נזקי סופה בעסק – כך תימנעו מאובדן רווחים

החורף בישראל אמנם לא נמשך זמן רב, אך כשהוא מגיע הוא מסב נזקים רבים ובעיקר לעסקים. מזג האוויר הסוער מביא איתו גשמים עזים, שיוצרים הצפות ושיטפונות אשר גורמות לנזקים בשווי של מאות מיליוני שקלים מדי שנה. כיצד בעלי עסקים יכולים לבטח עצמם נגד נזקי סופה בעסק?

דוגמה לנזקי סופה בעסק

בינואר 2020 נחל הגעתון עלה על גדותיו בעקבות הגשמים, וגרם לאינספור בעלי עסקים להפסקת הפעילות, ולחלקם אפילו לפשיטת רגל. אלפי פניות הגיעו למוקד העירוני שקרס מהעומס, תושבים חולצו באמצעות רכבים צבאיים, החנויות והמסעדות הוצפו, רכבים שקעו עמוק במים, ילדים הוצאו מהגנים על הידיים של כוחות הכיבוי והעיר היתה מושבתת.

אירוע זה מצטרף לשורה של מחזות טרגיים שבהם נתקלנו בשנים האחרונות. מזג האוויר הסגרירי מצליח מדי שנה להפתיע את כולנו ולתפוס אותנו לא מוכנים, עם תשתיות שאינן מסוגלות להכיל את כמויות הגשמים העצומות. לצערנו, את המחיר משלמים אינספור אנשים שמאבדים את מקור פרנסתם.

האם אתם מכוסים במקרה של נזקי סופה בעסק?

חשוב לדעת שלא כמו בביטוח רכב או בביטוח דירה, ביטוח עסק אינו נותן לכם כיסוי לנזקי טבע באופן אוטומטי. רק אם תרכשו את הרחבה מתאימה מבעוד מועד, תקבלו את הכיסוי שיבטיח לכם שקט נפשי בעונת הגשמים. בעלי עסקים רבים מתמודדים עם ההשלכות הקשות של הסופה, מאחר והפוליסה שלהם אינה מתאימה. רק מי שביטח את המבנה והתכולה של העסק שלו ורכש גם כיסוי נזקי טבע מכוסה. כמו כן, בעלי עסקים גם אינם מקבלים פיצוי בגין אובדן רווחים במקרה של הצפה, אם לא רכשו ביטוח מתאים.

כך תפעלו במקרה שנגרמו נזקי סופה בעסק

ראשית, חשוב מאוד לתעד את הנזק שנגרם מכמה שיותר זוויות, בין אם יש לכם ביטוח ובין אם אתם לא מבוטחים. במידה ויש לכם ביטוח, התקשרו בהתקדם לסוכן שלכם. אם אינכם מבוטחים, חשוב שתדעו שאתם יכולים לתבוע את העירייה, אם כי מדובר בתביעה ממושכת ויקרה, שבמסגרתם עליכם יהיה להוכיח כי היא התרשלה בתפקידה.

רכשו עכשיו ביטוח מתאים ותהיו מכוסים מיידית

רוצים שקט נפשי ולהיות מכוסים גם בימים גשומים? פנו עוד היום אל המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ורכשו ביטוח מבנה ותכולה שכולל נזקי טבע לכיסוי נזקי סופה וסערה, שיטפונות והצפות.

נזקי סופה בעסק
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.