המדריך המלא להשוואת מחירי ביטוח דירה

השוואת מחיר ביטוח דירה היא אחד הדברים הבסיסיים שאנשים עושים כדי לקבל את ההצעה הזולה ביותר. אבל חשוב לשים לב לכמה פרטים מלבד המחירים. קבלו את המדריך שיעזור לכם לרכוש ביטוח דירה שיהיה גם משתלם.

למה בעצם בכלל צריך ביטוח דירה?

הבית או הדירה הם בעצם הרכישה הכי גדולה ומשמעותית שרוב האנשים עושים במהלך חייהם. בישראל צריך למעלה מ- 130 משכורות על מנת לאפשר לעצמם לקנות דירה, ואם נמיר את המספר הזה לשנים – כ – 20 שנה של משכורת נטו ממוצעת. לכן, אחרי שהשקעתם כל כך הרבה זמן, כסף ואנרגיה ברכישתה, ברור למה תרצו לשמור עליה מכל משמר, ולשם כך צריך ביטוח דירה שייתן לכם כמה שיותר שקט נפשי מכל נזק בלתי צפוי, כגון: פריצה, שריפה, נזקי צנרת, רעידת אדמה ואפילו נזקים לצד שלישי. עם זאת, רוב האנשים מעוניינים לשלב את זה גם עם מינימום הוצאות על הביטוח. כי אם אפשר לקבל את אותו כיסוי בפחות כסף, אז למה לא בעצם? לכן השוואת מחירי ביטוח דירה היא עניין מתבקש.

למה כדאי לשים לב שמבצעים השוואת מחירי ביטוח דירה?

ביטוח דירה למעשה מתחלק לשניים: ביטוח מבנה שיגן על מבנה הבית עצמו וביטוח תכולה שיגן על כל החפצים והרכוש שלנו. את העניין הזה רוב האנשים מכירים. אבל חשוב לקחת בחשבון שכל אחד מהם מורכב ממספר משתנים, ביניהם 3 עיקריים:

  • מאפייני הדירה עצמה – ביטוח המבנה הוא הבסיס לכל ביטוח דירה, והוא נקבע בהתאם לגודל הדירה במטרים. המחיר נקבע פר מטר בנייה, סטנדרט הבנייה, גיל הבניין, קומה ועוד שלל פרמטרים נוספים. לכן חשוב מאוד לשים לב כשאתם רוכשים ביטוח מבנה לרכוש את סכום הביטוח המדויק ככל הניתן, כדי שבעת הצורך תהיה זכאים לערך הראלי של ביתכם.
  • כיסויים והרחבות – ולכל אחד מהם יש השפעה על המחיר של הביטוח, וניתן להסיר ולהוסיף את חלקן על מנת "לתפור" לכל לקוח ביטוח דירה בהתאמה אישית לתקציב שלו ולרצונותיו. למשל, בביטוח מבנה יש כמה הרחבות שמומלץ לא לוותר עליהן, למשל: נזקי צנרת ומים באמצעות שרברב בהסדר או שרברב פרטי, נזקי איטום לקוי ונזקי צד שלישי.
  • דמי השתתפות עצמית – לרוב ביטוח דירה או מבנה כרוכים בדמי השתתפות עצמית. חשוב לדעת שגם את הסעיף הזה ניתן לבטל תמורת תוספת תשלום פרמיה. צריך להפעיל שיקול דעת בהתאם למצב הדירה או הבית שלכם אם מדובר כאן בעניין כדאי או שעדיף לוותר עליו.

כלי שכדאי להכיר לצורך השוואת מחיר ביטוח דירה

מחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר, בדומה למחשבונים של ביטוחים אחרים, יכול לעזור לכם מעט בהשוואת מחירי ביטוח דירה. מדובר בכלי אובייקטיבי שיש לו יתרונות רבים, למשל: הוא מאפשר לכם לבצע השוואת מחירי ביטוח דירה בין החברות הביטוח השונות ולבדוק מהי עלות הפוליסה ואיזה ציון מקבלת החברה במדד השירות והטיפול בתביעות.

עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בכלי שמספק את התמונה הכללית בלבד ולא בכלי מדויק. הסיבה לכך נעוצה בעצם העובדה שחברות הביטוח מציעות פוליסות שונות זו מזו מבחינת הכיסויים. מאחר ואין אחידות, קשה מאוד להשוות את ההצעות שמקבלים, וגם לא לוקחת בחשבון פרמטרים נוספים כמו מערכות הגנה נגד פריצה, שיכולות לזכות אתכם בהנחות משמעותיות. לכן מומלץ להעזר בסוכנים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח.

השוואת ביטוח דירה עושים רק עם מומחים

סוכני הביטוח שלנו בפתרונות עדיפים משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שמשקללת כל הנתונים שהזכרנו לאורך המאמר. נשמח לשוחח אתכם, להכיר אתכם ולאפיין את צורכיכם הייחודיים ולהתאים לכם פוליסה איכותית, מקיפה ומשתלמת. השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

השוואת מחיר ביטוח דירה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.