פוליסת חיסכון – תוכנית חיסכון נזילה ולכל מטרה

תוכן עניינים

מהי פוליסת חיסכון?

מי שמחפש ערוצי חיסכון המניבים תשואות יפות אך לא מעוניין להסתכן יתר על המידה יכול ליהנות מפוליסת החיסכון המוצעת על ידי חברות הביטוח השונות. מהי פוליסת חיסכון ומה יתרונה הבולט כנגד חסכון בקרנות נאמנות או באפיקי חסכון בבנק? 

לאיזה סוג חיסכון היא מתאימה?

המטרה העיקרית של פוליסות החיסכון היא לשמש אלטרנטיבה טובה יותר כערוץ לחסכון מניב למוצרי החיסכון דוגמת קרנות נאמנות, פיקדונות ותוכניות חסכון המוצעים בבנקים השונים. המוצר מתאים למי שמעוניין בחיסכון קצר מועד ו/או לחלופין יהווה אלטרנטיבה ראויה לחסכון ארוך טווח. 

לעומת קרנות הנאמנות, בהן נאלצים החוסכים לשלם מס רווח הון בעת המעבר מקרן לקרן, בפוליסות החיסכון ניתן לעבור בין מסלולים שונים (ניתן לבחור אף בין למעלה מ-10 מסלולים שונים). כך שהמעבר לא ייחשב כמכירה ולכן לא יהיה צורך בתשלום מס על הרווחים במידה והיו. פוליסות החיסכון הן מוצר מעניין ביותר למי שמחפש השקעה גמישה ונזילה, שכן את הכספים ניתן למשוך בכל עת ללא קנסות או עמלות כלשהן בגין ביצוע המשיכה ו/או ההצטרפות למוצר, במהלך תקופת החיסכון הכספים מושקעים באפיקים מגוונים בהתאם לבחירת הלקוח המניבים רווח יפה לאורך זמן. 

מהם היתרונות הבולטים של פוליסות חיסכון?

מעבר ליתרון הבולט באופן משמעותי הנוגע לשינוי מסלולי השקעה ללא תשלום מס רווח הון ולגמישות במעבר בין מגוון המסלולים השונים יש לפוליסות החיסכון יתרונות נוספים – בהשוואה לקרנות הנאמנות וקופות הגמל:

  • מס רווח ההון ינוכה בסוף תקופת החיסכון בלבד או בעת משיכה חלקית.
  • ניתן להתמקח על גובה דמי הניהול בחשבון ולהנות מהטבות בהתאם לגובה החיסכון.
  • ניתן להפקיד כל סכום שרוצים ללא הגבלה.
  • הכספים ימשכו כהון בלבד ולא יסומנו למטרת קיצבה.

    ניהול פוליסת החיסכון – מה צריך לדעת?

    פוליסת החיסכון היא כלי נהדר לכל מטרה, ומתאימה לאוכלוסיות רבות – ילדים, צעירים או מבוגרים. פוליסות החיסכון מנוהלות על ידי מרבית חברות הביטוח בפיקוח משרד האוצר, ומדובר על מוצר חיסכון בלבד, ללא תוספת ביטוחית כלשהיא. מכיוון שרכישת פוליסת חיסכון מותנית במילוי טפסים רבים והיא אינה ניתנת לביצוע באופן מקוון, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיסייע במילוי הטפסים, בבחירת המסלול המתאים לעמית באופן ספציפי, ובחירת דמי הניהול המשתלמים ביותר מול חברת הביטוח. 

 

יש לכם שאלות, או האם אתם מתלבטים בנוגע לרכישת פוליסת חיסכון? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם מענה בכל שאלה.

 

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.

לקבלת הצעה לביטוח או לחיסכון עוד היום
במחיר המשתלם ביותר מכל חברות הביטוח בישראל
השאירו פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ