מתקפת כופר – מה מכסה חברת הביטוח שלכם וכמה תקבלו?

עקב עלייה במגמת מתקפות הסייבר, להרבה גופים, במגזר הפרטי, העסקי והציבורי, יש כבר ביטוח סייבר. מה עושים במקרה ונקלעתם לסיטואציה כזו שבה נקלעתם אל מתקפת כופר חסרת רחמים? איך חברות הביטוח עוזרות במצב כזה? על כך במאמר שלפניכם.

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות, ארגונים וגם אנשים פרטיים נופלים קורבן לסכנות האורבות ברשת. אחת הסכנות הבולטות היא מתקפת כופר.

מהי מתקפת כופר?

מדובר במצב שבו האקרים משתלטים על המחשב וסוחטים את בעליו תמורת דמי כופר בסכומים אסטרונומיים. ההשתלטות מתבצעת הודות לתוכנה מיוחדת שפשוט חוסמת את הגישה למשתמש לכל התמונות, המסמכים והנתונים שיש לכם על המחשב. על מנת לשחרר את החסימה, הוא דורש מכם תשלום העומד על סכומים משמעותיים. לעתים הוא מתחזה לרשות אכיפת החוק, וההודעה נראית כמו הודעת קנס, ולפעמים הוא פשוט מעלה הודעה פשוטה עם דרישה חד-משמעית: "המחשב שלכם נעול, ואם אתם רוצים את הקבצים שלכם תשלמו לי". לרוב להודעה זו מצורפת סחיטה – "אם לא תשלמו לי, אני אפיץ עליכם סרטונים, תמונות או מסמכים רגישים או מביכים".

איך חברת הביטוח יכולה לעזור לכם במקרה של מתקפת כופר?

לפי מחקר שנערך בחודש נובמבר 2020 ע"י חברת NetDiligence, חלה מגמת גידול בעלות דמי הכופר וההתאוששות ממתקפות מסוג זה. החברה דגמה יותר מ- 3,500 תביעות ביטוח בעקבות אירועי סייבר בין השנים 2015-2019, וגילתה שעלות ממוצעת עבור חברה גדולה עומדת על יותר מ- 9,000,000$ עבור שיפוי ביטוחי (שיפוי הוא סכום שמשולם על ידי חברת הביטוח כנגד קבלות שהוציא המבוטח בפועל על מנת להחזיר את מצבו למצב של לפני התרחשות מקרה הביטוח).

עוד נקודות מעניינת שעלו במחקר היא שתוכנות הכופר היו הגורם העיקרי להפסד עבור חברות קטנות ובינוניות ושהעלויות הכרוכות במתקפת כופר עלול משמעותיות מ- 36,000$ ל- 275,000$.

הפתרון שייתן לכם שקט נפשי: ביטוח סייבר

על מנת להתמודד עם מקרה של מתקפת כופר, גם אם לא תשלמו את הכופר ותחליטו לפנות ליועצי סייבר שיעזרו לכם בניהול המשבר, תאלצו להיפרד מסכום לא קטן. מדובר באחריות גדולה כלפי הארגון או כלפי עצמכם, ולכן חשוב גם שיהיה לכם ביטוח סייבר וגם להיות זהירים מאוד ועירניים מאוד בכל הנוגע למניעת מקרים כאלה. המעיטו בלחיצה על קישורים, שימו לב להודעות חשודות, והורידו רק תוכנות ומסמכים שאתם בטוחים לגבי מקורם.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בהתאם ביטוחי סייבר הן לאנשים במגזר העסקי והן לאנשים במגזר הפרטי. אתם מוזמנים ליצור קשר ואנחנו נתאים לכם את הביטוח האידיאלי ובמחיר האטרקטיבי ביותר.

מתקפת כופר
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.