חיסכון והשקעה – עולם שלם של אפשרויות

מאז המשבר הפיננסי של 2008 הריבית שומרת על רמה נמוכה עד אפסית בבנקים ברחבי העולם למרות שכלכלנים ואנליסטים חוזים שהריבית צפוי להעלות, אנו רואים שבפועל זה אינו קורה, בגלל אירועים שונים, שמשבר הקורונה הוא רק אחד מהם. הממשלות שומרות על ריבית נמוכה כדי לשמור על יציבות הכלכלה. כדי בכל זאת ניתן לצבור תשואות בתקופה זו חשוב למצוא פתרונות חיסכון והשקעה נכונים עבורכם.

הריבית הנמוכה משפיעה ישירות על החיסכון שלנו: גם נשאיר או נפקיד את הכספים בבנק, לא נוכל ליהנות מתשואה משמעותית. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים אפיקי השקעה אחרים.

מהן האפשרויות העיקרון לחיסכון והשקעה העומדות לבחירתכם?

קרן השתלמות – אפיק זה נחשב לאחד ממוצרי החיסכון היעילים ביותר הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. הגופים המוסדיים שבהן מנוהלות הקרנות משקיעים את הכספים בשוק ההון עבורו החוסכים. הכספים נצברים בקרן וניתן למשוך אותם לאחר 6 שנים. רבים ממשיכים לחסוך את הסכום בקרן, במטרה לאפשר לו לצבור כמה שיותר תשואה בשוק ההון.

קופת גמל להשקעה – מוצר חיסכון חדש, שמאפשר חיסכון לטווח בינוני או ארוך. מדי שנה ניתן להפקיד באפיק זה עד כ- 70,000 ₪. כספי החוסכים מושקעים בשוק ההון לפי רמת הסיכון המועדפת עליהם. ניתן למשוך אותו בכל עת, בניכוי רווח הון, וללא תשלום קנס. אך אם תתאפקו עד גיל פרישה, תוכלו ליהנות ממשיכה פטורה ממס רווחי הון.

פוליסת חיסכון – מוצר חיסכון והשקעה המוצע בחברות הביטוח, שמתנהג באופן דומה לקופת גמל להשקעה, אלא שכאן הכסף מושקע גם בנכסים בלתי שכירים. כמו כן, אינכם מוגבלים לסכום החיסכון שניתן להפקיד מדי שנה. הוא מאפשר נזילות מידית, ללא תלות במשך החיסכון, ומאפשר משיכה ללא קנס או עמלת פרעון. הכספים באפיק זה ימשכו כהון, ומס רווח ההון ינוכה בסוף תקופת החיסכון בלבד או בעת משיכה חלקית.

תיקון 190אפיק חיסכון שמיועד לבני 60 פלוס שמעוניינים ליהנות מפירות השקעה קודמת שביצעו, עד סכום מירבי של 8,000,000 ₪. במידה ויחליטו לנייד את כספם לאפיק חיסכון והשקעה זה, יוכלו ליהנות ממס הכנסה מופחת בשיעור של 15% במקום 25% – וזהו סכום משמעותי. זאת בתנאי שהחוסך הוא גם בעלים של קופת פנסיה המעניקה לו קצבה חודשית על סך 4,500 ₪ לחודש.

ניהול תיק השקעות – באפיק זה כספכם יושקע בשוק ההון על ידי בית השקעות המוכר על ידי הרשות לניירות ערך. זהו מוצר המתאים לאנשים שיש להם סכום של לפחות 300,000 ₪ שהם מעוניינים למנף באמצעות חיסכון והשקעה. כיום ניתן לפתוח גם תיק השקעות דיגיטלי שבה ניתן לבצע השקעה בסכומים יותר צנועים של כמה עשרות אלפי שקלים.

השקעה בנדל"ן בחו"ל – בועת הנדל"ן בישראל גרמה ליותר ויותר ישראלים לחפש השקעות נדל"ן בחו"ל. מדובר באפיק יחסית בטוח ויציב, כי המחירים משתנים באיטיות, וגם אם חלילה הערך של הנכס נפגע, הוא עדיין בידינו ויכול לשמש אותנו. החיסרון העיקרי שלו הוא שנדרשת עבודה קשה כדי לאתר נכס, לטפל באחזקתו וכמובן שהנזילות שלו בעייתית, מאחר ונדרש לא מעט זמן כדי למכור את הנכס ולממש את ההשקעה.

קרנות גידור – אפיק המתאים לאנשים או לגופים מוסדיים שיש ברשותם סכומי כסף נזילים להשקעה
שהם מעל למינימום הנדרש לכניסה המוגדר על ידי מנהלי הקרן, לפחות כמיליון שקל. מדובר במוצר השקעה שבו נוקטים באסטרטגיה שמטרתו להביא לרווח בכל מצב בשוק באמצעי גידור פיננסים, אשר מנוהל ע"י מנהלי השקעות מהשורה הראשונה.

השקעות אלטרנטיביות – כיום קיימים מגוון של מסלולי השקעה וחיסכון אלטרנטיביים כגון: מטבעות קריפטורגפיים כדוגמת ביטקוין, עסקאות מגובות נדל"ן במסלולי חוב או במסלול אקוויטי, קרנות ביוטק וקרנות הון סיכון שמשקיעות בסטארט אפים במגוון תחומים, הלוואות חברתיות ועוד.

המפתח להצלחה: להגדיר אילו מטרות חיסכון והשקעה יש לכם

כל אחד שמעוניין לחסוך ולהשקיע את כספו חייב לשאול את עצמו מהי המטרה שלו. רק שנדע את המטרה, נוכל לבחור את אפיק ההשקעה הרלבנטי ביותר. כך למשל: תכנון שיפוץ בבית או רכישת רכב חדש או טיול בחו"ל יקבלו פתרונות שונים מחיסכון ארוך טווח שמיועד כדי שנוכל לחיות ברווחה לאחר גיל פרישה. כמו כן יש לקחת בחשבון את מידת הנזילות של כספי החיסכון וההשקעה הרצויה עבורנו וגם את קביעת רמת הסיכון המתאימה עבורנו: האם נעדיף מסלול מנייתי או מסלול סולידי?

מתלבטים? לא בטוחים מה הכי מתאים לכם לכם? 

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם בכל עניין ולענות על כל שאלה. ברשותנו ניסיון של שנים רבות בהתאמת מסלולי חיסכון והשקעה ללקוחותינו. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ.

חיסכון והשקעה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
בקשת הלוואה מקרן השתלמות

בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
קרן השתלמות אקסלנס

קרן השתלמות אקסלנס

קרן השתלמות אקסלנס היא אחת מקרנות ההשתלמות הגדולות בישראל, המנוהלת על ידי חברת הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל בע"מ. במאמר זה נסביר אילו מסלולי השקעה היא מציעה, אילו יתרונות יש לה ולמה לשים לב לפני שבוחרים בה

קראו עוד »
קרן השתלמות לעוסק פטור

פטור ממס על קרן השתלמות – כך תקבלו בקלות!

פטור ממס על קרן השתלמות נחשב להטבת מס משמעותית וייחודית, ובזכותו קרן ההשתלמות היא ככל הנראה אפיק החיסכון וההשקעה האהוב ביותר. אז על מה בעצם מקבלים פטור, באילו תנאים, מה צריך לעשות לשם כך ומה תפקידו של סוכן הביטוח בכל הסיפור הזה?

קראו עוד »
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות

אחוזי הפקדה לקרן השתלמות של שכירים ושל עצמאים

אחוזי הפקדה לקרן השתלמות היא נושא שמעסיק הן שכירים והן עובדים, הן שכירים והן עצמאים. במאמר זה נסביר בדיוק כמה כסף אתם צריכים להפקיד לקרן ההשתלמות, מהן התיקרות שחשוב לשים לב אליהן וגם נסביר איך אפשר למקסם את החיסכון שלכם בקלי קלות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.