קופות גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת

קופות גמל להשקעה הן מאפיקי החיסכון החדשים והאטרקטיביים ביותר למי שמעוניין בהשקעה שמתאימה לטווח הקצר או הארוך עבור משקיעים וחוסכים. מה הופך אותן לכאלה ואיך לבחור את הקופה הטובה ביותר עבורכם?

4 היתרונות של קופות גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה הגיחו לעולמנו בשנת 2016. כאמור מדובר במוצר חדש יחסית, בהשוואה לאפיקי חיסכון והשקעה אחרים, והן מסתמנות כמוצלחות ביותר. זאת הודות ליתרונותיהם המשמעותיים:

נזילות – נזילות לכסף היא תכונה חשובה מאוד לאנשים המחפשים אפיק להשקעה ולחיסכון, ואינם יודעים בדיוק מתי יזדקקו לקרן. נזילות נדרש במידה ואם חלילה נקלעים לסיטואציה שבה זקוקים לכסף נוכל למשוך את הכסף.

תשואות – משיקעים וחוסכים כאחד מחפשים אפיק בעל תשואות טובות. נכון לשנת 2019 ניתן לראות שמרבית קופות הגמל להשקעה הניבו תשואה יפה של 7% בממוצע, אם נבחן את הנתונים לעומקם, ונסתכל על התשואות השנתיות בשלוש השנים האחרונות, נראה שרובן הצליחו להשיג 5.5% בממוצע, שזה נתון בהחלט יפה.

מעבר חופשי בין מסלולים – בקופות גמל להשקעה קיימת אפשרות לעבור בין מסלולי ההשקעה השונים בלי שהאירוע ייחשב לאירוע מס.

רשת ביטחון לגיל פרישה – אם נמשיך לחסוך את הכסף עד גיל פרישה, נוכל ליהנות מפטור על תשלום מס רווחי הון. בנוסף, אם נקבל את הכסף בתור קצבה חודשית, נוכל ליהנות מפטור גם על הרווחים שהצטברו וגם על הקצבה עצמה. לשם קבלת הקצבה, נצטרך לנייד את הכספים מקופת הגמל לביטוח מנהלים או קרן פנסיה. כך, גם השאירים של החוסך יזכו לקבל את הכסף כשהחוסך ילך לעולמו בבוא העת.

כמה כסף להפקיד בקופת גמל להשקעה?

מדי שנה משרד האוצר מפרסם תקרות הפקדה למוצרים החיסכון השונים, כולל קופות הגמל להשקעה. נכון לשנת 2020 התקרה עומדת על 71,337 ₪ (יתכן ובעתיד יאפשרו להפקיד אפילו יותר). תוכלו להפקיד בבת אחת את מלוא הסכום או להפריש סכומים קבועים או משתנים על בסיס חודשי. מי שיפקיד מדי שנה את הסכום המקסימלי לתקופה של 10 שנים, יצליח לצבור סכום משמעותי מאוד, שיוכל לעזור לו בכל עת, וכמובן בשנות הפרישה.

השיקולים לבחירת קופה

בגדול, כדי לענות על השאלה איך לבחור קופת גמל לצורך השקעה, צריך:

  • לערוך השוואת תשואות קופות גמל להשקעה
  • לבחון באיזו קופה מדד שארפ טוב יותר
    (כל כשהמדד גבוה יותר זה סימן טוב יותר, כלומר – יותר תשואה בפחות סיכון)
  • לברר באיזו קופת גמל להשקעה תשלמו פחות דמי ניהול
    (המקסימום לפי חוק הוא 1.05% מסכום הצבירה ו- 4% על כל הפקדה)

היעזרו במומחים שלנו להשקעות

תחום החיסכון, ההשקעות וניהול סיכונים הוא תחום רחב ודינמי, הדורש להיות "עם היד על הדופק". מעבר לזה, לכל אדם מתאים אפיק אחר, שכן העניין תלוי בגובה ההשקעה שהוא מעוניין לבצע, רמת סיכון, מידת נזילות ועוד. לאורך השנים צברנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ידע נרחב וניסיון פרקטי, מה שמאפשר לנו לסייע לכם לבחור את האפיק הנכון עבורכם ולהנחות אתכם כיצד להתנהל נכון כדי לממש את השקעתכם. השאירו לנו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

קופות גמל להשקעה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.