למה חשוב לשמור על רצף ביטוחי בביטוחי רכב?

חשוב מאוד לשמור על על רצף ביטוחי בביטוחי רכב, את זה כולם יודעים, אבל למה בעצם? כדאי שתמשיכו לקרוא כי המאמר הבא יכול לחסוך לכם הרבה כסף וגם יסביר לכם למה עדיף שלא להסתכן בנסיעה ללא ביטוח.

חידוש ביטוחי רכב – בעד ונגד

אנשים רבים מתלבטים אם כדאי שיהיה ביטוח מקיף וביטוח צד שלישי לרכב. הרבה מהם רואים בו ביטוחים שהם מותרות ושאפשר לוותר עליהם. אבל חשוב לדעת שכל סוכן ביטוח ומקצועי יגיד לכם שכל עוד הרכב נמצא בבעלותכם, מומלץ לרכוש ולחדש ביטוח מקיף וביטוח צד ג' ולא להסתכן לחינם במקרים ביטוחיים שיכולים לעלות לכם כמה עשרות אלפי שקלים.

עם זאת, הרבה פעמים אנשים מחליטים לא לחדש את הביטוחים האלה מכל מיני שיקולים כלכליים, למשל: "אנחנו נוסעים באוטו רק פעם ב…", "גם ככה אנחנו רוצים למכור את המכונית", "אנחנו מעדיפים לחסוך השנה ולצמצם בהוצאות איפה שאפשר" ועוד. אבל שימו לב מה המשמעות של ויתור על חידוש הביטוח. לשם כך צריך להבין מהו רצף ביטוחי בביטוחי רכב.

נעים להכיר – רצף ביטוחי בביטוחי רכב

כמו בביטוחי הבריאות, גם בביטוחי רכוש למיניהם, חשוב לקחת בחשבון את הנושא של הרצף הביטוחי. בביטוח בריאות, כשאין רצף ביטוחי ומחליטים בהמשך לעשות ביטוח בריאות פרטי, הרי שקיימת תקופת אכשרה – זמן שצריך לחכות עד שניתן לקבל בפועל להתחיל לקבל את השירותים במסגרת זו.

למי שיש רכב שמבוטח בביטוח צד ג', ככה הנראה ירצה במוקדם או במאוחר לרכוש רכב חדש. במרבית המקרים מי שקונה רכב חדש, רוכש לרוב ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. אם הרכב החדש נרכש בליסינג, אז גם ככה יחייבו אתכם לרכוש ביטוח מקיף ולפעמים גם ביטוח צד שלישי, בהתאם לתנאי הסכם הרכישה.

כיצד משפיע רצף ביטוחי על מחיר הפוליסה?

מי שמנוסה, כבר יודע שמה שמשפיע ישירות על המחיר של הפוליסה הוא העבר הביטוחי שלנו שלנו ב- 3 השנים האחרונות. מי שהיה לו רצף ביטוחי ועבר נקי ישלם משמעותית פחות לעומת לקוח שבו בחלק מהזמן לא היו לו ביטוחי רכב או שלא היו לא בכלל. אם נשווה בין מחיר הפוליסות ששני הלקוחות הדמיוניים שלנו נוכל לגלות פער של מאות ועד אלפי שקלים מדי שנה. כמובן גם ככל שמדובר בנהגים צעירים יותר, או שמחיר הרכב עצמו יקר יותר, כך הפערים עלולים לתפוח.

אז לחדש בכל מחיר?

חשוב לדעת: גם אם רכשתם ביטוח רכב לשנה מלאה, והחלטתם למכור את הרכב שלכם כעבור זמן מה, תוכלו לקבל החזרים מחברת הביטוח על יתרת התקופה, בהתאם לתקופה שנותרה. לכן גם אם אתם שוקלים למכור את הרכב שלכם, שזה לא יהיה עבורכם שיקול אם לחדש את הביטוחים שלכם או לא.

הביטוח בעל חשיבות גם בטווח המיידי וגם בטווח הארוך: מצד אחד הוא מגן עליכם אם חלילה הרכב שלכם יפגע או אם תתבעו על ידי צד שלישי, ומצד שני ברכישת ביטוחים בעתיד.

מתלבטים איפה לחדש את הביטוח? המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לערוך עבורכם השוואה מקצועית בין חברות הביטוח המובילות בארץ, שכוללת התייחסו הן לתנאים ולכיסויים והן למחירים. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעה לביטוח אטרקטיבי ובהתאמה אישית.

רצף ביטוחי בביטוח רכב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.