסגרת הקופה.

בעוד ביטוח משלים הוא למעשה תקנון של קופת החולים, הניתן לשינוי בכל רגע נתון, ביטוח בריאות פרטי הוא חוזה בין המבוטחת לבין חברת הביטוח, וכולל תנאים שאינם ניתנים לשינוי. כמו כן, הוא כולל מגוון רחב של שירותים שאינם מוצעים כלל במסגרת קופות החולים, כגון שירותי רפואה אמבולטריים וטכנולוגיות מתקדמות, תרופות מצילות חיים שנמצאות מחוץ לסל, ניתוחים בחו"ל ועוד.

אילו כיסויים נכללים בסל הריון במסגרת ביטוח בריאות פרטי?

הן בביטוח משלים בקופת חולים והן בביטוח פרטי קיים סל הריון מסוים, אך הכיסויים והעלויות שלו משתנים בין כל גוף מבטח. חלק מהבדיקות כלולות במסגרת סל ההיריון של קופת החולים ללא תשלום נוסף, וחלקם דורשות אגרה רבעונית או השתתפות עצמית. סל ההריון של הביטוח הפרטי בא לידי ביטוי בעיקר במקרים הדורשים בדיקות וטיפולים מורכבים יותר וכן כשמעוניינים לקבל חוויית הריון ולידה משדורגות, בזכות כיסוי רחב יותר.

נציין שכל חברת ביטוח מציעה סל הריון שמכסה  שירותים, בדיקות וטיפולים מסוימים, כגון:

 • הפריות מבחנה
 • בדיקות גנטיות וצ'יפ גנטי
 • סקירת מערכות מוקדמת ומורחבת
 • בדיקת שקיפות עורפית
 • אקו לב עובר
 • בדיקת דם NIFTY לשלילת מומים ומחלות
 • אולטרה סאונד בתלת ממד
 • התייעצות עם רופאים מומחים
 • שימור דם טבורי
 • מימון חלקי או מלא למלונית לאחר לידה
 • סדנאות הריון, קורס הכנה ללידה
 • ייעוץ והדרכת הנקה
 • ועוד

מתי כדאי לעשות ביטוח בריאות הריון ולידה?

רצוי מאוד לערוך בירורים והשוואות וכן לרכוש כיסויים משלימים במסגרת ביטוח בריאות פרטי, כמה שיותר מוקדם, ורצוי אפילו עוד לפני שאת בהיריון בפועל. הסיבה לכך פשוטה: לחלק מהכיסויים והפיצויים יש צורך בתקופת אכשרה (התקופה שמהיום שרכשתם את הביטוח ועד למועד שבו הוא נכנס לתורף באופן מלא). תקופה זו נעה בין 60 ל- 90 יום בממוצע.

מאיפה מתחילים?

כדי לבחור לך ביטוח בריאות הריון ולידה כדאי להיעזר במחשבון ביטוח בריאות של רשות ההון, שמראה את מחיר הביטוח וגם את ציון השירות שהחברה המבטחת קיבלה. ניתן לבחור 2-3 אופציות, ולהשוות בין הכיסויים בסל ההיריון. סוכני הביטוח של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותך, לבצע עבורך את ההשוואה הנדרשת ולעזור לך לוודא שכל הבדיקות והקורסים שבהם את מעוניינת אכן זמינים עבורך ולאפשר לך ליהנות מסל הריון רחב ואיכותי כדי שתיהני מחוויית הריון מהנה, קלה ובטוחה יותר.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.