חיסכון לכל ילד: הטריקים שיכפילו לכם את הכסף

אמנם המדינה ממעניקה להורים תוכנית חיסכון לכל ילד, אבל לא הייתם רוצים שיהיה להם הרבה יותר שיגדלו? אז איך מכפילים את מה שהמדינה גם ככה נותנת לכם ודואגים לסדר את הילדים בעתיד? כל הטיפים במאמר שלפניכם.

חיסכון לכל ילד – אז והיום

בזמנו, ההורים היו פותחים תוכנית חיסכון כשהילדים היו מגיעים לגיל מצוות, במטרה לחסוך עבורם לצורך חיסכון לדיור או להשכלה גבוהה: חסכון בבנק בתקופה שבה הריבית לא היתה אפסית, שאיפשרה תשואה לא רעה או לחלופין – קופת גמל, שבה הכסף הופך לנזיל כעבור 15 שנה בלבד.

כיום, התקופה אחרת: הריבית שואפת לאפס בבנק, וקופות גמל הופכות לנזילות רק בפנסיה. זה כבר ברור לכולנו שזה לא מספיק להתחיל לחסוך בגיל 12 או 13. זה כל כך ברור, שאפילו המדינה החליטה שהיא פותחת תוכנית חיסכון לכל ילד. מדבר ללא ספק מהלך טוב שהמדינה עשתה למען ההורים ודור העתיד: מדובר בקרקע פוריה שאפשר לטפח בקלות, לזרוע בה זרעים ולקצור את הפירות בעתיד.

המפתח לחיסכון לכל ילד

המפתח לחיסכון כיום הוא להשקיע כסך בסיכון על מנת להשיג תשואה ולהגדיל את החיסכון. בכל מקרה אנחנו מדברים על השקעות למטרות ארוכות טווח כמו: דירה, לימודים באוניברסיטה, רכב או טיול גדול אחרי שנה. כלומר לפחות עשור או שניים של חיסכון. מאחר ואופק החיסכון ארוך יותר, ניתן לחסוך ברמת סיכון גבוהה יותר ולהשיג תשואה טובה יותר. הרעיון הוא כשנתיים לפני שאנחנו רוצים למשוך את החיסכון לבחון את רמת הסיכון ולהפחית אותו.

מאיפה מתחילים?

המוסד לביטוח לאומי יבשר לכם ממש לאחר הלידה שנפתחה תוכנית חיסכון לכל ילד שאליה מדי חודש המדינה מפקידה 50 שקלים, שגם נושאת בעלות ניהול החשבון. במעמד זה יועמדו לפניכם מספר אפשרויות:

1) לבחור המקום שבו תתנהל התוכנית (בבנק או בבית השקעות)

2) במידה ובחרתם בבית השקעות – באיזה מסלול השקעה תרצו שהכסף יתנהל

3) לבחור אם להכפיל את החיסכון באמצעות הפקדה של 50 ₪ נוספים מקצבת הילדים שאתם מקבלים

זה הזמן להכפיל את החיסכון, ולחסוך בבית השקעות באפיק סיכון גבוה, מאחר וכאמור – מדובר בחיסכון ארוך טווח.

קופת גמל להשקעה – אפיק נוסף מעבר לחיסכון לכל ילד 

מעבר לתוכנית חיסכון לילדים שמציעה המדינה, מומלץ להפקיד מדי חודש לחיסכון סכום קבוע. גם אם אין יכולת לחיסכון משמעותי, כדאי להפקיד סכום נמוך, כי בסופו של דבש הסכומים הקטנים נצברים ומושקעים ולכן בטווח הארוך יכולים להניב סכום נאה ביותר.

אבל לאן להפקיד? אחת האופציות המומלצות היא קופת גמל להשקעה. מדובר במכשיר פיננסי שמציעים בתי השקעות, שבו ניתן להפקיד מדי שנה עד 70,000 ₪, במסלולי השקעות מגוונים, שניתן לעבור ביניהם בקלות, במהירות וללא כל עלות. ככל ששנות החיסכון המתוכננות רבות יותר, כדי לבחור המסלול סיכון גבוה, שייתן תשואה טובה יותר בסופו של דבר. מומלץ לבצע השוואה בין מגוון קופות גמל להשקעה, וליהעזר בסוכן פנסיוני שיעזור לכם להתמקח על דמי הניהול ולקבל תנאים טובים.

פוליסת חיסכון היא אפיק השקעה שדומה מאוד לקופת גמל להשקעה, וגם כאן תוכלו לנהל את כספכם במגוון מסלולי השקעה. אז מה השוני? הפוליסה נמכרת על ידי חברות הביטוח וכאן אין הגבלה של 70,000 ₪ לשנה, עם זאת לרוב דמי הניהול מעט יותר יקרים. גם כאן כדאי ליהעזר בסוכן כדי לבחון תשואות ודמי ניהול.

עוד דרך לחסוך לילדים

לילדים יש מתנות? ההורים והדודים מתלבטים מה להביא במתנה ומבקשים את עצתכם? אל תהססו לבקש כסף מזומן לימי הולדת, לחגים או לקראת שנת הלימודים. זו דרך נפלאה להגדיל את החיסכון באמצעות הפקדות חד פעמיות, ולשם כך תוכלו להשתמש גם בכספים מהברית או הבריתה וגם בת או בר המצווה.

כשהילדים מספיק גדולים כדי להבין, זה הזמן להסביר להם שמדובר בכסף שיעזור להם להגשים את החלומות שלהם בעתיד. שיחה על כסף עם ילדים קטנים, בהתאם לגילם ויכולותיהם, היא חשובה ביותר, וגם על הדרך הם ילמדו ערך חשוב נוסף – דחיית סיפוקים.

מחפשים עוד רעיונות להגדלת חיסכון לכל ילד?

פנו אלינו עוד היום והמומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח יסבירו לכם על כל האפשרויות העומדות לבחירתכם, ואף ידאגו לכם לדמי ניהול אטרקטיביים בחברות הביטוח ובבתי ההשקעות המובילים בתחומם. 

חיסכון לכל ילד
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל

קופות גמל הן כלי חיסכון חשוב לטווח הארוך, המאפשר לכם לחסוך כסף לגיל פרישה וליהנות ממגוון רחב של הטבות מס. מהו אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל ואילו אפשרויות עומדות בפניכם?

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
לפתיחת תוכנית חיסכון לכל ילד
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.