בדיקת קרן השתלמות – מה היא כוללת ולמי זה מתאים?

בדיקת קרן השתלמות כוללת מגוון היבטים: החל מהשלב הראשוני שבו אדם מתלבט אם לפתוח קרן בחברה כזו או אחרת ומעוניינים למעשה בהשוואת קרנות השתלמות, דרך השלב שבו הוא מעוניין לדעת כמה יתרה הצליח לצבור בה ועד למצב שבו הוא מעוניין לדעת אם יש לו קרן כזו בכלל.

כיצד לבצע בדיקה של קרן השתלמות?

הכול תלוי למעשה באיזה מן השלבים אתם נמצאים, מבין אלה שתיארנו בפסקה הקודמת:

1 – בדיקה לצורך השוואה בין קרנות השתלמות

מתלבטים לאיזו קרן השתלמות כדאי להצטרף? מתלבטים איזו קרן השתלמות הכי טובה? רוצים לדעת איזו קרן השתלמות הכי מומלצת? קיימים היום אמצעים רבים המאפשרים להשוות ביצועים ולבדוק איזו מהקרנות כדאית יותר. בדיקת קרן השתלמות והשוואתה לאחרות היא עניין מורכב למדי, הדורש התייחסות לפחות ל – 5 משתנים: תשואות במסלול הרלבנטי, דמי ניהול, מדד שארפ, כמות הנכסים ואיכות השירות של הגוף המנהל. כתבנו על כך בהרחבה במאמר שעוסק בהשוואת קרנות השתלמות.

2 – בדיקת יתרה בקרן ההשתלמות שלכם

חשוב לערוך מעקב אחר ביצועי הקרן שלכם ולבדוק מהי יתרתכם בחיסכון זה מעת לעת. הכסף אינו סתם "שוכב" בחשבונכם, אלא ממש עובד עבורכם. קרן ההשתלמות היא אחד ממוצרי החיסכון האטרקטיביים ביותר שקיימים בשוק מוצרי החיסכון, ולא בכדי: מדובר במוצר מוצלח ביותר שלרוב מצליח לצבור תשואה נאה ביותר, אפילו בקרב גופים מנהלים, שאינם מככבים בראש הטבלה. מעבר לכך, מדובר במוצר חיסכון שכספיו הופכים לנזילים לאחר 6 שנים, ובכספים אלה אתם יכולים להשתמש לכל מטרה שהיא: לשפץ את הבית, לטוס לחו"ל, לפתוח עסק או כל דבר אחר.

אז איך לבדוק קרן השתלמות ולמה זה מומלץ? מעקב אחר יתרתכם יאפשר לכם לתכנן מראש: זו הדרך לדעת כמה כסף בדיוק עומד לרשותכם ומתי תוכלו להשתמש בו. לצורך בירור היתרה תוכלו להיעזר בדוחות השנתיים והרבעוניים ששלחו אליכם הגופים המנהלים בדואר או במייל. תוכלו להיעזר גם באתרים כדי לאתר את הדוחות האלה.

והכי חשוב – בדיקת קרן השתלמות מאפשרת לאתר טעויות חישוב והפרשה, וככל שתאתרו אותם מוקדם יותר, כך תרוויחו יותר! חשוב מדי פעם לבדוק את כל תלושי השכר וההפקדות לקרן על ידי המעסיק, לבדוק את דמי הניהול, לבחון אם מסלולי ההשקעה מתאימים עדיין לצרכים שלכם ואם קיימת אפשרות להגדיל את החיסכון בקרן מבלי שתצטרכו להגדיל את ההפקדות שלכם. כמו כן, לעתים, בעת מעבר וניוד של קרנות השתלמות, חל בלבול ואי התאמה בין המערכות, מה שגורם להפסד כספי ולתאריכי ותק שגויים. ולכן אם תהיתם איך לבדוק קרן השתלמות? הכי פשוט שתפנו לסוכן ביטוח מקצועי שינחה אתכם.

3 – בדיקה אם קיימת לכם קרן השתלמות

לא בטוחים אם יש לכם קרן השתלמות או איפה היא מנוהלת? זה בהחלט עניין שיכול לקרות, בעיקר לעובדים שכירים אבל לא רק. לעתים כשמתחילים עבודה חדשה המעסיק מצרף אותנו אוטומטית לקרנות פנסיה ובמקומות מסוימים גם בקרנות השתלמות. במקרים אחרים אנחנו מחליפים כתובת מגורים ושוכחים לעדכן את הגוף המנהל ולכן לא מקבלים דוחות, ואנחנו שוכחים מהעניין. כדי לברר אם יש לכם קרן השתלמות שאתם כבר יכולים לממש או כדי להמשיך להפקיד אליה כספים שיעניקו לכם הטבות מס משמעותיות, ניתן להיעזר באתר הר הכסף, או פשוט לפנות לסוכן ביטוח.

אז מה כוללת בדיקת קרן השתלמות?

 ראינו שבדיקת קרן השתלמות היא עניין אינדיבידואלי שבעיקר תלוי בסופו של דבר אם לאדם כבר קיימת קרן או שטרם. בין אם יש לכם מוצר חסכון זה ובין אם אתם רוצים לפתוח לכם קרן השתלמות, כדאי מאוד שסוכן ביטוח פנסיוני יתלווה אליכם לתהליך, כדי לעזור לכם לראות את התמונה המלאה ולקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם. וזה בדיוק מה שעושים הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, שמתמחים בקרנות השתלמות בהתאמה אישית. השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם במהרה.

בדיקת קרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה מפרישים לקרן השתלמות
כמה מפרישים לקרן השתלמות?

כמה מפרישים לקרן השתלמות היא שאלה שמעסיקה מעסיקים ועובדים, שכירים ועצמאים. במאמר זה נסביר מהם אחוזי ההפקדה לקרן ההשתלמות, מהן התקרות להפקדות וניתן לכם טיפ חשוב שימקסם לכם את החיסכון.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.