קופת גמל להשקעה

תוכן עניינים

מה זה קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה קופת גמל להשקעה היא אפיק חסכון מעניין למי שמעוניין לחסוך כסף באופן גמיש ובלתי מחייב, בין אם מדובר על חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך. 

קופת גמל להשקעה, נחשבת לאחד המוצרים הפיננסיים החדשים יחסית, והיא נועדה לאפשר לכל החוסכים לחסוך כסף ולמשוך אותו ברגע שהוא רוצה. כלומר מדובר באפיק חסכון נזיל וגמיש למדי.

מה ההבדל בין קופת גמל לחיסכון לבין קופת גמל להשקעה?

החל משנת 2008 קופות הגמל שמיועדות לחיסכון הפכו למוצר שמרני. מצב זה נוצר עקב תיקון 3 בחוק, לפיו הפקדות לקופת הגמל יתקבלו בגיל הפנסיה כקצבה בלבד – במילים אחרות קופות הגמל הרגילות הפכו לאפיק חסכון ארוך טווח בלבד. כתוצאה מכך אנשים רבים הפסיקו לבצע הפקדות שוטפות למוצר זה. 

בסוף שנת 2016 אפשר משרד האוצר לבצע הפקדות לחשבונות גמל חדשים שיקראו "קופות גמל להשקעה", במטרה להוות אלטרנטיבה ראויה הן לקופת הגמל והן לתוכניות החיסכון שמציעים הבנקים. מטרה נוספת היא לעודד את האוכלוסייה לחסוך כסף פרטי בנוסף לקופת הפנסיה, על מנת להגדיל את הכנסתם בעתיד, לאחר פרישתם.

יתרונות קופת גמל להשקעה

 • אין מינימום של גיל לפתיחת חסכון – פתרון נהדר להורים המעוניינים לפתוח חיסכון לילדיהם 
   
 • קופת גמל נזילה – משיכה מקופת גמל להשקעה בכל עת וללא קנס – ניתן לבחור אם למשוך את הסכום המלא, או רק חלק ממנו. שימו לב שכן תשלמו 25% מס רווחי הון, אך ללא קנס על פירעון מוגבל, בשונה ממה שנהוג בקופת הגמל המסורתיות.
   
 • פטור ממס רווחי הן במשיכה בגיל פרישה – אופציה להמרת החיסכון לקצבה לכל החיים תוך הנאה מפטור ממס ריווחיי הון במידה ומחליטים למשוך את הכספים בגיל 60 ומעלה. 
   
 • הפקדה גמישה – אין חובת הפקדה חודשית, אך קיימת מגבלת הפקדה שנתית בגובה  של 71,121 שקלים לחוסך בודד 
   
 • ההפקדה היא שמית – לכן, ניתן לפתוח על שם כל אחד מבני המשפחה קופת גמל להשקעה, כולל הילדים. כך שניתן לחסוך למעשה הרבה יותר מהסכום המצוין בתקרת ההפקדה
   
 • בחירה בין מסלולי השקעה שונים – ניתן לבחור מסלול בהתאם להעדפות הסיכון וטווח ההשקעה ומטרותיכם, כולל השקעה בנכסים לא סחירים, מה שיכול לסייע בהתמודדות עם זמנים של תשואות נמוכות באג"ח. ניתן גם לעבור בין מסלולי ההשקעה במהירות ובקלות ללא קנסות.
   
 • הלוואה כנגד קופת גמל להשקעה – ניתן לקבל הלוואה של עד 80% מהחיסכון שלכם לתקופה של עד 7 שנים בריבית מאוד נמוכה מאוד ביחס לאלטרנטיבות, וכך לא תצטרכו לשבור את הקופה ולוותר על כל הטבות המיסוי שמגיעות לכם.
   
 • אפשרות ניוד קופת גמל להשקעה – החל מאוגוסט 2020 ניתן לנייד את הקופות בין חברות שונות מבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס.

פטור על מיסוי קופת גמל להשקעה – הדובדבן שבקצפת

כאמור, לחוסכים בקופת גמל להשקעה שהגיעו לגיל 60 מצפה הפתעה משמחת והיא פטור מלא ממס על הקצבה, במידה ויחליטו להמיר את הכספים לקבלת קיצבה חודשית לכל ימי חייהם. 


זהו אחד היתרונות המשתלמים ביותר במוצר זה והופך אותו לאטרקטיבי ביותר לעומת מוצרים אחרים בהן לא קיים פטור ממס ריווחי הון. 


מי שמעוניין לחסוך לפנסיה באופן פרטי באמצעות אפיק זה כדי להבטיח רמת חיים גבוהה – ירוויח באופן משמעותי בכך שיגדיל את הקצבאות הקיימות שברשותו בגיל הפרישה באמצעות מימוש ההטבה הקיימת באמצעות החיסכון בקופה.

פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה?

המוצר הפיננסי העיקרי שמתחרה מול קופת גמל להשקעה הוא פוליסת חיסכון – מוצר שהושק לפני כמה שנים על ידי חברות הביטוח. גם כאן תוכלו ליהנות ממגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות, אך לא תקבלו פטור ממס גם אם תחליטו לחסוך עד גיל פרישה. מו כן דמי הניהול לרוב זולים יותר בקופת גמל להשקעה. ובכל זאת פוליסת חיסכון זוכה לאהדה רבה מאחר וגם פה מדובר במוצר נזיל, גמיש, מנוהל וכולל הטבות מס מסוימות, וגם הוא לא מוגבל בתקרת השקעה, בניגוד לקופת גמל להשקעה, שניתן להפקיד אליה מדי שנה רק 70 אלף ₪. 

קרן נאמנות או קופת גמל להשקעה?

קרן נאמנות היא מוצר של הבנקים בעוד קופת גמל להשקעה היא מוצר של בית השקעות. בקרנות הנאמנות כל פעולה שאתם מבצעים (למשל שינוי מסלול או החלפת בית השקעות) נחשבת לאירוע מס שעליו תשלמו 25% מיסוי הון, דמי הניהול יקרים יותר, כל הנכסים מושקעים בבורסה ובשוק ההון לעומת קופות הגמל להשקעה שמשקיעות גם בנכסים בלתי סחירים. 

איך לבחור קופת גמל להשקעה?

חשוב לעשות השוואת קופות גמל להשקעה תוך התייחסות למספר פרמטרים. חשוב קודם כל לבחון את דמי הניהול אל מול התשואות. שימו לב שלפעמים עדיף לשלם טיפה יותר דמי ניהול עם התשואות של החברה משמעותית טובות יותר מהמתחרות לאורך זמן. 
כמו כן חשוב שבזמן ההשוואה לבחון את התשואות הרלבנטיות לאותו מסלול השקעה. ניתן להשקיע את הכסף בקופה במסלולי השקעה שונים – אם באיגרות חוב, באופן סולידי ובטוח ואם בניירות ערך ובמניות בהן התנודתיות רבה יותר, מה שמביא לסיכון ולעיתים גם לסיכוי רב יותר. הכול נתון להחלטתכם ולבחירתכם האישית. 

איך פותחים קופת גמל להשקעה?

כיום ישנן הרבה בתי השקעות שמציעים קופות גמל להשקעה במגוון מסלולים, בדמי ניהול שונים ועם תשואות שונות. על מנת לבחור את הקופה המתאימה ביותר עבורכם, חשוב להתייעץ עם סוכן פנסיוני מורשה ומנוסה. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם, ולהציע לכם את המסלול האידיאלי עבורכם באחת הקרנות של בתי ההשקעות המובילים בישראל.
 

יש לכם שאלות בנוגע לקופת גמל להשקעה? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם ייעוץ ומידע נוסף.  

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.

לקבלת הצעה לביטוח או לחיסכון עוד היום
במחיר המשתלם ביותר מכל חברות הביטוח בישראל
השאירו פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ