מהו כתב שירות?

כתב שירות הוא מסמך המופיע בין הנספחים לביטוחי הבריאות הפרטיים, והוא כולל בתוכו שירותים מיוחדים הניתנים על ידי ספקים שונים, ונכלל במסגרת הכיסויים שמעניק לכם הביטוח הפרטי. מהם יתרונותיו ולמה חשוב לשים לב? על כך במאמר שלפניכם.

הגדרת החוק לכתבי שירות

בשנת 2016 המפקחת על הביטוח מטעם משרד האוצר, הגב' דורית סלינגר, רפורמה בתחום ביטוחי הבריאות. החוק הגדיר כתב שירות בתור "מסמך נלווה לפוליסת ביטוח, הכולל תנאים למתן שירות למבוטח על ידי ספק שירות". עד הרפורמה היתה אפשרות להצמיד את מכירת כתבי השירות לפוליסות, ואילו לאחר מכן כל כתב שירות נמכר בנפרד, וניתן לרכוש אותו ישירות ממי שאתם מעוניינים שיספק לכם את השירות.

כתב שירות לעומת ביטוח בריאות

כתבי שירות, המכונים בשפה המקצועית גם "ריידרים", הם למעשה מקבץ שירותים נלווים הניתנים ללקוח על ידי גורמים חיצוניים, בנפרד לביטוח. ישנם כמה הבדלים בולטים בין השניים:

  • פיצוי והחזר לעומת קבלת שירות – בעוד בביטוח בריאות פרטי המבוטח מקבל פיצוי כספי או החזר במידה והתרחש מקרה ביטוחי כלשהו, הרי שאדם שיש ברשותו כתב שירות מקבל בעת הצורך את השירות הספציפי שהוא צריך.

  • תוקף– כתב שירות נרכש לפרק זמן מוגדר מראש (לרוב שנה), ולאחרי מכן ניתן לבטל או לחדש (הוא אינו מתחדש אוטומטית) כל מנוי יכול לבטל כתב שירות ללא קנס ואף לקבל החזר כספי מסוים לעתים. לעומת זאת ביטוח בריאות אינו מוגבל בזמן, וכמובן שגם הוא ניתן לביטול בכל עת (אם כי לא מומלץ לוותר על ביטוח זה, אלא אם כן מבטלים אותו לצורך מעבר לחברת ביטוח אחרת). חשוב לציין כי בניגוד לביטוח בריאות פרטי, כתבי שירות ניתנים לביטול בכל עת על ידי הספק עצמו.

כתב שירות בענף הרפואה

בענף הרפואה ישנם כיום כמה כתבי שירות מקובלים, הכוללים בין היתר:

  • כתב שירותי רפואה משלימה
  • ייעוץ רפואי אונליין אצל מומחים
  • ביקור רופא בביתכם
  • בדיקות מקיפות
  • ועוד

כל ספק מתחייב במסגרת זו להעסיק גורמים מקצועיים ורלבנטיים במגוון תחומי רפואה, בפריסה ארצית, עניין שמקל מאוד על המנויים לתוכנית.

מה חשוב לדעת על כתבי שירות?

כתבי שירות מעניקים מעטפת רחבה ומקיפה יותר לביטוחי הבריאות. בניגוד לעבר, כיום חברות הביטוח מחויבות ליידע אתכם אלו כיסויים היא מוכרת לכם שאינם נכללים בפוליסה, והם בעצם כתבי שירות שאתם יכולים לבחור אם לרכוש אותם, או לא.

אם תוותרו על כתבי השירות, אתם אמנם יכולים להוזיל את תשלום הפרמיה על הפוליסה שלכם, אבל מצד שני – למהלך זה יש מחיר שייתכן ותאלצו לשלם בעתיד, במידה ותזדקקו לשירות מסוים שניתן רק במסגרת כתב שירות.

מעוניינים לבדוק את יש לכם את כל הכיסויים הנדרשים, להרגיש בטוחים וליהנות משקט נפשי? המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם בכל עניין. השאירו פרטים בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

כתב שירות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.