כמה עולה ביטוח תכולה?

הרבה אנשים עושים ביטוח דירה כי הם מחויבים בעיקר על ידי הבנק בזמן שהם נוטלים משכנתה. אך חשוב לא פחות לעשות גם ביטוח תכולה, שיכסה נזקים או גניבה של הרכוש שלכם. מהו מחיר ביטוח תכולה והאם זה שווה את זה? כל זאת במאמר שלפניכם.

למה בכלל צריך ביטוח תכולה?

לרוב האנשים יש בדירה לא מעט ציוד יקר לצד חפצים חשובים ובעלי ערך סנטימנטלי שקשה לאמוד. לכן כל כך חשוב שיהיה ביטוח תכולה, שהוא זה שלמעשה מבטיח שתקבלו פיצוי במקרה של אובדן, או גניבה של הרכוש שלכם אם הם ינזקו. כמו שדאגנו לבטח את המבנה של הבית מפני כל צרה שלא תבוא, חשוב מאוד לבטח גם את החפצים שלכם, כי גם הם עלולים להינזק או לאבד במגוון רחב של נסיבות.

כמה עולה ביטוח תכולת דירה?

השאלה "מה מחיר ביטוח תכולה" או בעצם כל ביטוח שהוא, קצת דומה לשאלה "כמה עולה מכונית", כמו שבמכונית ישנם מרכיבים שיכולים להשפיע על המחיר, כך גם בביטוח יש רכיבים שיכולים לייקר או להוזיל את מחיר הפרמיה. קבלו 4 פרמטרים שכדאי לכם להיות מודעים אליהם:

1) איזה רכוש יש לכם?

לצורך רכישת ביטוח תכולה לדירה, יישלח אליכם שמאי מטעם חברת הביטוח כדי לאמוד את סך שווי רכושכם. במהלך הפגישה הוא יכין רשימה מפורטת הכוללת את כל הרהיטים, החפצים והציוד שברשותכם. הוא לא ידלג על דבר: כל מה שבארונות, כל מה שבחדרים, כל מה שבמטבח, מה שאחסנתם במזנון ובסלון, המקרר, התנור וכו'. כמו כן הוא יציין רכוש שנחשב יקר ערך במיוחד, כגון: מצלמות מקצועיות, תכשיטים ואבני חן, מחשבים, טלוויזיות ומוצרי אלקטרוניקה למיניהם. כל אחד מהם השמאי יודע לאמוד, והוא זה שאחראי ליידע את חברת הביטוח על רכושכם ובהתאם לכך היא תבנה עבורכם הצעת מחיר לרכישת הפוליסה. בדרך כלל התמחור הראשוני המקובל הוא סדר גודל של כ- 50,000 ₪ עבור כל חדר.

טיפ חשוב: חשוב לציין כי אם יש ברשותכם כבר פוליסה, ואתם מעוניינים לחדש אותה, כדאי לבצע הערכת שווי מחודשת, ולמעשה מקובל לבצע הערכות שווי חדשה מדי 4 שנים ולרוב שירות זה מסובסד ע"י חברות הביטוח. אם רכשתם ציוד יקר שאינו כלול בפוליסה הקודמת, חשוב לעדן את סוכן הביטוח שלכם וכדאי לצרף קבלות המוכיחות שרכשתם את הציוד הזה.

2) מיקום הנכס שלכם

מיקום הדירה או הבית שלכם הוא עניין חשוב שיש להתייחס אליו. בעוד יש מקומות בארץ שמועדים יותר לפורענות, אזורים אחרים יותר שקטים ושלווים. מקום מגוריכם הוא גורם שעשוי לייקר או להוזיל את הפוליסה.

עוד עניין שקשור לנושא המיקום הוא הקומה שבה אתם מתגוררים. מבוטחים שגרים בבתים פרטיים, בדירות קרקע או בקומות הראשונות ישלמו יותר על ביטוח תכולה לעומת מבוטחים שגרים בקומות ביניים או בקומות גבוהות במגדלי דירות ובבניינים משותפים.

3) איבזור הנכס שלכם

ככל שהנכס שלכם יותר מאובטח, ככה חברת הביטוח תוזיל את הפרמיירה שלכם. כשהמבוטחים משתמשים באמצעי מיגון ואבטחה נגד פריצות וגניבות, כגון סורגים ואזעקה ויש לכם מערכות לגילוי וכיבוי אש, חברת הביטוח חשה בטוחה יותר לספק ביטוח מוזל יותר, כי בעצם הפוטנציאל לנזק ואובדן קטן.

4) אם אתם מעוניינים בהרחבות

בביטוח התכולה יש כמה סעיפים בסיסיים המאפשרים ליהנות משקט נפשי יחסי. אבל אם יש לכם צרכים ייחודיים כגון ביטוח אחריות לצד ג', ביטוח מעבידים, עסק ביתי, כיסוי לחפצים אישיים המאוחסנים מחוץ לדירה, או ביטוח לאקדח המוחזק ברישיון, חשוב לכסות גם אותם באמצעות הרחבות. הכיסוי כרוך בתוספת תשלום מסוימת, ושווה בהחלט לשקול זאת, למען השקט הנפשי שלכם.

מחיר ביטוח תכולת דירה

במחשבון ביטוח דירה של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון תוכלו להתרשם מתעריפי הביטוח של חברות הביטוח הפעילות בתחום. מטרת המחשבון לסייע לכם לבחור את סוג הביטוח וחברת הביטוח המתאימים לכם.

המחשבון מאפשר לכם להשוות בין תעריפי ביטוח מבנה, מחיר ביטוח תכולה ועלות פרמיה המשלב בין שני הביטוחים. יתרון נוסף שיש לו הוא בכך שהוא מציג בנוסף למחירים גם את מדד השירות, ההשתתפות העצמית, כיסויים והרחבות הכלולים בפוליסות ומספר התשלומים שבהם החברה מאפשרת לכם לשלם על הביטוח.

למרות היתרונות של מחשבון זה, יש לו גם חסרון אחד בולט. חשוב לשים לב שבמחשבון מתייחסים אך ורק לכיסויים ולסיכונים המכוסים בנוסח הפוליסה התקנית לביטוח דירות ותכולתן. כלומר מדובר במחירים של פוליסה סטנדרטית שאינה בהכרח לוקחת בחשבון את הפרמטרים שהזכרנו בפסקה הקודמת ואת כל השינויים שניתן לבצע, על מנת להתאים אותה באופן ספציפי לצורכיכם.

כך עושים ביטוח תכולה משתלם במיוחד

ראינו שישנם פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון בעת רכישת ביטוח תכולת דירה. המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח יבצעו עבורכם השוואה בין חברות הביטוח המובילות ויתחשבו במאפיינים הספציפיים שלכם כדי להתאים לכם את הביטוח המקיף ביותר ובמחיר המשתלם ביותר. השאירו פרטים בתיבה ליצירת קשר, ואנחנו נעשה את כל השאר בשבילכם.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.