הטבת מס לגמלאים שאתם פשוט חייבים להכיר!

סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה מעניק הטבת מס לגמלאים רבים, שיכולה לחסוך להם אלפי שקלים בשנה. מי זכאי להטבה, מה היא בעצם נותנת לכם ומה צריך לדעת על ההטבה הזו? כל התשובות לפניכם

הטבת מס לגמלאים לפי סעיף 125 ד' – חיסכון של אלפי שקלים בשנה

הרבה אנשים צוברים במהלך חייהם סכום נאה ופותחים לעצמם תיק ניירות ערך. במקרה כזה, עליהם לפי חוק לשלם 25% מס רווחי הון. סעיף 125 ד' מאפשר לכם לקבל פטור שנתי ממס זה. לצערנו, אנשים רבים אינם מודעים לכך שהם זכאים לקבל הטבת מס לגמלאים לפי סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה וגם אינם מודעים למדרגות המס של הגמלאים, גם לאחר שחצו את גיל הפרישה. מדובר בסעיף חשוב, כיוון שהוא פותח בפניכם אפשרות לחסוך מדי שנה כמעט 17,000 ₪, אך אם אתם עומדים בתנאים מסוימים.

מי זכאי לקבל הטבת מס לגמלאים?

הטבת מס לגמלאים לפי סעיף 125 עליכם ד' קודם כל רלבנטית רק למי שנולד לפני 1.1.1949, הגיע לגיל פרישת חובה והפקיד את חסכונותיו במסגרת פוליסת חיסכון. שימו לב שקיימות תקרות להטבת המס הזו:

  • זוגות – זכאים לפטור ממס ריווחי הון עד לתקרה בגובה של 16,560 ₪ (כלומר, החזר המס עבור שניהם הינו 4,140 ₪).
  • יחיד – זכאי לפטור ממס ריווחי הון עד לתקרה בגובה של 13,560 ₪ (כלומר, החזר המס עומד בפועל על 3,360 ₪ (25% מתוך 13,440 ₪).

מה צריך לדעת בהקשר של הטבת המס הזו?

הנה כמה דברים שחשוב שתדעו על הטבת מס לגמלאים בהתאם לסעיף 125 ד':

  • על מנת למקסם אותה, יש לממש אותה בכל שנת מס מרגע זכאותכם. לא ניתן להעביר את הזכאות לשנת המס הבאה.
  • היא איננה ניתנת באופן אוטומטי למי שזכאי. יש צורך ליזום פנייה אל חברת הביטוח שבה יש לכם פוליסת חיסכון.
  • על מנת לממש את זכאותכם, יש לקבל טופס 5555 (טופס אישור מס מיוחד מחברת הביטוח), וכן להגיש דוח שנתי לרשות המסים.

הטבת מס לגמלאים – אל תוותרו על מה שמגיע לכם

אחרי כל כך הרבה שנים שבהם עבדתם קשה, שילמתם את כל הביטוחים והפרשתם מהמשכורת שלכם לטובת חסכונות פנסיוניים ופיננסים, עכשיו תורכם לקבל חזקה. זה הזמן ליהנות מכספיכם ולנמל כל הטבת מס לגמלאים שמגיעה לכם. אינכם צריכים ללמוד לשם כך ולרכוש ידע מקצועי, אלא רק לקבל ליווי מקצועי מסוכן שבקי בעולם הזה, כדי שידאג שתקבלו את מה שמגיע לכם.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים מתמחים בייעוץ פרישה כבר עשרות שנים וישמחו לעזור לכם למצות את זכויותיכם הפיננסיות. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי ובגובה העיניים.

הטבת מס לגמלאים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.