השפעת הגיל על ביטוח חיים למשכנתא

מזל טוב, החלטתם ליטול משכנתא לצורך רכישת בית או דירה. ודאי כעת עולות לכם שאלות רבות בראש, למשל עד איזה גיל צריך ביטוח חיים למשכנתא או עד מתי תקף ביטוח למשכנתא וכדומה. אז הגעתם למקום הנכון!

ביטוח חיים למשכנתא עד איזה גיל?

אחת השאלות הנפוצות של אנשים שלוקחים משכנתא או שכבר יש להם כזו הלוואה שואלים את עצמם היא ביטוח חיים למשכנתא עד איזה גיל. אז בגדול התשובה היא כל עוד לא סיימתם לשלם אותה – יש צורך בביטוח זה. אבל עוד עניין שחשוב לדעת הוא שהבנק מגביל את ההחזר שלכם עד לגיל של 75 (פחות או יותר). לרוב, לא ניתן לשלם משכנתא מעבר לגיל זה.

מדוע קיים צורך בביטוח חיים למשכנתא בעצם?

בעבר אנשים רבים, ובעיקר זוגות צעירים, נטלו משכנתא ולא היו מסוגלים לעמוד בתשלומי ההחזרים. הם היו נוטלים הלוואות על גבי הלוואות, לעתים מסתבכים עם הלוואות מהשוק האפור, מה שגרם למצוקה כלכלית גדולה, שהובילה רבים מהם למצב של פשיטת רגל.

כיום הבנק מוודא שיש לכל לווה יכולת כלכלית לעמוד בהלוואה, כדי שתוכלו לבצע החזרות מדי חודש, באופן מסודר וקבוע. לכן הוא מבקש שתעבירו אליו תזרימי עו"ש, תלושי שכר, דוח שמאי המעיד על ערך הנכס וכו'. כמו כן הבנק דורש מכל לווה שיבטח את עצמו בביטוח חיים למשכנתא, כדי שזו תשמש כ"רשת הצלה" במקרה טרגי של מוות בטרם עת של אחד הלווים.

איך הגיל משפיע על ביטוח חיים למשכנתא?

ישנם מספר גורמים שישפיעו על הריבית שתשלמו על המשכנתא, והגיל הוא אחד הפרמטרים המשמעותיים שיש לקחת בחשבון. הבנקים שנותנים את ההלוואה, מציעים מגוון מסלולי הלוואה, שמתמשכים על פני כמה שנים בודדות ועד עשרות שנים. מצד אחד – ככל שאתם צעירים, יתכן שיש לכם פחות כסף, ותצטרכו לקחת הלוואה ארוכה, ולכן תשלמו ריבית גבוהה יותר. מצד שני יש לכם פוטנציאל גבוה יותר למצוא עבודה ולעמוד בתשלומים.

כמו כן, ככל שאתם צעירים יותר, כך הפרמיה שתשלמו על ביטוח חיים למשכנתא תהיה נמוכה יותר. הסיבה לכך פשוטה: רוב הסיכויים שאתם בריאים יותר, חברת הביטוח פחות מסתכנת ולכן גם רוב הסיכויים שהיא תקבל אתכם. אבל מה קורה אם רוצים לקחת הלוואה בגיל מבוגר וקיים צורך בביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא מעל גיל 60 – האם זה אפשרי?

כאמור הבנקים מגבילים את הגיל להחזר על משכנתא, שעומד על 75 בממוצע. אך עדיין מאפשרים לקבל משכנתאות בגיל מאוחר, בתנאי שעומדים בתנאים שהם מציבים. לרוב, אנשים לא נוטלים משכנתא מעבר לגיל 50, אך אם אדם בן 60 מעוניין לקבל משכנתא, הבנק יאשר לו אותה רק אם יתחייב להחזיר אותה תוך 15 שנה או 20 שנה לכל היותר (מאחר ויש ביטוחי חיים למשכנתא שמבטחים עד גיל 80).

אחד התנאים שהבנק דורש מהלווים הוא כאמור ביטוח חיים למשכנתא, מה שעלול לאתגר מאוד על הלווה. לאנשים שהגיעו לגיל 60, או קרובים אליו מצד אחד יש הרבה יותר כסף לעומת זוג צעיר, ולכן רוב הסיכויים שלא יפגרו בתשלומים, אך מצד שני בגלל גילם ומצבם הרפואי, יתכן ויתקשו למצוא חברת ביטוח שתסכים לבטח אותם בביטוח חיים למשכנתא. לכן חשוב לתכנן היטב נטילת משכנתא בגיל מבוגר, ובמיוחד לאחר פרישה מהעבודה. חשוב לוודא שההחזרים החודשיים לא יכבידו על ההתנהלות השוטפת.

אז עד מתי צריך ביטוח חיים למשכנתא?

חשוב להבהיר ולהדגיש שוב – כל עוד יש משכנתא, יש צורך בביטוח! כדי להתמודד עם הקשיים והאתגרים שבדרך, בין אם אתם צעירים ובין אם אתם מבוגרים, הצעד החכם עבורכם לעשות הוא פשוט לפנות לאחד המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שישמח לענות לכם על כל שאלה, ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולהתאים לכם את הביטוח המתאים ובמחיר המשתלם. השאירו פרטים בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
מה ההבדל בין תקופת אכשרה לבין תקופה המתנה בעולם הביטוח?

כשאנחנו רוכשים ביטוח, המטרה של כולנו זה לקבל שקט נפשי – לא משנה מה קורה, אנחנו רוצים לדעת שיהיה לנו גב כלכלי שיעזור לנו להתמודד עם האירוע שקרה לנו. חברות הביטוח גם רוצות שנרגיש כך, אך הן מעמידות תנאים לכך, כגון תקופת אכשרה או המתנה. אז מה ההבדל ביניהן ולמה זה משהו שחובה שכל מבוטח יכיר?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.