הורים יחידניים? כך תדאגו לעתיד של ילדיכם

אם אתם מנהלים משק בית שתלוי אך ורק בהכנסתכם, חשוב שתנהלו אותה בצורה שקולה, אחראית וזהירה, ומתוך תשומת לב לכל הסיכונים הקיימים באורח חייכם. אז איך עושים את זה נכון? קבלו 3 טיפים שעושים את כל ההבדל.

ברכות! החלטתם להיות הורים יחדניים

אין ספק שזו החלטה משמעותית ביותר, שמשנה את כל היבט בחייכם, ובמיוחד את ההבט הכלכלי. אתם כבר לא אחראים אך ורק לפרנסתכם, אלא אתם מפרנסים אדם נוסף, ולכן חשוב עוד יותר להתנהל נכון בפן הכלכלי.

3 עצות כלכליות הורים יחידניים

ערכו ביטוח חיים. במידה ויש לכם ילד, חשוב להתכונן גם לתרחיש הגרוע ביותר ולעשות ביטוח חיים. אמנם רובד ראשון של ביטוח החיים יש לכם במסגרת קרן הפנסיה, אך חשוב לברר כמה ילדך יקבל בכל חודש ועד איזה גיל, ואז תוכלו להחליט אם אתם מעוניינים להוסיף על כך. תוכלו לבחור בביטוח שבו כל הסכום יינתן לילד בבת אחת, או בכיסוי שיעניק לילדכם קצבה חודשית, עד גיל מסוים. אלה שאלות חשובות שצריך לתת עליהן את הדעת, ולדאוג להתייעץ על כך עם סוכן הביטוח.

הצטרפו לביטוח בריאות פרטי וביטוח נגד מחלות קשות. ביטוחי בריאות אמנם לעתים קרובות עולים לא מעט כסף, אך במידה וחלילה אתם או ילדכם תזדקקו להם בשעת הצורך, הרי שהסכומים שתצטרכו לשלם יהיו גבוהים הרבה יותר. קודם כל חשוב לבטח את עצמכם בביטוח בריאות פרטי נגד אירוע שיכול לגרום זעזוע של ממש למשק הבית, כגון: השתלות, תרופות מחוץ לסל וניתוחים בחו"ל. מעבר לכך, חשוב שיהיה לכם גם ביטוח מחלות קשות. אמנם במקרה כזה תוכלו לקבל מקרן הפנסיה קצבה עקב אובדן כושר עבודה, אך הביטוח הזה גם מביא לכם סכום משמעותי שיכול לעזור לכם להתמודד עם ההוצאות של הטיפול והשיקום במקרה של מחלה קשה.

הקפידו לחסוך באופן קבוע וקבעו מטרות ארוכות טווח. קשה מאוד לחסוך אם אתם הורים יחידניים. הרבה פעמים המשכורת בקושי מצליחה כדי שתסיימו את החודש בפלוס בבנק. אבל חשוב מאוד לא לוותר, ולחסוך כסף שיהיה למקרה חירום וגם לחלומות שרוצים להגשים. גם אם כל מה שתצליחו לחסוך מדי חודש הוא סכום צנוע, עדיף להתחיל ממשהו כדי ליצור הרגל פיננסי בריא. הגדירו תקציב חודשי, תכננו את ההוצאות ואת הכסף שלא נוצל החודש, הפקידו בחיסכון, למשל – בקופת גמל להשקעה או בפוליסת חיסכון. זה הזמן לקבוע גם מטרות ארוכות טווח – מה יותר חשוב לכם: לקנות לו עוד כמה צעצועי התפתחות או לחסוך כדי לקנות לו רכב אחרי תיכון או אולי לטיול משותף בבר מצווה?

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ עם סוכן

סוכני הביטוח שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ ומתמחים בבדיקת תיקי ביטוח ובהתאמתם לפי הצרכים האישיים שיש לכל אחד ואחת מכם. נשמח לעזור לכם לתכנן את עתידכם ואת עתידם של ילדיכם. צרו איתנו קשר עוד היום.

הורים יחידנים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.