דמי ניהול בפוליסת חיסכון – האם זה שווה את זה?

לפוליסת חיסכון יש לא מעט יתרונות על פני מוצרים אחרים דומים שמתחרים בה, אבל אחד הנושאים היותר רגישים הוא ללא ספק דמי הניהול. כמה דמי ניהול משלם החוסך על פוליסת חיסכון והאם זה באמת שווה את זה? על כך במאמר שלפניכם.

מהי פוליסת חיסכון?

פוליסת חיסכון היא מוצר שמנוהל על ידי חברות הביטוח, שמתאים לכל החוסכים שמעוניינים ליהנות מתשואות יפות, אך לא רוצים להסתכן יותר מדי. מדובר במוצר שנולד מתוך צורך להוות אלטרנטיבה ראויה שתתחרה בקרנות הנאמנות וכן פיקדונות ותוכניות החיסכון של הבנקים, שמוצעות בריביות אפסיות. בהחלט מדובר באופציה טובה למעוניינים בחיסכון בטווח הקצר, הבינוני ואפילו הארוך.

לאפיק חיסכון זה יש יתרונות רבים, כגון:

  • מדובר בהשקעה גמישה ונזילה – ניתן למשוך את הכספים בכל עת ללא קנסות ועמלות (מלבד תשלום מס רווח הון)
  • אפשרות לעבור בין מסלולי השקעה רבים מבלי לשלם מס רווח הון
  • ניתן להפקיד כל סכום שרוצים, ללא תקרה או מגבלה אחרת
  • הכספים ימשכו למטרות הון בלבד, ולא לצורך קצבה
  • ניתן להפקיד לפוליסה באופן חד פעמי או רב פעמי
  • ניתן להתמקח על גובה דמי הניהול, וליהנות מהטבות נוספות בהתאם לגובה החיסכון

דמי ניהול פוליסת חיסכון

אחד החסרונות הבולטים של מוצר זה הוא ללא ספק דמי הניהול הגבוהים, שיכולים להגיע אפילו ל- 2% בשנה. אם נסתכל על מוצרי חיסכון אחרים כמו קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה, נוכל בקלות להבחין שדמי הניהול כאן הרבה יותר משמעותיים, ולכן הם גם יותר "נוגסים" ברווחים של החוסך.

מלבד דמי ניהול על פוליסת חיסכון, שימוש לב שישנן גם עלויות ניהול, עניין שתוכלו לבחון לעומק רק כאשר תחליטו באיזו פוליסה אתם מעוניינים לבחור. עלויות ניהול הם מעין סכום שמשלמים בגין קנייה או מכירת ניירות ערך, נכסים ומרכיבים שאחרים של הפוליסה. לכן חשוב לברר היטב את כל הנותנים האלה, שלא תמיד זמינים באינטרנט.

השוואת דמי הניהול לצד התשואות

דמי ניהול הם פרמטר חשוב, אם כי לא היחידי שיש לקחת בחשבון. לכן, אם אתם שוקלים להפקיד את כספכם בפוליסת חיסכון, חשוב מאוד להשוות בין התשואות ובין דמי הניהול של כל חברת ביטוח. חשוב לזכור שכמו בכל מוצר פיננסי, גם כאן קיימת תחרות על לבם של החוסכים. לעתים חברות מסוימות ינסו לפתות אתכם עם תשלום דמי ניהול נמוך, אבל צריך לבדוק טוב מה עומד מאחורי זה. לרוב, ייתכן מאוד ותגלו שמדובר בתשואות נמוכות, מה שהופך את העניין בסופו של דבר לבלתי כלכלי עבורכם.

לסיכום – האם זה כדאי?

למרות שמדובר בדמי ניהול יחסית גבוהים בהשוואה למוצרי חיסכון אחרים, שווה לשקול את האופציה לחסוך באמצעות פוליסת חיסכון, שכן כפי שראינו – יש לה יתרונות רבים. מדובר במוצר שניתן להתאימו באופן אופטימלי לצרכים שלכם באמצעות בחירת מסלול בהתאם לאופייכם ולמטרותיכם. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נמצאים כאן כדי לעזור לכם להשוות תנאים בין חברות הביטוח המובילות ולחסוך בדמי הניהול. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

דמי ניהול פוליסת חיסכון
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
להצטרפות לפוליסת חיסכון
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.