ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מדוע כל כך חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים ומה הוא בדיוק מכסה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים נועד כדי להעניק לכם כיסוי מפני תביעת נזיקין משמעותית.

בדומה לאדריכלים, ובעצם לכל מי שעוסק במקצוע חופשי, גם אתם מספקים שירות, ייעוץ ותכנון למגוון פרויקטים גדולים במגזר הציבורי או הפרטי. גם אם יש לכם ניסיון של שנים רבות בתחום, יתכן רגע של טעות אנוש קטנה, שעלולה לגרור בעקבותיה תביעת נזיקין גדולה ובעיה כלכלית קשה. לכן חשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים. 

ביטוח אחריות מקצועית – מדוע ולמי הוא חיוני במיוחד?

תחום הבנייה והאדריכלות הוא תחום יוקרתי, שמי שעוסק בו עובד ברוב המקרים על פרויקטים הכרוכים בהוצאות כלכליות עצומות. בין אם מדובר על עבודה מול לקוח פרטי ובין אם מדובר על עבודה מול חברה ממשלתית או חברה פרטית גדולה, כל פרויקט דורש מהנדסים מקצועיים ובעלי ניסיון רב שכן מדובר על אחריות רבה. אך גם מהנדסים מקצועיים ומנוסים ביותר יכולים לעשות טעויות, שיכולות לקרות לכל אחד כתוצאה מהסחת דעת, או חוסר תשומת לב. במקרים אלו, יתכן נזק כלכלי משמעותי למזמין העבודה והאחריות נופלת על גבי המהנדסים של הפרויקט.


בהיעדר ביטוח מקצועי מתאים, אתם עלולים למצוא את עצמם במצב כלכלי קשה, שיסכן את המשך פעילותכם ואף להוביל אתכם לסגירת העסק ולפשיטת רגל. לכן אסור להמר על המזל וליטול סיכונים מיותרים. הצעד הנכון הוא לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, שתבטח אתכם ואת העובדים שלכם, בהתאם לצרכים ולאופי פעילות המשרד.

מהו הכיסוי הביטוחי בביטוח מקצועי למהנדסים?

הפוליסה מגנה עליכם ועל כל אחד מעובדי המשרד, במקרה של הגשת תביעה בעקבות רשלנות או טעות שנעשתה בתום לב. חברת הביטוח תממן את הייצוג משפטי, את הוצאות המשפט ואפילו את הפיצויים, במידה ותאלצו לשלם לתובעים. במילים אחרות, החשיבות העיקרית של ביטוח מקצועי למהנדסים היא להגן עליכם בפן הכלכלי, כך שהעסק שלכם יוכל להמשיך לשגשג, גם במהלך ניהול התביעה ולאחריה.

מהן ההרחבות המוצעות בפוליסה זו?

חשוב ביותר בביטוח אחריות מקצועית למהנדסים לא להסתמך אך ורק על הפוליסה הבסיסית אלא לברר אילו הרחבות כלולות בה, ולשלבן בהתאם לאופי עבודתכם. בין היתר תוכלו להוסיף את ההרחבות הבאות:
•    הוצאות דיבה 
•    שותפים נכנסים ויוצאים 
•    אובדן מסמכים 
•    חריגה מסמכות 
•    ועוד

כך תהיו מוכנים ברגע האמת עם ביטוח מקצועי ואיכותי

מומלץ לא להיענות להצעה הראשונה שנוחתת על השולחן, אלא לפנות אלינו ולהתייעץ עם אחד מהסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, שיש לו ניסיון בעריכת ביטוחים למהנדסים, על מנת שיסייע לכם לאתר את הפוליסה הטובה ביותר, שתספק את ההגנה הטובה ביותר. נשמח להעניק לכם ייעוץ, הכוונה וטיפים שיסייעו לכם בתהליך הרכישה.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

תוכן עניינים

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.