כל היתרונות של ביטוח אחריות מקצועית למאמנים שאתם חייבים להכיר

מאמני כושר חשופים כיום יותר מתמיד לסכנת תביעות רשלנות מצד מתאמנים. הדרך היחידה להתגונן מפני תביעות אלה היא באמצעות ביטוח אחריות מקצועית למאמנים שמאפשר לעבוד בלב שקט. מהם היתרונות של הביטוח, האם כל מאמן צריך אותו ולמה לשים לב?

ביטוח למאמן כושר זה עולם ומלואו

מאמני כושר צריכים מעטפת של ביטוחים: החל מביטוח תאונות אישיות וביטוחי חיים שמגנים עליהם ועל משפחתם במקרה של פציעה או חלילה מוות, ביטוח עסק וביטוח רכוש ששומר על הציוד שלהם, ובמקרה של פגיעה בצד ג'. אך קיים ביטוח חשוב נוסף שעליהם להכיר הוא ביטוח אחריות מקצועית למאמנים.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית למאמנים ולמה בכלל צריך אותו?

ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר נועד להגן עליכם בראש ובראשונה מפני תביעות רשלנות. אם חלילה במסגרת אימון נגרים נזקי גוף, נזקים נפשיים או נזקים לרכוש למתאמנים שלכם, הם יכולים לטעון לרשלנות מקצועית ולהגיש נגדכם תביעה. תביעות כאלה הן יקרות מאוד, וזה עוד לפני שהתייחסנו לתשלום הפיצויים שבית המשפט עלול לפסוק שעליכם לשלם לתובע.

כל מאמן כושר חשוף לסיכון שמא תוכנית הכושר שהרכיב לא מתאימה למתאמנים שלו ועלולה לגרום לו נזק פיזי או נפשי, תוך כדי האימון או לאחר האימון. כך, אם חלילה המתאמן תובע אתכם בגין רשלנות, לא תצטרכו לשאת בהוצאות המשפטיות או בהוצאות הפיצויים, אלא חברת הביטוח.

רק בשביל לסדר את האוזן, הנה כמה דוגמאות לתביעות מגוונות שהמתאמנים יכולים להגיש כנגד מאמני כושר:

  • שימוש בטכניקות, מכשירים ואמצעים אחרים שלא מתאימים למתאמן מסיבה כזו או אחרת
  • שימוש במתקני כושר שלא סופקו בצורה בטוחה למתאמן
  • תביעה בגין תוכנית אימון בלתי מותאמת – ללא התייחסות לגיל, למשקל, למצב בריאותי או למצב נפשי של המתאמן, למרות שהמאמן היה מודע אליו
  • חוסר השגחה ותשומת לב למתאמן בזמן ההדרכה או האימון
  • נכות זמנית או קבוע שנגרמה כתוצאה מאימון בודד או סדרת אימונים
  • ועוד

למי הביטוח מיועד?

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים מתאים לכל מי שעוסק באימוני כושר: מדריכי כושר עצמאים, מאמני כושר אישיים שמעבירים אימונים בביתם, בבית הלקוח או בפארק הציבורי ואפילו מאמנים במכוני כושר.

כמו כן הביטוח מתאים למאמני יוגה, מאמני פילאטיס, מאמני אומנויות לחיצה, מדריכי שחייה, מדריכי ספורט, מאמני ריצה, מדריכי קיקבוקס, מורי כדורגל וכדורסל, מאמני טניס, מאמני רכיבה על אופניים וספינינג, מדריכי אירובי ועוד.

מה לגבי ביטוח אחריות מקצועית למאמנים שכירים? אז סביר להניח שאם המתאמן כבר תובע, הוא יתבע גם את מכון הכושר / הסטודיו וגם את המאמן עצמו. מאמנים שכירים לא תמיד מבוטחים על ידי המקום שבו הם עובדים, אם הפוליסה בתוקף, אם היא מכסה כל מקרה וכו'. לכן, כדי להיות בצד הבטוח, שווה לשקול לרכוש לעצמכם ביטוח אחריות מקצועית למאמנים, גם אם אתם שכירים.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית למאמנים?

מחירו של ביטוח אחריות מקצועית למאמנים מתחיל מסכום צנוע של כ- 100 ₪ לחודש. עם זאת, מדובר בפוליסה כללית ביותר שמתאימה רק למדריכים מנוסים מאוד, עם מעט מתאמנים וללא היסטוריה של תביעות ביטוחיות.

המחיר יכול לנוע על פני טווח רחב למדי של מחירים ותלוי בגורמים רבים כגון: סוג האימונים שאתם מעבירים וענף הספורט שאתם מלמדים, גבול האחריות בפוליסה, גובה ההשתפות העצמית, הרחבות והתאמות, כמות מתאמנים, מחזור ההכנסות שלכם ועוד. עם זאת, יש לזכור שניתן להתאים כל פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למאמנים ולצורכיהם הייחודיים.

דגשים חשובים נוספים

כשאתם מבטחים את עצמכם בביטוח אחריות מקצועית יש לשים לב גם לנושאים הבאים:

  • ניתן לבטח את עצמכם רק אם יש לכם תעודת הסמכה לפי תקנות חוק הספורט ולפעמים גם רק אם עברתם קורס עזרה ראשונה. ללא תעודת אימון ממקום מוכר, לא תוכלו לרכוש ביטוח מקצועי.
  • עובדים עם ילדים או מתאמנים שמועדים יותר לפציעות? מומלץ שתבטחו את עצמכם בסכום גבוה יותר וקחו בחשבון כיסויים רטרו אקטיביים לתקופת זמן ממושכת.
  • עברו על הפוליסה וודאו שהיא מותאמת לכל שירותי האימון שתם מציעים, למשל – אם אתם מעבירים אימונים בזום, כדאי שיהיה לכם כיסוי גם עבור פעילות זו
  • ודאו שהפוליסה מכסה את כמות המתאמנים המקסימלית שיכולה להתאמן בו זמנית באימון אחד

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים עושים רק עם המומחים!

במאמר זה הסברנו מהי חשיבותו של ביטוח אחריות מקצועית, למי הוא מתאים, כמה הוא עולה ונתנו גם טיפים חשובים. אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם ללא כיסוי מתאים, ומעוניינים לעבוד בלי דאגות מיותרות, פנו עוד היום אל המומחים שלנו.

אנו עובדים כבר למעה מ- 20 שנה עם חברות הביטוח המובילות ומתמחים בהתאמת ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצוע מכל הסוגים, ולעסקים בכל סדר גודל שהוא. נשמח להכיר אתכם ואת צורכיכם, לערוך בשבילכם השוואה בין הפוליסות ולהתאים לכם את ההגנה המושלמת!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.