5 סיבות טובות להתחיל ולהשקיע בקופת גמל להשקעה דווקא עכשיו

תוכן עניינים

אם גם אתם מתלבטים בשאלה איך להעניק למשפחתכם ביטחון כלכלי דווקא בתקופה של חוסר יציבות ואי ודאות כלכלית, תרשו לנו להכיר לכם כלי שזו בדיוק המטרה שלו – קופת גמל להשקעה – אפשר למשוך את הכסף בכל עת, ליהנות מהטבות מס, קיימת גמישות בהשקעה וזה לא הכול.

מתחילים ליצור לעצמנו רשת ביטחון

אם יש דבר אחד שתקופת הקורונה לימדה את כולנו זה שאי אפשר להסתפק רק ברשת הביטחון שהמדינה מציעה לאזרחיה. בזמן שהתמודדנו עם סגרים, הגבלות, חוסר ודאות כלכלית ופיטורים המוניים, חלקנו נאלץ להסתפק בדמי אבטלה (שהם כ- 75% מהשכר) במקרה הטוב או להסתמך אך ורק על החסכונות שלנו במקרה הפחות טוב. הבנו שאנחנו צריכים למצוא דרך לדאוג לעצמנו ולבני ולבנות משפחתנו.

הצעד הראשון שאפשר לעשות היא לפתוח לעצמכם קופת גמל להשקעה: מכשיר חיסכון פיננסי שמאפשר חיסכון לכל מטרה, להפקיד סכומים באופן חד פעמי או קבוע וחודשי למשוך את הכסף בכל רגע נתון ללא קנסות ועמלות ואפילו ליהנות מהטבת מס. אז הנה 5 סיבות להשקעה בקופת גמל להשקעה.

1 – הגדלת החיסכון וצמצום ההוצאות

אמנם הקורונה כאילו מאחורינו. אבל אחרי שלמדנו על בשרנו שכל דבר אפשרי, זה הזמן להיערך למקרה שבו שוב פעם תיפגע ההכנסה שלנו או שנימצא את עצמנו בסגר שוב פעם. רוצים להגן על משפחתכם ועל עצמכם? חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה הוא צעד נבון, כי הוא מאפשר ליהנות משני העולמות: מצד אחד הכסף לא נשחק בחשבון העו"ש שלכם, ההוצאות מצטמצמות כי הכסף מועבר לטובת חיסכון, ולא מתפתים בקלות לשופינג וירטואלי או לבצע עוד הזמנה מוולט. מצד שני – מגדילים את החיסכון. אם לדוגמה מדי חודש נפקיד 1000 ₪ בקופ"ג להשקעה, כעבור שנה נחסוך 12,000 ₪, ב- 3 שנים 36,000 ₪ וב- 5 שנים 60,000 ₪ וזה עוד לפני שהזכרנו את הרווחים מהתשואות, אפקט הריבית דריבית (וגם לפני ניכוי דמי הניהול).

כך למעשה אפשר לפתוח לעצמנו קרן לשעת חירום או לחסוך כסף לחופשה משפחתית מפנקת, לשיפוץ המטבח או כל דבר אחר. הבונוס הוא שמדובר במכשיר השקעה ששומר על הכסף זמין בכל עת, ככה שתהיו שקטים ורגועים – אם חלילה תזדקקו לו – תוכלו למשוך אותו בכל עת.

2 – אפשר למשוך את הכסף בכל רגע נתון

תחשבו רגע על תוכניות חיסכון בבנק. כשאתם שמים את הכסף שלכם בפיקדון, אתם נועלים אותו לפרק זמן ממושך שבו לא תוכלו למשוך את הכסף בכלל. ומה הרווח שלכם? כנראה מאוד נמוך. בקופת גמל להשקעה תוכלו להשקיע כסף ולמשוך אותו בכל רגע נתון, ללא קנסות. יש מקרה חירום? אפשר למשוך את הכסף, הילד מתחתן או צריך שכר לשלם שכר לימוד, החלטתם לטוס לחופשה בריזורט יוקרתי – אתם אלה שמחליטים מתי למשוך את הכסף.

3 – גמישות גדולה בהשקעה

ואם בשלישי לא בא לי? זוכרים את הפרסומת הזו? אז בקופת גמל להשקעה אתם אלה שמחליטים כמה להשקיע (שימו לב רק שיש תקרה שנתית שמתעדכנת. נכון לשנת 2022 ניתן להשקיע לכל בעל/ת ת"ז סכום של כ- 72,000 ₪), באיזה מסלול להשקיע מבין המבחר הגדול של המסלולים לפי רמת הסיכון-סיכוי המועדפת אליכם, לכמה זמן להשקיע וכו'. כך למשל שמי שחשש למשל בזמן הקורונה היה יכול בלחיצת כפתור לעבור למסלול סולידי כדי להרגיש בטוח יותר. המעבר בין המסלולים הוא לגמרי חופשי ואינו כרוך בתשלום מס. רק בעת משיכת כספי החיסכון תדרשו לפי חוק לשלם מס רווחי הון, שכשמו כן הוא – מס שחל רק על הרווחים שצברתם, אלא אם כן עמדתם בקריטריונים מסוימים, שעליהם נפרט בהמשך.

4 – מיקסום הכסף שלכם

חשוב למקסם כל שקל שאתם מפנים לטובת חיסכון, במיוחד כמו בתקופה שבה אנחנו חיים בה. קופת גמל להשקעה מאפשרת לעשות את זה בקלי קלות, הודות לדמי ניהול נמוכים יחסית בהשוואה למוצרי חיסכון אחרים. כך, כשדמי הניהול שלכם נמוכים, אתם בעצם יכולים ליהנות יותר מהכסף שלכם, ובמיוחד אם מדובר על חיסכון לטווח הארוך. כל מאית אחוז קובעת ויכולה להצטבר לסכומים עצומים.

5 – לקבל הטבות מס מהמדינה

תוכלו למשוך את הכסף שחסכתם בכל עת, אבל אתם גם יכולים להשאיר את הכסף בקופה עד גיל 60 ולמשוך אותו כקצבה שתתווסף לכספי הפנסיה שלכם, ואז למקסם את הטבות המס שמגיעות לכם. איך? ראשית, תקבלו פטור ממס רווחי הון על הרווחים של הקופה, במקום לשלם 25% מס רווחי הון כפי שצריך לשלם באפיקים אחרים. שנית, שנית כל הכספים שתמשכו בתור קצבה חודשית יהיו פטורים ממס לאחר גיל פרישה.

מי צריך לחזות את העתיד אם אפשר פשוט ליצור אותו?

חיסכון בעזרת קופת גמל להשקעה יעזור לכם ליצור את העתיד שאתם רוצים למשפחתכם ולעצמכם, ויאפשר לכם להיות האחראים על גורלכם מבלי שתהיו תלויים באף אחד אחר, גם בזמן של תקופה מורכבת ומאתגרת. כדי לבחור את קופת הגמל האידיאלית בשבילכם חשוב לערוך השוואה שמשקללת פרמטרים רבים, כגון: דמי ניהול, תשואות, מאפיינים אישיים ועוד.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים עומדים לשירותכם. נשמח לשוחח אתכם, לענות לכם במקצועיות ובאדיבות על כל שאלה, לערוך עבורכם השוואה מסודרת ומעמיקה בין קופות הגמל של החברות המובילות בשוק הישראלי ולהציע לכם את הפתרון האופטימלי עבורכם. אנחנו כאן בשבילכם כבר למעלה מ- 20 שנים, תרגישו חופשי לפנות אלינו.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.