פוליסות חיסכון – מידע, יתרונות וחסרונות

אחת האפשרויות היותר מומלצות מהבחינה הזאת היא השקעה באמצעות פוליסות חיסכון. מהי פוליסת חיסכון, איך בוחרים פוליסת חיסכון שכדאי להשקיע בה ומהם היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? להלן כל התשובות.

בשנים האחרונות הריבית על פיקדונות בבנק עומדת על קרוב ל- 0%, מה שאומר שכל אדם שיש לו כספים פנויים בעו"ש למעשה כמעט ולא מרוויח עליהם. משום שכך, הלכו והתפתחו להם אפיקי השקעה וחיסכון שונים שלא במסגרת הבנקים אלא דרך חברות הביטוח המובילות בארץ. פוליסות חיסכון הן אלטרנטיבה ראויה.

אז מהן בעצם פוליסות חיסכון?

אנשים רבים נוטים לחשוב כי פוליסת חיסכון הינה סוג של ביטוח, בשל הופעת המילה "פוליסה" והיותה משווקת על ידי חברות הביטוח. למעשה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין, רק כזה שמנוהל על ידי חברת הביטוח ושמספק למשקיעים בו אפשרות לרווחים גבוהים יותר מאשר השקעה בפיקדונות, קרנות נאמנות ותעודות סל דרך הבנקים. האפשרות מתאימה לכל מי שמחפש אפיק השקעה לטווח הקצר או הבינוני וכמעט כל חברת ביטוח שמכבדת את עצמה, מציעה זאת בתנאים שונים.

היתרונות של השקעה בעזרת פוליסות חיסכון

ניתן לציין מספר יתרונות וחסרונות של פוליסת חיסכון, אך היתרונות רבים יותר, במיוחד כאשר משווים זאת אל מול אפיקי ההשקעה שמציעים הבנקים. להלן כמה יתרונות בולטים להשקעה בפוליסות חיסכון דרך חברות הביטוח:

  • רווחים גבוהים – דמי הניהול בפוליסות חיסכון אינם גבוהים כמו באפיקי חיסכון אחרים וזאת אל מול רווחים שנתיים גבוהים יותר, מה שמבטיח תמורה טובה ביותר להשקעה.
  • מגוון מסלולי השקעה – פוליסות חיסכון מציעות מגוון מסלולים שכוללים רמות סיכון כאלו ואחרות בהתאם לפיזור ההשקעות בהן. הדבר מאפשר התאמה אישית מלאה מבחינת הרצונות והתקציב הפנוי.
  • גמישות ונזילות –  לפוליסות חיסכון ניתן להפקיד כספים בכל מועד שרוצים ובכל סכום וגם למשוך את הכסף מתי שרוצים, ללא תשלום מס.
  • אין צורך בידע פיננסי – נציגי חברת הביטוח הם שמנהלים את תיק ההשקעות, קובעים את מדיניות המסלולים ופיזור ההשקעה הכספית. הדבר מאפשר לכל אחד להיכנס לשוק ההון גם ללא ידע פיננסי.

החיסרון של השקעה בפוליסת חיסכון

לפוליסות חיסכון גם חיסרון מרכזי אחד שעליו כדאי לדעת. משום שמדובר במסלול שמערב השקעה בשוק ההון, יש לצפות למיסוי על הרווחים בהתאם לחוקי בנק ישראל. בניגוד לכך, קרן השתלמות פטורה ממיסים אלו. יחד עם זאת, במעבר בין מסלולים אין צורך בתשלום מס, לעומת קרנות נאמנות למשל.

איך בוחרים פוליסת חיסכון?

כאמור, מרבית חברות הביטוח מציעות פוליסות חיסכון להשקעה והבחירה צריכה להתבצע על פי המוניטין של אותה חברת ביטוח בתחום. מעבר לזאת, צריך לבדוק לעומק את המסלולים שחברת הביטוח מציעה ולדרוש לקבל מידע לגבי מגמות רווחים והפסדים לאורך השנים.

יש לשים לב גם לגובה דמי הניהול. בחברת ביטוח בעלת מוניטין ידאגו לספק את כל המידע החשוב הזה, בנוסף לשירותי ייעוץ בהם יילקחו בחשבון ציפיות הלקוח ומצבו הפיננסי. בהתאם לזאת תיבנה פוליסת החיסכון המתאימה ביותר.

פוליסת חיסכון או אפיקי השקעה אחרים?

עדיין מתלבטים היכן עדיף להשקיע, לשים את הכסף בפוליסת חיסכון או להשקיע בנדל"ן, למשל? שגם הוא נחשב לאפיק השקעה משתלם מאוד? ובכן, הכל תלוי באופי ההשקעה שאתם מחפשים. השקעה בפוליסות חיסכון מתאימה למי מכם שמחפש השקעה לטווח קצר עד בינוני ואף אינו רוצה להתעסק בנושא יותר מידי.

חברת הביטוח ויועציה כבר יבצעו עבורכם את כל העבודה וניהול התיק. ההשקעה בנדל"ן מתאימה למי שיש לו את אורך הרוח להשקעה אשר תפיק את הרווחים בטווח הזמן הארוך יותר ומוכן לקבל על עצמו גם את כל ההתעסקות הכרוכה בכך, דוגמת חיפוש רוכשים פוטנציאליים, התמודדות עם שוכרים וכו'.

מה שלא תבחרו, כל עוד תבצעו זאת באופן מושכל, הרווחים צפויים להגיע.

דמי ניהול פוליסת חיסכון
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
להצטרפות לפוליסת חיסכון
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.