קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p 500 – האם זה שווה את זה?

הרבה אנשים מתעניינים האם שווה לחסוך את כספם הפנוי באמצעות קופת גמל להשקעה מחקה מדדs&p 500 . במאמר זה נסביר מהם היתרונות בהשקעה מסוג זה ולמי זה מתאים.

מהי קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p500?

כמו בכל מוצר חיסכון, ניתן להשקיע במסלול מחקה מדד. באמצעות השקעה מסוג זה, ניתן "לפזר" סיכונים באופן נרחב למדי, ובו זמנית גם ליהנות מתשואות יפות לאורך זמן. אחד המדדים האהובים על משקיעים הוא מדד ה- s&p500.

מדובר במדד שמאגד בתוכו מניות של 500 חברות המובילות בארה"ב, מכל מיני תחומים, כולל: אנרגיה, פיננסיים, תעשייה, טכנולוגיה והייטק. מסלול זה הוא אחד המסלולים המועדפים ביותר, מאחר והוא הצליח להוכיח את עצמו לאורך השנים, ולשבור שוב ושוב את השיאים של עצמו. בעשור האחרון, המדד הניב תשואה של 14.57% בשנה, הישג נאה לכל הדעות. לצורך השוואה, נסתכל על מדד ת"א 35 עומד ב-5 שנים אחרונות במצטבר על 16% תשואה, בעוד מדד ה־ S&P500 עשה יותר מ- 40%.

מהם היתרונות בקופת גמל להשקעה מחקה מדד?

  • ניהול פסיבי – שוק הההון דינמי מאוד, והאדם הממוצע לא יכול כל הזמן לעקוב אחריו ולנהל את הכסף באופן אקטיבי. כאשר משקיעים בקופת גמל מחקה מדד, משיקיעים למעשה במסלול פסיבי שנצמד למדד, וכך משתחררים מהטרחה הזו, וגם המחיר לניהול ההשקעה הרבה יותר נמוך בהשוואה לניהול אקטיבי.
  • סיכון נמוך עד אפסי – כאשר ההשקעה שלכם מפוזרת בין מניות של חברות רבות, משמעות הדבר שהתנודתיות הופכת להיות נמוכה יותר, או במילים אחרות – הסיכון הקיים בהשקעה מנייתית שואף לאפס. זהו יתרון משמעותי ביותר עבור כל מי שרוצה להשקיע את כספו במניות אך חושש מאוד מפני התנודתיות שלו, מה שעלול כמובן לגרום לו להפסד. לא סתם פיזור השקעות הוא כלל אצבע מספר אחד עבור כל משקיע, כי כך מצמצמים למינימום את רמת הסיכון.
  • כל אחד יכול – במציאות שבה מקבלים ריבית אפסית בתוכניות חיסכון בנקאיות או צריכים ליטול סיכון גבוה בשוק ההון ולשלם דמי ניהול גבוהים בקרנות נאמנות, האפשרויות לחיסכון ולהשקעה מוגבלות למדי. לכן, חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p 500  מאפשרת לכל אחד להשקיע בקלות ולהרוויח יותר, גם אם הוא לא מומחה בשוק ההון.

למי זה מתאים?

קופת גמל להשקעה מתאימה לכל אדם באשר הוא, ובמיוחד לבעלי משפחות עם ילדים, כי ניתן לפתוח קופת גמל לכל ילד. אם חשוב לכם מכשיר חיסכון בעל נזילות, ואם אין לכם סכומים גדולים פנויים לחיסכון או יכולת להפקיד על בסיס חודשי קבוע אלא רק פה ושם כשמזדמן לכם – זה מכשיר שיכול להתאים גם לכם.

גם מי שרוצה לחסוך את הכסף לטווח הארוך, כדי שיהיה לו יותר כסף לאחר גיל פרישה, יוכל ליהנות מהטבות מס משמעותיות בבוא העת. כל זאת תוך שמירה על הזכות שלו לשחרר את כל הכסף או את חלקו עבור מטרות בטווח הזמן הבינוני.

למה כדאי לשים לב?

אם אתם מעוניינים להשקיע בקופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p 500, חשוב לדעת שמדי שנה ניתן להשקיע עד 71,337 ₪ עבור כל בעל קופה. במידה והצטברו אצלכם כספים שטרם השקעתם, חשוב לתזכר את עצמכם לקראת סיום השנה לא לשכוח להפקיד אותם, כיוון שלא תוכלו להשקיע אותם רטרואקטיבית, וחבל לפספס את אפקט הריבית דריבית.

אז איפה להשקיע?

הצעד הראשון שחשוב שתעשו הוא השוואה בין קופות גמל להשקעה במסלול מחקה מדד s&p 500. קיימות מספר חברות המציעות אפשרות השקעה זו, וכן פרמטרים רבים שכדאי להשוות על מנת לקבל השוואה איכותית ומקיפה. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. צרו קשר עוד היום עם מומחי ההשקעה שלנו, שישמחו לחסוך לכם זמן יקר וכסף. במיוחד כעת, לאחר שידענו תקופת חוסר יציבות כלכלית, זה הזמן למקסם את החיסכון, לשמור על נזילות הכספים וליהנות מכל שאר היתרונות של השקעה זו.

קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p500
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה מחקה מדד
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.