עלות ביטוח אחריות מקצועית למטפלים: איך לחסוך אלפי שקלים?

מחיר ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה הוא עניין שמעסיק את כל מי שעוסק בתחום הטיפולי. התשובה לשאלה זו נחשבת למורכבת יחסית, ובמאמר זה נסביר למה כדאי לשים לב לפני שרוכשים פוליסה.

עלות ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה אלטרנטיבית

חשיבותו של ביטוח אחריות מקצועית למטפלים היא עצומה: אם המטפל חלילה טועה באבחון או בטיפול עצמו, הנזק יכול להיות עצום עבור המטופל. מכאן המרחק לתביעת רשלנות מקצועית קצר מאוד, לכן חשוב מאוד שיהיה לכל מטפל ביטוח שיגלגל את ההוצאות המשפטיות ואפילו את הפיצויים לחברת הביטוח.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית למטפלים היא אחת השאלות הראשונות שצצות בראשו של כל מי שעוסק בתחום הרפואה המשלימה ובתחום הטיפולים הפארה רפואיים, הנוגע בגוף ובנפש האדם. אלא שלא ניתן לקבל תשובה מדויקת, מבלי להכיר את העסק שלכם לעומק.

7 גורמים שעשויים להשפיע על מחיר ביטוח אחריות מקצועית למטפלים

ישנם גורמים רבים המשפיעים על מחיר ביטוח אחריות מקצועית למטפלים, ולכן יש להתחשב בהם לפני רכישת פוליסה.

1) במה אתם עוסקים?

למרות שקיים ביטוח אחריות מקצועית למטפלים גנרי, חשוב להבין באיזה סוג של מטפל בדיוק מדובר. ישנם מטפלים במגע, מטפלים בעיסוק, מטפלים בבעלי חיים, מטפלים בדרמה, קלינאית תקשורת, תזונאים ודיאטניות, פזיותרפיסטים, מטפלים בהידרותרפיה וכמובן גם מטפלים בתחום הנפש. כך לדוגמה, טיפול בבעלי חיים נחשב מסוכן יותר מאשר טיפול בקליניקה של מטפלים בעיסוק.

2) אילו הרחבות נדרשות לכם?

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בדרך כלל כוללת כיסוי הוצאות משפטיות וכיסוי נזק לצד ג'. עם זאת לעתים יש מטפלים שכדי לכסות את עצמם באופן מקיף יותר, יצטרכו לרכוש הרחבות מסוימות. כך למשל מטפל בפרחי באף יזדקק לביטוח אחריות מוצר. כל הרחבה כמובן מייקרת את עלות ביטוח אחריות מקצועית למטפל.

3) מהו גובה גבול האחריות?

ביטוח מקצועי מכסה את המטפלים עד לגבול נזק מסוים. ניתן לומר שככל שגובה גבול האחריות גבוה יותר, כך המחיר שלה יתייקר. אם כי לא ביחס של אחד לאחד. כלומר, אם תחליטו שאתם צריכים פוליסה שגובה גבול האחריות שלה גבוה פי 2 מגובה גבול האחריות הבסיסי, לא בהכרח תשלמו פי 2 במחיר.

4) האם הגשתם תביעת ביטוח מקצועית בעבר?

אם מעולם לא ניצלתם ביטוח אחריות מקצועית לצורך קבלת פיצוי בגין תביעה שהוגשה נגדכם, הרי שחברת הביטוח ישמחו מאוד לבטח אתכם ובמחיר אטרקטיבי. אך אם כן הגשתם תביעת ביטוח בעבר, חברות הביטוח יכולות להקשות עליכם לקבל ביטוח משתלם.

5) מהו מחזור הפעילות העסקית שלכם?

חברות הביטוח מניחות שיש סיכוי גבוה יותר שיתבעו אתכם ככל שהפעילות שלכם רבה. לכן עסק בעל פעילות נמוכה, ישלם פחות על ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בהשוואה לעסק שמכניס יותר כסף ופעילותו אינטנסיבית יותר.

6) מהו סכום ההשתתפות העצמית שאתם מוכנים לשלם?

מי שיבקש מחברת הביטוח שלו לשאת בסכום השתתפות עצמית גבוה יותר, יוכל להוזיל משמעותית את דמי הפרמיה החודשיים שהוא ישלם על הביטוח.

7) האם חשוב לכם כיסוי רטרואקטיבי?

חברת הביטוח שאליה תצטרפו תציע לכם כיסוי רטרואקטיבי בתוספת תשלום עבור כיסוי תביעות על מקרים שהתרחשו בזמן שעוד לא הייתם מבוטחים אצלה. כיסוי זה כרוך בתוספת מחיר משמעותית ובכך שתצהירו על כך שלא ידוע לכם שמישהו מתכנן להגיש נגדכם תביעה.

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים במחיר משתלם

כל מי שעוסק בתחום הטיפולי חשוף לתביעות בגין רשלנות או גרימת נזק, ולא משנה כמה ידע, ניסיון וותק יש לו בתחום, כי טעויות אנוש תמיד קורות. במאמר זה הסברנו למה קשה לתת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית למטפלים מבלי להכיר את העסק שלהם לעומק, ותיארנו 7 גורמים שיכולים להוזיל או לייקר את מחיר הפוליסה.

המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים עוסקים בתחום האחריות המקצועית כבר עשרות שנים ועובדים עם כל חברות הביטוח המובילות, נשמח להתאים לכם ביטוח המתאים לצורכיכם באופן מדויק. נבחן את הפוליסות לעומק, נשווה מחירים, כיסויים ותנאים, נמלא את הטפסים ונדאג להעניק לכם יחס אישי וחם, שירות מקצועי וליווי צמוד בכל עת. זה הזמן להגן על עצמכם מפני תביעות ונזקים כלכליים, ולמנוע עוגמת נפש. צרו איתנו  קשר עוד היום ותיהנו משקט נפשי!

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים מחיר
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.