תכנון פרישה מתחילים מגיל 30 (ואפילו קודם)

תכנון פרישה, בניגוד אולי למה שחשבתם, כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם. ההחלטות שתקבלו יכולים להשפיע באופן ניכר על העתיד שלכם, ואם תימנעו מכך, אתם עלולים לפגוע בעתיד שלכם. לכן חשוב לדעת בדיוק מהן המטרות שלכם ולאן אתם הולכים, ומדי פעם לוודא שאתם נמצאים על הדרך הנכונה.

אתם צוברים במשך שנים על גבי שנים חסכונות. חשוב אחת לתקופה לעבור על כל החסכונות שלכם, ולוודא שהם מושקעים כראוי, ואם יש צורך לרענן אותם, כדי לוודא שבסופו של דבר, כאשר תגיעו לגיל פרישה הם אכן ישרתו אתכם כראוי.

למה תכנון פרישה הוא כל כך חשוב?

החוק במדינת ישראל מחייב אותנו לחסוך לגיל פרישה, אלא שלפעמים אנחנו מחזיקים באמונות מגבילות שפוגעות ברצון שלנו לעשות תכנון פרישה: "עד שאפרוש, ביטוח לאומי יפשוט רגל או שמוצרי הפנסיה לא יחזיקו מעמד עד שאצא לגמלאות". מחשבות מסוג זה מובילות את חלקנו לקבל החלטות שגויות שפוגעות בעתיד, כגון משיכת כספי פיצויים, שעלולה לפגוע בקצבת הפנסיה שלנו באופן משמעותי.

תכנון פרישה משמש לנו כעוגן המייצרת משמעת פיננסית – ממועד תחילת החיסכון ועד לגיל הפרישה. כאשר אנחנו דבקים בתוכנית המקורית שלנו – קצבה ראויה בזקנה – ולא סוטים מהדרך או מושכים כספים – אנחנו יכולים להשיג את המטרה שלנו.

חוק פנסיה חובה נועד על מנת לסייע לנו לקבל החלטות פיננסיות נכונות, אך עדיין אנחנו עלולים להיתקל בפיתויים או חלילה להיקלע לקשיים כלכליים שבהם אנחנו נאלצים לקבל החלטות קשות. תכנון פרישה נועד להתוות עבורכם את הדרך להגדת הקצבה החודשית שלכם בפנסיה, ולהוריד את התלות שלכם בקצבת הזקנה הזעומה שתקבלו בבוא העת מהמוסד לביטוח לאומי.

חולמים לפרוש מוקדם? לא כל כך מהר…

אמנם רובנו רוצים לפרוש כמה שיותר מוקדם, לעשות טיול מסביב לעולם, לקנות את המכונית שתמיד חלמנו עליה ולהגשים חלומות, אבל ללא תכנון פרישה נכון – לא תוכלו לפרוש בראש שקט, וייתכן שאפילו תאלצו להמשיך לעבוד כדי שתוכלו להמשיך לחיות ולהזדקן בכבוד, במיוחד לאור העובדה שתוחלת החיים רק הולכת ומתארכת ככל שהזמן חולף והטכנולוגיה הרפואית משתכללת. לתכנן את עתידנו זה לא מותרות, אלא הכרח המציאות.

תכנון פרישה – איך זה עובד?

תהליך זה כולל פגישה אישית וכולל:

  • בנייה וניהול תקציב תוך התייחסות לכל ההכנסות וההוצאות השוטפות שלכם והוצאות מזדמנות
  • ריכוז של כל מקורות ההכנסה שלכם בפרישה ואחריה
  • מיקסום הטבות המס, תמהיל הנכסים
  • ניהול סיכוני ביטוח פוטנציאליים
  • בדיקה וריכוז של כל הטפסים הנדרשים (טופס 161, שחרור פיצויים וכו')
  • בדיקת תשלום של מענקי פרישה (פדיון ימי חופשה ומחלה)
  • עזרה במילוי טפסים רלבנטיים והתנהלו מול חברות הביטוח
  • ייעוץ והכוונה בנושא מילוי מסמכים למס הכנסה לצורך ניצול הטבות המס

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם בכל עניין ושאלה, לעזור לכם ולהנגיש עבורכם את המידע, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת, למצות את כל מקורות ההכנסה שלכם וליהנות מהם בעתיד.

תכנון פרישה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מהי עלות תכנון פרישה?

אולי זה ישמע לכם מוזר אבל תכנון הפרישה שלכם צריך להתחיל כבר ביום שבו התחלתם לעבודה. אז איך עושים את זה, מה משפיע על עלות תכנון פרישה ולמה צריך לשים לב?

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
לתיאום פגישה עם יועץ פרישה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.