ייעוץ פרישה לפנסיה – הדרך הנכונה, החכמה והבטוחה לפרישה

אחד התהליכים המשמעותיים והמורכבים עבור כל אדם שחוסך לעת זקנה הוא ייעוץ פרישה לפנסיה. מה כולל תהליך זה, למה הוא כל כך חשוב, למי הוא מתאים ומה צריך להכין לקראתו? אנחנו כאן כדאי להסביר וללוות אתכם בתהליך זה.

ייעוץ פרישה לפנסיה – למה צריך את זה?

יציאה לגמלאות או פרישה לפנסיה מסמלת נקודת מפנה בחיים: זהו צעד קריטי ובעל השלכות הרות גורל בהקשר של מקורות ההכנסה של המשפחה, שמשפיע בטווח הארוך. לכן יהיה זה צעד מבורך לחקור, לברר ולהבין לעומק את מצבכם הפיננסי ובמקביל להיערך ולתכנן קדימה, ויפה שעה אחת קודם.

חשוב להיות מודעים לכך שבמהלך העשור האחרון ישראל עברה שינויים גדולים בכל הנוגע לתחום הפיננסי והפנסיוני בפרט, בכל רמה שהיא. השינויים בין היתר מתבטאים מבחינת סוגיות מס שונות, מבני המוצרים ואפשרויות החיסכון העומדות לבחירתכם, אופן השימוש בכספים ועוד. מגמה זו עדיין נמשכת, וצריך להישאר עם האצבע על הדופק כדי להתעדכן בכל החידושים והשינויים שמתבצעים, על מנת להיות מודעים מה בדיוק מגיע לכם, איך ומתי.

נדרש לא מעט זמן ואורך רוח כדי להבין בכוחות עצמכם את כל השינויים שבוצעו על מנת לקבל תמונת מצב מלאה של מה שצפוי מבחינתכם, וכיצד עליכם לנהוג. עבור רוב האנשים מדובר בעבודה מתסכלת, סזיפית, מתישה ומייאשת. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה, עם תהליך ייעוץ פרישה לפנסיה שמהווה עבורכם מעין "קיצור דרך". כך תוכלו להתפנות למשפחתכם, לתחביבים שלכם ולכל שאר הפעילויות והדברים שבאמת מעניינים אתכם.

מהו תהליך יעוץ פרישה לפנסיה?

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לפנסיה מרכזים עבורכם את כל מה שצריך כדי להתכונן לפרישה בראש שקט. במסגרת תהליך של ייעוץ פרישה לפנסיה נעבור על כל השלבים הבאים:

  • נאתר עבורכם את כל החסכונות הפנסיוניים ופוליסות הביטוח שצברתם במשך השנים
  • נפיק עבורכם דוח שיפרט כל סוגי החסכונות שיש בידכם: קרנות פנסיה וותיקות, קרנות פנסיות חדשות, פוליסות ביטוח, קופות גמל למיניהן, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון, תיקי השקעות וכדומה.
  • ננתח את התיק הפנסיוני שלכם, כדי שתוכלו לממש את החיסכון שלכם באופן הטוב ביותר. תוך כדי נסביר על מגוון האפשרויות העומדות בפניכם, כגון משיכה הונית או משיכת קצבה חודשית וכן נבחן אם יש כדאיות בשינוי האפיק הפנסיוני שבו אתם חוסכים וכל זאת, תוך דגש והתייחסות להיבטי המיסוי הנלווים לכך.
  • נדבר על תכנון מס פרישה ונתייחס למגוון נושאים, ביניהם: מענקי פרישה, פטור ממס על פיצויים ומענקי פרישה, פטור ממס על קצבת הפנסיה ועוד. כמו כן נשוחח על תכנון כלכלי לעתיד, תוך ניצול מקסימלי של הטבות המס המגיעות לכם, תוך התייחסות להוצאות ולהכנסות מתוכננות.
  • נעזור לכם למלא את כל הטפסים הרלוונטיים לפקיד שומה ונסייע לכם לקבל את כל האישורים הנדרשים לשם כך, כולל: טופס 161א – הודעת עובד על סיום העסקה, טופס 161ד – קיבוע זכויות וטופס 116 ג – בקשה לפריסת מס.
  • נוודא שיש לכם את כל ההגנות הביטוחיות הנדרשות לעת זקנה

מה צריך להכין לקראת ייעוץ פרישה לפנסיה?

לקראת פגישת יעוץ פרישה לפנסיה, אנחנו ממליצים לאסוף ולהכין מראש את המסמכים הבאים:

  • טופס 161 (סיום העסקה) מהמעסיק האחרון
  • סימולציה לפרישה דוח פרופורמה מחשב השכר במקום עבודתכם
  • לצורך ביצוע קיבוע זכויות בגיל פרישה (62 לנשים / 67 לגברים), יש להשיג טפסי 161 מכל המעסיקים, לרבות אישורי פקיד שומה שהתקבלו ב-32 שנות העבודה שקדמו לגיל הזכאות.
  • אין צורך לאסוף דוחות של החיסכון הפנסיוני. אנחנו מקבלים את המידע ישירות ממשרד האוצר

למי מתאים לקבל יעוץ פרישה לפנסיה?

ייעוץ פרישה לפנסיה הוא תהליך שחשוב שכל אדם יבצע. שכירים, עצמאים, בכירים ובעלי שליטה מגיל 55 ומעלה. אל תחכו לרגע האחרון. מומלץ בחום להתחיל את התהליך מוקדם, כדי למקסם נכון את החיסכון הפנסיוני שלכם, תוך ניצול הטבות המס המקסימליות.

מה עוד חשוב שתדעו לפני שניפגש?

זכרו שמדובר שייעוץ לקראת פרישה לפנסיה הוא תהליך חשוב ובלתי הפיך. רק תכנון נכון שממקסם את הטבות המס שמגיעות לכם כמו שצריך, תוכלו לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים וליהנות מהם לאחר גיל פרישה. אז אם אתם רוצים לנצל באופן הטוב ביותר את החיסכון הפנסיוני שלכם, להימנע מתשלומי מס מיותר השאירו פרטים ואחד ממומחי הפרישה שלנו בפתרונות עדיפים, ישמח לחזור אליכם ולעמוד לשירותכם בכל עניין, שאלה ובקשה.

ייעוץ פרישה לפנסיה

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
לתיאום פגישה עם יועץ פרישה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.