האם ביטוח רכב מקיף מכסה נזקים שנגרמו ממהומות או מפרעות?

במהלך ההתפרעויות האחרונות בלוד הוצתו עשרות רכבים שניזוקו באופן משמעותי. בעליהם עשויים לגלות שאין להם כיסוי ביטוחי מתאים, מאחר וחלק מהפוליסות אינן כוללות כיסוי במקרה זה במסגרת הסטנדרטית.

למה חשוב לרכוש הרחבת פרעות ומהומות בביטוח רכב מקיף?

לצערנו אחת לתקופה פורצות פרעות, מהומות, הפגנות ושביתות אלימות. לאחרונה רבים נקלעו לפרעות בעיקר בערים מעורבות כמו יפו, עכו, רמלה ולוד. תושבי ערים אלו חשופים לסכנת נזקים שייגרמו לכלי רכבם, שעלולים לגרור אותם להוצאות כבדות ואפילו לרכישת רכב חדש. להפתעתם של רבים, גם אם יש לכם ביטוח רכב מקיף, הם אינם זכאים לקבל פיצויים עבור הנזקים מחברת הביטוח.

הפוליסה התקנית, שאושרה על ידי המפקח על שוק ההון והביטוח, מכתיבה את תנאי הסף לכל הפוליסות לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון. בתוכה תמצאו סעיף בו נכתב באופן חד משמעי שכיסוי לנזק שנגרם כתוצאה מפרעות ומהומות, אלא אם כן נרכשה הרחבה ייעודית.

אנו עדים כבר תקופה, לצערנו, שהמהומות הולכות ומתרחבות, ולכן חשוב לבחון לעומק את טיב הכיסוי שרכשתם עבור רכבכם. כאמור – יש לא מעט פוליסות שאינן מכסות נזקים בנסיבות אלו, ואתם עלולים למצוא את עצמכם ללא כיסוי ביטוחי שיספק לכם מענה בזמן אמת.

אם אין ברשותכם חניה פרטית ואתם מחנים את רכבכם ברחוב או אם במקרה נקלעתם למקום שבו מתחוללות מהומות ופרעות, הרי שאתם ורכושכם עלולים להיות בסכנה. כאמור, נזק כזה אינו מכוסה במסגרת הביטוח המקיף הסטנדרטי, אלא אם כן רכשתם הרחבה ביטוחית ספציפית לאירוע מסוג זה.

מי אחראי לכיסוי הנזקים שנגרמו?

עקב המציאות הביטחונית במדינתנו, בשנת 1961 חוק מס רכוש שנועד לפצות אזרחים על נזקים ישירים ועקיפים שנגרמו כתוצאה ממעשי איבה או פעולות מלחמה, ב- 2014 נוספו לחוק תקנות כך שהחוק יכלול גם תשלום פיצויים עקב מעשה אלימות שמטרתו העיקרית פגיעה באדם בשל השתייכות למוצא לאומי-אתני, הנובע מהסכסוך הישראלי-פלסטיני. אך רק מעשי אלימות שקשורים באופן ישיר לסכסוך זה מאפשרים לקבל זכות לפיצוי, וכל מקרה נבדק לגופו לעומק ובדקדקנות.

אנשים רבים סוברים כי מהומות ופרעות שנגרמות על רקע לאומני, כלולות במסגרת מס רכוש וקטגוריית פעולות טרור ואיבה, בדומה לביטוח נזקי טרור או ביטוח נזקי מלחמה לדירה. רוב בעלי הרכבים הפרטיים, סבורים שהנזק מכוסה במסגרת ביטוח מקיף לרכב. אך בפועל אם אתם מעוניינים בכיסוי נזקים במקרים של פרעות ומהומות אזרחיות, יש לרכוש הרחבה ספציפית זו, בתמורה לתשלום פרמיה נוספת. הסטטיסטיקה מראה כי רבים מבעלי הרכב מעדיפים להסתכן ולא לרכוש כיסוי עבור נזקי פרעות ומהומות, למרות ההשלכות הכלכליות של אירועים מסוג זה.

אפשרות אחרת לכיסוי הנזקים היא באמצעות הגשת תביעה נזיקין למדינה. חוק הנזיקין האזרחיים שקובע את גבולות האחריות הנזיקית של המדינה, ולכן מטיל את האחריות למעשה. שימוש רשלני או העדר שימוש בכוחותיה שגרם לנזק לאזרחים, יוצר פתח להגשת תביעה, שבגינה ניתן לקבל פיצויים במקרים מסוימים.

רוצים שקט נפשי? פנו עוד היום למומחים שלנו

גם אם יש לכם ביטוח מקיף לרכב, אתם לא מכוסים בגין נזקים הנובעים מהפגנות, פרעות, מהומות ושביתות. לא בטוחים אם אתם מכוסים? מעוניינים להרחיב את הביטוח למען השקט הנפשי שלכם? צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בארץ, ומתמחים בביטוחים בהתאמה אישית. צרו איתנו קשר עוד היום ואנו נבדוק עבורכם את התיק הביטוחי ונתאים לכם את הביטוח המתאים ביותר לצורכיכם ולתקציבכם.

ביטוח נזקי מהומות לרכב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.