הביטוחים המוזרים ביותר

רובנו מתעניינים בביטוחים הסטנדרטיים כדי שאם חלילה יקרה משהו, יהיה לנו מה שיציל אותנו מהוצאות כלכליות משמעותיות ואין ספק שזו החלטה שקולה והגיונית. עם זאת, לעתים אנשים מחפשים ביטוחים מיוחדים, שבעיניי רבים נתפסות כהזויות. ריכזנו לכם פה כמה ביטוחים מיוחדים כאלה.

ביטוחים מיוחדים – עניין רציני או סתם הגזמה?

מסתבר שגם תחום הביטוח יש הפתעות וגם הוא, שנחשב בעיניי רבים כתחום אפור, משעמם ויבש – מסוגל להמציא את עצמו מחדש. קיימים ביטוחים מיוחדים מכל הסוגים, שנועדו לספק מענה לאנשים שרוצים להיות רגועים במיוחד, על כל צרה שלא תצוץ, החל ממקרה שיזכו בלוטו או אם יחטפו על ידי חוצנים. באשר לשאלה אם מדובר בעניין רציני או בהגזמה פראית, בסופו של דבר, הכל בעיניי המתבונן, וניתן לכם לשפוט.

ביטוח חתונות

ביטוח חתונה נחשב לאחד הביטוחים המיוחדים, בכל זאת מדובר ביום המאושר של בני הזוג. לעתים משקיעים באירוע הזה כל כך הרבה כסף, זמן והשקעה, וככל שאלה עולים, יכול להיות שמשהו ישתבש בדרך, ושנת הקורונה הוכיחה זאת לא מעט. ישנן חברות ביטוח שהחליטו להרים את הכפפה, ולהתיע ביטוחי אירועים, מכל סוג שהוא, בין אם מדובר בחתונה או באירוע אחר. ביטוח זה מכסה מגוון אירועים ביטוחיים שעלולילים לפגוע באירוע, מכל סיבה שהיא: כתמים על שמלת הכלה, בר מצווה שבוטל עקב פציעה של חתן השמחה ממטר הסוכריות בעת העלייה לתורה, גניבה של הצ'קים מהכספת ועוד.

ביטוח איברי גוף

אמנם קיימים ביטוחים שונים שמכסים נזקי גוף, למשל ביטוח תאונות אישיות, אך ישנם גם ביטוחים מיוחדים, שמכסות פגיעה באיבר גוף ספציפי. עניין זה משמש בדרך כלל ספורטאים, זמרים, דוגמנים, שחקנים וכדומה, שרוצים לבטח איבר גוף שחיוני לקריירה שלהם. הנה כמה דוגמאות:

  • שחקן הכדורגל דיוויד בקהאם למשל ביטח את רגליו ב- 70 מיליון ליש"ט (כ- 150 מליון דולר)
  • הזמר ברוס ספרינגסטין ביטח את מיתרי הקול שלו ב- 6 מיליון דולר
  • השחקנית ג'וליה רוברטס ביטחה את החיוך שלה ב- 30 מליון דולר
  • השחקנית בטי גראבל ביטחה את רגליה במיליון דולר
  • הזמרת דולי פרטון את החזה שלה ב-600,000 דולר
  • קית' ריצ'רדס, הגיטריסט של הרולינג סטונס, ביטח את האצבע האמצעית שלו ב-1.6 מיליון דולר
  • היידי קלום, דוגמנית ששימשה במשך 13 שנה כפרזנטורית הקבועה של חברת ויקטוריה סיקרט, ביטחה את רגליה ב-2.2 מיליון דולר (הרגל הימנית מבוטחת בסכום גבוה יותר מהשמאלית)
  • הזמר טום ג'ונס ביטח שיער החזה שלו בסכום של 7 מיליון דולר
  • הזמרת ג'ניפר לופז ביטחה את הישבן שלה ב-27  מיליון דולר
  • לשחקן הפוטובול לשעבר, טרוי פולמאלו, ביטח את רעמת השיער המפוארת שלו במיליון דולר

ביטוחים מיוחדים נגד חטיפות

בארצות הברית חברות הביטוח מציעות ביטוחים מיוחדים המכסה חטיפה על ידי חוצנים, וכבר מכרו כמה עשרות אלפי פוליסות כאלה. גם בבריטניה נמכרות פוליסות דומות כמו לחמניות טריות הנמכרות מדי בוקר במאפיה. מסתבר אפילו שקרו מקרים שבהם הפוליסות הופעלות וחברות הביטוח סיפקו למבוטחיהן החזרים, לאחר שאלו טענו שנחטפו והוחזרו לכדור הארץ על ידי אותם חייזרים.

מעבר לביטוח נגד חטיפות על ידי גורמים אל-אנושיים, קיימים גם ביטוחי חטיפות "סטנדרטיים", שנועדו לספק מענה למבוטח ולבני משפחתו במקרה של חטיפה. הפוליסה מכסה בין היתר את סכום הכופר הנדרש על ידי החטפים ואפילו את הוצאות המומחים והיועצים שנדרשים כדי לנהל משא ומתן כדי לחלץ את החטופים, ולהבטיח שישובו בשלום אל ביתם.

ביטוח למשחק גולף

ביפן קיימת פוליסה שמכסה מקרה נדיר של מזל טוב הכנסת הכדור לגומה בחבטה גולף אחת. אין ספק שמדובר באירוע משמח, וכל שחקן בכל מקום בעולם יחגוג את האירוע עם חבריו ככל הנראה. עם זאת, ביפן, אותו שחקן חייב לערוך נשף מפואר, שעולה הרבה מאוד כסף. אז איך ממנים מסיבה כזו? פשוט משלמים על ביטוח מיוחד שעלות 65$ לשנה, ומקבלים עד 3,000$ כדי לממן את המסיבה. חושבים שזה ביטוח מוזר? תתפלאו לשמוע שיותר מ -4 מיליון יפנים רכשו את הפוליסה הזו.

ביטוח נגד מטאורים ו"זבל חלל"

סביר להניח שלא קראתם את האותיות הקטנות של ביטוח הרכב שלכם, אז תנו לנו לחדש לכם: אם תקראו לעומק את הפוליסה שלכם תגלו שהיא מכסה גם פגיעה של מטאורים ואפילו "זבל חלל". עם זאת הכיסוי אינו מושלם, ולמעשה הוא מובן מבין השורות תחת "כיסוי הביטוח לנזקי התנגשות ותאונה, שאינם מוגבלים להתנגשות עם כלי רכב ותאונה עם כלי רכב". כלומר כל התנגשות עם עמוד תאורה או אפילו מטאור יכוסה. אבל זה יקרה רק בתנאי שאתם נמצאים ברכב, ולא אם פגיעת המטאור מתרחשת רק אם הוא חונה.

לא צריך ביטוחים מיוחדים כדי להיערך ללא צפוי

אם יש משהו שלמדנו בשנת 2020 של הקורונה זה כמה חשוב להיערך ללא צפוי, ואין ספק שאנחנו עכשיו חכמים יותר. מה צריך לעשות? קודם כל לבדוק את תיק הביטוח שלכם, לוודא שהוא מעודכן לפי הצרכים שלכם, שאתם מכוסים כמו שצריך ושאין כפל ביטוחים. לאחר מכן בודקים שהבית שלכם מותאם לחורף, שהעסק שלכם מכוס בביטוח לנזקי טבע, מבנה, רכוש ואובדן הכנסות ובמקביל גם דואגים לחיסכון הפנסיוני ומתכננים את העתיד שלכם, תוך ניצול כל הטבות המס שמתאימות לכם.

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מציעים בדיקת תיק ביטוח ללא עלות וללא כל התחייבות מצדכם. אז אם אתם רוצים לעשות סדר בתיק הביטוח שלכם, להתייעל ולחסוך, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

ביטוחים מיוחדים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בדיקת תיק ביטוח
בדיקת תיק ביטוח – למה זה חשוב, מה זה כולל ולמי זה מתאים?

ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אנחנו משלמים עליהם מדי חודש כדי להגן על עצמנו ומשפחתנו במקרה של אירוע בלתי צפוי. עם זאת, לא תמיד אנחנו בטוחים שהביטוחים שלנו אכן מספקים לנו את הכיסוי שאנחנו צריכים. בדיקת תיק ביטוח מקצועית יכולה לעזור לנו להבטיח שהביטוח שלנו מותאם למצבנו האישי, משפחתי וכלכלי.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.