פסגות פנסיה

חיסכון עתידי עבור התקופה שלאחר הפרישה מהעבודה הוא צעד חשוב המבטיח קיום כלכלי ראוי ויציב. בעת היציאה לגמלאות הקצבה החודשית מקרן הפנסיה היא ההכנסה היחידה שמקיימת פנסיונרים רבים, על כן מומלץ להתחיל לדאוג לכך כבר מגיל צעיר.

דמי הניהול הם מרכיב חשוב בכל חיסכון פנסיוני והתנהלות נכונה יכולה להניב סכומי כסף גבוהים. דמי הניהול מהפקדות נגבים עבור סכומי הכסף המועברים לחיסכון בכל חודש ודמי ניהול מצבירה נגבים בכל חודש עבור הסכום הצבור בקרן. פסגות מציעה דמי ניהול בגובה 1.68% מהפקדה ו – 0.0905% מצבירה עם תנאים הנשארים קבועים לתקופה של 10 שנים לפחות. 


קרן הפנסיה המקיפה של פסגות פנסיה

קרן הפנסיה המקיפה של פסגות היא למעשה קרן פנסיה ברירת המחדל. פוליסה זו כוללת חיסכון המיועד עבור תשלומי קצבת פנסיה בעת הפרישה מהעבודה. בנוסף המסלול כולל כיסוי במקרים של נכות ופנסיית שארים במקרי מוות של המבוטח. במסלול זה 30% מכספי הקרן מושקעים באג"ח מיועדות עם תשואות שנתיות בשיעור של כ – 4.86%.


פסגות קופות גמל ופנסיה מציעה מגוון מסלולי פנסיה השונים ביניהם בעיקר בין מסלולי ההשקעות והתשואות המתקבלות בקרן. ניתן לעקוב אחר התשואות החודשיות של המסלולים השונים ולהשוות בין הפוליסות השונות באתר האינטרנט של פסגות בית השקעות בע"מ.

מסלולי הפנסיה של פסגות 

–    פסגות פנסיה מקיפה מסלול הלכה – במסלול זה כספי הקרן מושקעים באג"ח ממשלתי וחו"ל בכפוף להסדר ההלכתי.
פסגות פנסיה מקיפה מסלול מניות – כספי הקרן במסלול זה מושקעים במניות בארץ ובחו"ל בשיעור של 75% ועד ל – 120% מנכסי המסלול. 30% משיעור הנכסים יושקעו באגרות חוב מסוג ערד.

פסגות פנסיה מקיפה חו"ל – כספי הקרן במסלול זה מושקעים בנכסים אשר הונפקו בחו"ל, למשל מניות, הלוואות, אג"ח ועוד. החשיפה להשקעות תהייה בשיעור של 75% ועד ל – 120% מנכסי המסלול. 30% משיעור הנכסים יושקעו באגרות חוב ערד.

פסגות פנסיה מקיפה אג"ח עד 20% מניות – הכספים במסלול זה מושקעים בנכסי אג"ח סחירות ושאינן סחירות, אג"ח להמרה, אג"ח של מדינת ישראל ואג"ח חו"ל, פקדונות, ני"ע מסחריים והלוואות שאינן סחירות. החשיפה לנכסי אג"ח תהייה בשיעור של 75% ועד ל – 120% מנכסי המסלול. החשיפה למניות לא תעלה על שיעור של 20% וכן, 30% משיעור הנכסים יושקעו באגרות חוב ערד. השקעה במסלולים שאינם אג"ח ואינם מניות תהייה בכפוף לדין ועל פי שיקול דעתה של ועדת ההשקעות.

– מסלולי פסגות פנסיה על פי גילאי המבוטח – מבוטחים עד גיל 50 – כל הכספים במסלול זה יושקעו בנכסים מסוגים שונים בכפוף להוראות הדין, החלטת וועדת ההשקעות ובהתחשב בגיל המבוטח, למעט 30% מהנכסים אשר יושקעו באגרות חוב מסוג ערד. 

מבוטחים בני 50 עד 60 – כל הכספים במסלול זה יושקעו בנכסים מסוגים שונים בכפוף להוראות הדין, החלטת וועדת ההשקעות ובהתחשב בגיל המבוטח, למעט 30% מהנכסים אשר יושקעו באגרות חוב מסוג ערד.
מבוטחים בני 60 ומעלה – כל הכספים במסלול זה יושקעו בנכסים מסוגים שונים בכפוף להוראות הדין, החלטת וועדת ההשקעות ובהתחשב בגיל המבוטח, למעט 30% מהנכסים אשר יושקעו באגרות חוב מסוג ערד. 

– פסגות פנסיה למקבלי קצבת פנסיה – כל הכספים במסלול זה יושקעו בנכסים מסוגים שונים בכפוף להוראות הדין והחלטת וועדת ההשקעות, למעט 30% מהנכסים אשר יושקעו באגרות חוב ערד.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצטרפות לפסגות פנסיה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.