ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים ולמהנדסים – בונים לכם הגנה

מסתבר כי אדריכלים ומהנדסים חשופים לתביעות נזיקין בגין רשלנות מקצועית, יותר מבעלי מקצועות אחרים. כדאי לדעת על ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים ולמהנדסים.

הגנה שאפשר לבנות עליה

אם ישאלו אתכם אילו בעלי מקצוע חשופים במיוחד לתביעות נזיקין בגין רשלנות מקצועית, כנראה שתענו "רופאים". אבל מסתבר שדווקא אדריכלים ומהנדסים חשופים מאוד לתביעות מסוג זה.

אנחנו שומעים, מטבע הדברים, על המקרים הקיצוניים שמגיעים לכותרות – כגון קריסה של מבנה, או תקרה – אלא שהמציאות היומיומית עמה מתמודדים אדריכלים ומהנדסים היא של תביעות שהם קטנות מכדי להגיע לחדשות, אבל גדולות מספיק כדי למוטט קריירות ומשפחות.

אפילו החלקה במדרגות עלולה לשמש עילה לתביעה כנגד האדריכל שתכנן אותן, המהנדס שליווה את הפרויקט, והקבלן שביצע אותו. התובע יכול להיות מי שהחליק, או בעל הבית בו אירעה ההחלקה, שגם הוא חשוף לתביעה. סכומי התביעות גבוהים.

הדרך להתגונן מפני תביעות בגין רשלנות היא באמצעות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, המותאמת במיוחד לאדריכלים ומהנדסים.

ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים ומהנדסים

כמו כל פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, גם הפוליסה הייעודית לאדריכלים ולמהנדסים כוללת שלושה סוגי כיסויים:

   • כיסוי כנגד תביעות נזיקין אזרחיות – הוצאות משפטיות ונלוות

   • כיסוי כנגד תביעות פליליות – הוצאות משפטיות ונלוות

   • כיסוי נזקי צד ג'

  מה חשוב לדעת?

  • ההגדרות השונות, סכומי הכיסוי, ההחרגות ושאר הפרטים הגדולים והקטנים שמרכיבים את הפוליסה, מותאמים למאפיינים המקצועיים ולסיכונים הנפוצים בענפי התכנון, ההנדסה והבנייה. לדוגמא; בפוליסה ייעודית לאדריכלים ומהנדסים יש להתייחס לתהליכים מקובלים בפרויקטים, כגון בחירת חומרים, כתבי כמויות ועוד.
  • הפוליסה חלה הן על האדריכל/מהנדס והן על עובדיו, והיא מספקת הגנה גם מפני תביעות של נפגעים ישירים (לדוגמא, מי שהחליק), וגם מפני תביעות בשרשור.
  • הכיסוי הוא לכל מקרה של רשלנות, והכיסוי אינו מותנה באי-אחריות מצד המבוטח לאירוע או לנזק, למעט מקרים של רשלנות בזדון, שכמובן אינם מכוסים. חשוב שפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים ולמהנדסים תהיה ארוכת טווח, שכן תביעות רבות מוגשות שנים לאחר האירוע או סיום הפרויקט.

  סוכנות ביטוח פתרונות עדיפים מתמחה בהגנות אחריות מקצועית, לרבות ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים ומהנדסים, ומספקת ללקוחותיה את הייעוץ, ניתוח הצרכים והסיכונים, ואת הפתרונות המתאימים בתנאים הטובים ביותר.

  ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים ולמהנדסים – בונים לכם הגנה
  תוכן עניינים
  מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
  צרו קשר
  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  / 5.