השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית – צעד אחר צעד

ממש כמו שמשווים מחירים לפני שקונים מכשיר טלוויזיה חדש או רגע לפני שיוצאים לחופשה, כך מומלץ לעשות גם השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית לפני שקונים פוליסה. אז למה כדאי לשים לב ואיך לחסוך אלפי שקלים בשנה?

מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

כל בעל מקצוע יכול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעה בגין רשלנות מקצועית, ואין זה משנה עד כמה הוא מנוסה ומקצועי. כל אחד יכול ברגע אחד לטעות בתום לב. משמעותה של תביעה כזו היא הליך משפטי ממושך ולעתים גם פיצויים לתובע. כל הליך כזה יכול להסתכם בעשרות אם לא מאות אלפי שקלים, ואף יותר. מספיקה תביעה אחת כזו כדי לטלטל אתכם כלכלית ולהביא אתכם למצב של פשיטת רגל חלילה, גם אם בית המשפט יכריע שאינכם אשמים.

ביטוח אחריות מקצועית מספק לכם מעין רשת ביטחון כלכלית ומאפשרת לכם שקט נפשי. ביטוח זה גם מכסה את כל ההוצאות המשפטיות הנדרשות לאורך התהליך וגם את הפיצויים שאולי תצטרכו לשלם לתובע, לכן מדובר בעניין חשוב מאוד עבור כל בעל עסק באשר הוא. עם זאת מדובר בביטוח שנחשב יחסית יקר, אבל גם בו ניתן לחסוך עלויות אם מבצעים השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית כמו שצריך.

איך לבצע השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית?

מחיר ביטוח אחריות מקצועית, כמו בכל ביטוח, יכול להיות מושפע מכמה וכמה גורמים. לכן, בעת השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית, יש לקחת את הגורמים האלה בחשבון שעלולים להשפיע על התשלום החודשי בגין הפוליסה:

  • מחיר בסיס וגבולות אחריות – כל חברת ביטוח קובעת מחיר בסיס לכל גבול אחריות בפוליסה. הרעיון הוא פשוט: מחיר הבסיס מתייקר, ככל שגבולות האחריות גבוהים יותר. זאת מאחר שחברת הביטוח נוטלת עליה יותר סיכון.  
  • תחומי עיסוק והתמחות שלכם – לכל עסק ותחום עיסוק יש תמחור משלו. אנשים שעובדים בענף מסוים ובפועל עובדים בעבודה שונה, ישלמו סכום שונה עבור הפוליסה. לכן חשוב מאוד להתאים את הביטוח לתחום העיסוק שלכם.
  • מחזור מכירות וכמות העובדים שלכם – ככל שהעסק שלכם מכניס יותר כסף ומעסיק יותר עובדים, סימן שיש לו יותר פעילות, ולכן עולה הסיכוי שתקבלו במוקדם או במאוחר תביעה ותצטרכו לפנות אל חברת הביטוח.
  • גובה השתתפות עצמית – כל חברת ביטוח מחליטה על כל ענף מהו גובה ההשתתפות העצמית של בעל הפוליסה במקרה של תביעה. אגב, כדי להוזיל עלויות פרמיה, אפשר להציע לחברה הביטוח להשתתף עצמית בסכום גבוה יותר.
  • תביעות קודמות / ביטוחים קודמים – כל בקשה נבחנת לעומק, ואם נתבעתם בעשור האחרון, יתכן ותתקשו למצוא חברת ביטוח שתסכים לבטח אתכם, או לחלופין שהיא כן תסכים אבל תטיל עליכם תנאים מגבילים, הגדלת השתתפות עצמית או התייקרות של הפרמיה.
  • כיסוי רטרואקטיבי – במקרה של ביטוח אחריות מקצועית, חברות הביטוח לרוב אינן מאשרות כיסוי רטרואקטיבי. אם הן כבר כן מסכימות לכיסוי מסוג זה, תאלצו לשלם משמעותית פרמיה יקרה יותר, בהשוואה לפרמיה שהייתם משלמים אם לא היה צורך בכיסוי זה.

המומחים להשוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית

השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית היא תהליך מורכב, ארוך ומאתגר לבעלי עסקים. המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח  נמצאים כאן בשביל להפוך את התהליך להרבה יותר קל, פשוט ונגיש עבורכם. יש לנו ניסיון של יותר מ- 20 שנה בהתאמת ביטוחי אחריות מקצועית וביטוחי עסק לבעלי מקצועיות חופשיים מכל הסוגים.

נשמח לייעת לכם בהתאמת ביטוח אחריות מקצועית בהתאם לסוג העסק שלכם ולצורכיו, לנהל עבורכם מו"מ מול חברות הביטוח המובילות בתחום, להשוות מחירים תוך התחשבות בשלל הפרמטרים שהזכרנו ולמצוא עבורכם פוליסה משתלמת ואיכותית. השאירו את פרטיכם ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית (1)
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכו אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.