הלוואות חברתיות – האם זה שווה את ההשקעה?

הלוואות חברתיות הפכו בשנים האחרונות לאחד מאפיקי ההשקעה המעניינים בתחום ההשקעות, ועם הזמן הן רק הולכות ותופסות תאוצה. אז איך זה עובד והאם באמת מדובר באפיק שאתם צריכים לשקול כשאתם מעוניינים להשקיע את כספכם?

מה זה הלוואות חברתיות?

מדובר באפשרות הקורצת לאנשים שיכולים להרשות זאת לעצמם, להלוות את כספיהם לאנשים אחרים, באמצעות גורמים שמתווכים בין השניים. בתחום זה אדם שיש לו כסף, מוכן להלוות אותו בריבית אטרקטיבית לאדם אחר. אין ביניהם שום קשר, והכל מתבצע באמצעות המתווכות, חברות P2P, שמקבלות מידע משני הצדדים, כדי לבצע התאמה אידיאלית.

איך זה בעצם עובד?

הרעיון הוא ליצור סיטואציית WIN WIN לשני הצדדים: מצד אחד הלווה יכול לקבל את סכום הכסף המבוקש בריבית אטרקטיבית, ומצד שני המלווה נהנה גם הוא מאפיק השקעה שמספק לו תשואה נאה, במיוחד אם נשווה אותה אל מול הריבית האפסית שמקבלים במסגרת חיסכון בבנק.

ברגע שהחברה המתווכת מוצאת התאמה בין הצרכים של הלווה והמלווה, נוצר חיבור שבו נקבעים תנאים ההלוואה הספציפיים, למשל סכום ההלוואה, הריבית שתשולם בגינה ומשך תקופת ההחזרה. המלווה מקבל בעצם פנייה מן המתווך, ומחליט אם לאשר את ההלוואה או לא. לאחר אישור מהמלווה, המלווה מתחיל לקבל את כספיו חזרה באמצעות החזרים חודשיים.

איך המתווכים שומרים על הכסף שלכם?

קודם כל, כדאי לדעת שחברות ה- P2P מפוקחות הן על ידי משרד האוצר והן על ידי רשות שוק ההון. כמו כן, חשוב להבין שהגורמים המתווכים בהלוואות חברתיות משקיעים מאמצים משמעותיים במטרה לבצע בקרה ולבדוק את טיב הצדדים שמעוניינים בשירותים, הן בצד של הלווים והן בצד של המלווים, על מנת לתת ביטחון לכל הצדדים המעורבים.

כמו כן, חלק מהמתווכים, מבצעים פיזור סיכונים, במטרה שסכום הכסף שלכם כמלווים, יתחלק על פני כמה הלוואות, באופן אוטומטי, במטרה להפחית את הסיכון שלכם ולהשרות בכם אפילו עוד יותר ביטחון.

האם כדאי להשקיע בהלוואות חברתיות?

בשנים האחרונות מדובר באחת האלטרנטיבות הטובות למי שמעוניין ליטול הלוואה חוץ בנקאית או בנקאית מבלי לחנוק את המסגרת בבנק או לשלם ריבית יקרה על אופציה חיצונית. מי שמלווה את כספו, יכול ליהנות בהחלט מתשואה נאה, סביב 4-12% לשנה, בניכוי מס רווחי הון בגובה 15% נומינלי. לכן בשנים האחרונות אותן חברות הופכות להיות אלטרנטיבה נוצצת עבור כל מי שמחפש הזדמנויות השקעה, וכמובן גם בקרב הלווים שמחפשים ריביות אטרקטיביות.

מאיפה ואיך מתחילים?

כיום בתחום ההלוואות החברתיות יש כמה שחקניות מובילות לפעמים למשקיעים קשה להבין במה האחת עדיפה מהשנייה, ובמיוחד אם הם עושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעות. בפתרונות עדיפים אנחנו מעודכנים בכל השינויים והחידושים של עולם ההשקעות, כולל תחום ההשקעות האלטרנטיביות. צרו איתנו קשר עוד היום, ונשמח לייעץ לכם בעניין זה.

הלוואות חברתיות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.