למה ומתי צריך להיעזר בשירותיו של יועץ פרישה לפנסיה?

גיל פרישה זה השלב שאתם מחכים לו כל חייכם: סופסוף להפסיק לעבוד, להישען לאחור וליהנות מהחיים, בזכות כל הכסף שחסכתם כל חייכם. אבל איך תדעו שחסכתם מספיק ושלא תישארו פתאום בלי כסף? בשביל זה חשוב שיהיה לכם יועץ פרישה לפנסיה.

חשיבותו של יועץ פרישה לפנסיה

תכנון ארוך טווח הוא עניין חשוב, גם אחרי שאתם פורשים מעבודתכם ולכן כל כך מומלץ להתייעץ עם יועץ פרישה לפנסיה. יהיה עליכם לקבל החלטות רבות ויש משמעות הרת גורל לכל צעד שתעשו. בין היתר, תצטרכו לעסוק בנושאים הבאים:

 • האם להמשיך לעבוד לאחר גיל פרישה, ואם כן – האם באותו מקום או במקום אחר או אולי לעבור משכיר לעצמאי?
 • לאיזו קצבה חודשית תזדקקו כדי להתקיים בכבוד?
 • כמה כסף תרצו להשאיר לבני משפחתכם, בבוא היום?
 • כמה כסף תרצו להשאיר לבן/ת הזוג במקרה שתלכו לעולמכם לפניהם?
 • האם בפרישה צפויות לכם הוצאות גדולות חד פעמיות בסמוך למועד הפרישה, כגון – חופשה, רכישת רכב או בית או אולי אירוע?
 • איזה סכום כדאי להשאיר בצד בתור גיבוי לצרכים בלתי צפויים ("קרן חירום")?
 • איך תרצו לפרוס או למשוך את כספי הפיצויים שמגיעים לכם?
 • ועוד

איך יועץ פרישה לפנסיה יכול לעזור לכם?

כל שאלה מאתגרת בפני עצמה, ובעלת השלכות משמעותיות, ורבים מתלבטים איך לענות על שאלות אלה כמו שצריך. כאן יועץ פרישה לפנסיה נכנס לתמונה. אותו מומחה ישוחח עמכם ויסביר לכם בסבלנות ובאדיבות מה המשמעות של כל צעד שאתם חושבים לעשות, ולכוון אתכם אל הנתיב הנכון לתכנון העתיד שלכם.

בין היתר, במסגרת פגישתכם תשוחחו על:

 • מיסוי מענקי פרישה וכספי הפיצויים
 • כיצד לנהל את קיבוע הזכויות והיוון קצבה
 • מהי הדרך לשמור על כיסויים ביטוחיים
 • איך להגיש דוח שנתי למס הכנסה
 • כיצד להתמודד עם מסים על רווחים שצברתם משוק ההון ועל הכנסות מריבות
 • ועוד

ייחודיותו של יועץ פרישה לעצמאים

עבור כל אדם שהוא עצמאי, נושא החיסכון הפנסיוני הוא רגיש מאוד. רבים מהם חושבים שמספיק להפריש כמה שקלים כל חודש לחיסכון בצד. עד לא מזמן הפרשות לפנסיה גם לא היתה חובה עבור עצמאים, אך לאחר שהמדינה ראתה שיותר ויותר עצמאים עם קשיים כלכליים אדירים בזמן הפנסיה. כיום המצב שונה ועצמאים מחויבים להשקיע בחיסכון פנסיוני. רבים מהם לא מודעים לכך שמגיע להם הטבות מס עם פרישתם, עבור ההפקדות שלהם בקופת גמל, קרן פנסיה או קרן השתלמות. מדובר בנושא מורכב, מאחר וקיימת פה תקרה מסוימת של הטבות. אך אל דאגה. יועץ פרישה לפנסיה יוכל לעזור לכם למקסם את ההטבות שתוכלו לקבל.

שוקלים פנסיה מוקדמת? אל תוותרו על יועץ פרישה!

למרות שגיל הפרישה לגברים הוא 67 ו- 62 לנשים (נכון לשנת 2021), אפשר לצאת לפנסיה מוקדמת, כבר בגיל 60, ולהתחיל למשוך פיצויים מקרן הפנסיה. חשוב להיות מודעים לכך שסכום הפיצויים יקטן אם תחילו לעשות את הצעד הזה, כדי שהכסף יוכל להספיק לכם לכל התקופה שבה אתם אמורים להמשיך ולקבל אותו. עם זאת, במידה ואתם שכירים יתכן והמעסיק יציע לכם "פרישה מוקדמת", כלומר – שהוא יאפשר לכם לצאת מוקדם לפנסיה, והוא זה שישלם את הפנסיה. כך או כך, חשוב שתדעו שבמצב של פרישה מוקדמת לא תוכלו לקבל פטור ממס על קצבתכם החודשית. חשוב גם לתת את הדעת על עניינים נוספים, כגון קצבת זקנה שניתנת רק בגיל פרישה, הוצאות חודשיות שוטפות על ביטוחי בריאות וביטוחים אחרים ועוד. לכן חשוב לקבוע פגישת ייעוץ פרישה עם יועץ פרישה לפני שאתם מחליטים על יציאה מוקדמת לגמלאות.

איך לבחור יועץ פרישה לפנסיה?

תהליך היציאה לפנסיה באופן טבעי מעורר לא מעט שאלות ומציף גם חששות בנוגע לעתידכם ולעתיד יקירכם.יועץ פרישה לפנסיה הוא כל מי שעבר הסמכה מסודרת בתחום ספציפי זה, אך השוק של תחום זה רווי, וחשוב לבחור מישהו שבאמת מבין את הנושא לעומקו ומכל הבט שהוא. מומלץ לבחור יועץ פרישה מנוסה, שהתמחה בתחום זה ובתחומים משיקים, כדי שיהיה מסוגל לענות לכם על כל שאלה שמטרידה אתכם.

אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עברנו קורסים והכשרות על מנת לספק לכם ייעוץ אמין ומקצועי, והידע שיש לנו בתחומים הפנסיה והביטוח עוזר לנו להעניק לכם מעטפת מלאה של שירותים משלימים תחת קורת גג אחת ולאפשר לכם לקבל את התמונה המלאה. אז אם אתם רוצים לפרוש בראש שקט וליהנות מתקופת הפנסיה שלכם, צרו איתנו קשר עוד היום.

יועץ פרישה לפנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
לתיאום פגישה עם יועץ פרישה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.