מעבר בין קופות גמל להשקעה

לאחרונה אישרו בממשלה מעבר בין קופות גמל להשקעה, בדומה לניוד מוצרי חיסכון אחרים. אז מה זה בדיוק אומר? מתי זה כדאי? והאם זה משתלם? כל התשובות לשאלות אלה ואחרות במאמר שלפניכם.

זה סופי: אפשר לבצע מעבר בין קופות גמל להשקעה

לפני הכול, נזכיר שקופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון חדש יחסית, שהגיח לאוויר העולם רק בשנת 2016. עד לאוגוסט 2020 היה ניתן לבצע מעבר רק בתוך המסלולים השונים של אותה הקופה, בפעולה יחסית פשוטה, ללא קנסות, ומבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס שמחייב תשלום למדינה. האפשרות לעבור בין מסלולים, לצד מעבר בין קופות גמל להשקעה, נועד על מנת לאפשר לחוסכים למקסם את התשואה והרווחים שהם יכולים להפיק במסגרת שימוש במוצר אטרקטיבי זה.

למה מדובר בצעד מבורך?

עד לאוגוסט 2020, אם הייתם מעוניינים לעבור בין קופות גמל להשקעה, החוסך היה חייב לפדות את קופת הגמל שברשותו, להעביר את הכסף לבנק שלו, לפתוח קופת גמל להשקעה בחברה אחרת ולהשקיע את הכסף מחדש. מהלך זה הכי כרוך במחיר כבד: פגיעה ברצף ההשקעה וכמובן גם בריבית דריבית. לכן, היה נהוג שלא להמליץ על מעבר לגוף ניהול חדש, אלא אך ורק במקרים קיצוניים ממש. אבל היתה גם אלטרנטיבה: לא מעט אנשי מקצוע היו ממליצים לעבור בין מסלולי השקעה שונים של אותו גוף ניהול, כיוון שמעבר מסוג זה, כאמור, לא היה כרוך בקנס.

היתרונות של מעבר בין קופות גמל להשקעה

כצפוי, המדינה החליטה לאפשר מעבר חופשי בין קופות הגמל כדי להבטיח מקסימום תחרות בין הגופים המנהלים. זהו אינטרס חשוב של המדינה, כי התחרות על הלב והכיס של הלקוחות מורידה מחירים וזה דבר נהדר מבחינת המפקידים, שהמדינה כל כך רוצה לעודד אותם לחסוך, ובדגש על חיסכון לגיל פרישה. בקופ"ג להשקעה מי שמתאפק עד לגיל פרישה נהנה מהטבת מס משמעותית ביותר, שרבים מעוניינים לנצל לטובתם.

כעת שהמעבר בין קופות הגמל סופסוף הפך להיות אפשרי, מבלי שהפעולה תדרוש כל עלות, השוק פתוח לתחרות – והרווח הוא כולו שלכם! כעת ניתן לבצע השוואת קופות גמל ולהשוואת בין התשואות, דמי הניהול, מסלולי הסיכון וכמובן גם את רמת השירות של כל גוף מנהל ולהחליט היכן לחסוך.

מעבר בין מסלולים או בין גופי ניהול?

מעבר בין מסלולים הוא רק צעד אחד שניתן לעשות עדי לנצל את מלוא הפוטנציאל של ההשקעה שלכם. כעת, כשניתן לעבור בקלי קלות בין גופי ניהול שונים, יאפשר להגיע באמת למקסימום תועלת מאפיק חיסכון זה. אבל לפני שאתם מקבלים החלטה, חשוב מאוד לבחון לעומק את התשואות שכל גוף הצליח להשיג בכל מסלול, וכמובן אחת לשנה-שנתיים מומלץ לבחון זאת מחדש, כדי לוודא שאתם עדיין נמצאים בדרך הנכונה והמתאימה בשבילכם.

לפני שעוברים, מתייעצים עם המומחים!

כיום יש המון חברות שמציעות לקהל הרחב את האפשרות לחסוך באמצעות קופות גמל להשקעה. כדי להשוות ביניהן ובין המסלולים, צריך לבצע עבודה יסודית ומעמיקה שלוקחת בחשבון גם את דמי הניהול, את התשואה, את המסלולים ומרכיבים נוספים שהיריעה קצרה מלהרחיב עליהם. אז אם אתם שוקלים לעבור לקופה אחרת, תשאירו פרטים בטופס שלנו ואחד המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח יחזור אליכם בהקדם כדי לתת לכם ייעוץ מקצועי.

מעבר בין קופות גמל להשקעה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.