שכיר ועצמאי: אלו הטבות המס שאנשי הגם וגם מקבלים בהפקדות סוף שנה

הרבה אנשים בישראלים עובדים גם כשכירים וגם כעצמאים – אלה אנשי הגם והגם. עבור חלקם מדובר בעסק קטן שמניב תוספת הכנסה לצורך "דמי כיס" או שהם מנסים להקים עסק והם בתחילת דרכם, ואילו אחרים מנהלים עסק של ממש שמכניס להם אלפים, עשרות אלפי ואפילו יותר מדי חודש. מי שהוא שכיר ועצמאי במקביל, זכאי גם הוא לקבל הטבות מס בהפקדות סוף שנה.

מהן הטבות המס שמקבל מי שהוא גם שכיר ועצמאי?

https://www.youtube.com/watch?v=TVTTgHgCXJ8

יש לא מעט אנשים שחולמים על עסק משלהם, אבל עם זאת רוצים את הביטחון שיש גם בעבודה כשכירים, ובעיקר את המשכורת הקבועה שהם מקבלים באופן קבוע מדי חודש בחודשו. אותם אנשים נהנים מהיתרונות של שני העולמות, אבל במקביל מוטלות עליהם מספר חובות.

שכיר ועצמאי חייב להפקיד? תלוי

אם אתם גם שכירים וגם מנהלים עסק נוסף, עליכם לבדוק אם עליכם להפקיד פנסיה או לא: בדקו כמה אתם מפקידים בתור שכירים. לרוב, אם אתם שכירים ויחד עם המעסיק שלכם אתם מפקידים סכום של כ- 900 ₪ לחודש (נכון לשנת 2020), לא תיאלצו להפקיד.

הפקדות מס מעבר לתקרה למי  שהוא שכיר ועצמאי

אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, בהחלט מאוד מומלץ להפקיד מעבר למה שאתם מפקידים במסגרת עבודתכם כשכירים.

יש להמלצה זו 3 סיבות עיקריות:

  1. הטבות המס הנוספות שתקבלו בזמן ההפקדה או המשיכה
  2. אם יש לכם הכנסה נוספת, חשוב גם לבטח אותה כדי שאם חלילה תגיעו למצב שבו אינכם מסוגלים לעבוד – רמת החיים שלכם לא תיפגע.
  3. תיהנו מתוספת שתהיה לכם בפנסיה שלכם בעתיד.

שכיר ועצמאי במקביל – כמה כסף צריך להפקיד לקרן פנסיה?

לצורך החישוב יש לבחון כמה אתם מרוויחים במסגרת עבודתכם ועד לתקרה שנכון לשנת 2020 מוגדרת כ- 17,600 ₪. תוכלו להפקיד את החלק של הפער, ולקבל הטבת מס של עד 16.5% (תלוי אם תפקידו לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים). הכפילו את הפער שבין השכר שלכם לבין תקרת המס, הכפילו ב- 16.5% וזה הסכום שעליכם להפקיד.

הפקדה מעבר לתקרה – האם זה כדאי למי שהוא שכיר ועצמאי?

במידה שיחד עם המעסיק תפקידו יותר מ- 1,750 ₪, תקבלו הטבות מס. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שיש מגבלה מסוימת של מס הכנסה: קיימת תקרת הפקדות לעצמאים. כלומר: אם אתם תפקידו יותר מגובה התקרה, לא תקבלו הטבה בזמן ההפקדה. אבל תקבלו הטבת מס מאוד משמעותית בעת משיכת הכספים עם פרישתכם לגמלאות.

ככל שתפקידו יותר – זה יותר טוב. אם תפקידו מעבר לתקרת מס, אמנם לא תקבלו בשלב ההפקדה הטבת מס, אבל בכל במשיכה לפני הפרישה שלכם, תהיה לכם הטבת מס מאד משמעותית, כי הכסף הזה יהיה פטור ממס. אם תחליטו למשוך את כספכם רק בצאתכם לגמלאות – תקבלו פטור ממס גם על ההפקדות וגם על הרווחים.

מהן הטבות המס ואיך מקבלים את הכסף תכלס ממס הכנסה בקצבה?

המדינה הופכת להיות מעין "שותפה" אתכם בהפקדות, כי היא מחזירה לכם בערך שליש מהכסף בחזרה.המדינה מעניקה הטבות המסב צורה של זיכוי (שמקבלים החזר) וניכוי (הוצאה מוכרת). ממה שתפקידו תוכלו לקבל 35% בחזרה.

מה לגבי קרן השתלמות לאדם שעובר בתור שכיר ועצמאי בו זמנית?

בהחלט כדאי לכם להפקיד כספים בסוף השנה גם לקרן השתלמות. אם אתם בעלי עסק, ויש לכם תיק במע"מ ומס הכנסה, אתם רשאים להפקיד לקרן השתלמות וההתנהלות היא דומה לזו של עצמאים.

מעוניינים לקבל פרטים על מוצרי פנסיה וקרן השתלמות?

פנו עוד היום אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שישמחו להציע לכם מגוון רחב של מוצרים ולהתאים לכם את המוצר האידיאלי לצורכיכם הייחודיים.

עצמאי ושכיר - הטבות מס
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
להצטרפות לחיסכון פנסיוני או קרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.