למה חשוב שיהיה לכם ביטוח צד ג' לדירה?

כולנו מבינים כמה חשוב לבטח את הבית הרכוש שלנו, אבל רגע… מה לגבי ביטוח צד ג' לדירה? מדובר בביטוח חשוב לא פחות, שבהחלט שווה להוסיף לביטוח שלכם. מה הוא בדיוק מכסה, כמה הוא עולה ולמה כדאי לשים לב לפני שרוכשים אותו?

מה זה ביטוח צד ג' לדירה?

אם כבר יש לכם ביטוח תכולה, אתם יכולים להיות רגועים. ביטוח צד ג' לדירה הוא חלק בלתי נפרד מביטוח זה. אבל אם החלטתם לוותר על הכיסוי החשוב הזה, כדאי לדעת שניתן לרכוש ביטוח צד שלישי גם ככיסוי נוסף במסגרת ביטוח המבנה שלכם.

מדובר בביטוח חשוב שלמעשה נועד להעניק לכם מענה במקרים בהם נגרם נזק לגוף או לרכוש צד שלישי עקב מקרה ביטוחי שקרה בדירתכם – וצד ג' יכול להיות קרוב משפחה, שכן, אורח, שליח  נותן שירות או כל אדם אחר שאינו מבני הבית ואינו עובד בבית באופן קבוע. למשל, דמיינו שהחלטתם לערוך מסיבה, ואחד האורחים החליק והוא נפצע באופן משמעותי. במקרה כזה הוא עלול לתבוע אתכם ולדרוש פיצוי בגין הנזק שנגרם לו בגלל שנפל בביתכם. זה יכול לקרות גם למתקין שהגיע לביתכם ונפצע במהלך עבודתו אצלכם.

דוגמה אחרת היא מקרה שבו עובר אורח עובר ברחוב בדיוק עובר ברחוב בזמן בדיוק כשהילדים שיחקו בכדור והכדור שלהם עף מהחלון ופגע באותו אדם בעוצמה, או שאותו כדור שבר את החלון של השכן או אדנית הפרחים שלכם נפלה ושברה את השמשה של הרכב שלו.

דוגמה נוספת שעלולה לקרות היא שריפה שפרצה בדירתכם שהתפשטה לשכנים או פיצוץ בצנרת שגרם לרטיבות או להצפה בדירה שמתחתיכם וגרמה לנזקי רכוש. גם אלה מקרים שחושפים אתכם לתביעות שעשויות להוביל אתכם להוצאות כבדות, בין אם בגין נזקי רכוש ובין אם בגין חלילה נזקי גוף.

כל אחד מהמקרים הנ"ל עלול להגיע לממדי פיצוי של עשרות ומאות אלפי שקלים, סכומים שיכולים להקשות עליכם מאוד. ביטוח צד שלישי לדירה עולה בסך הכול כמה מאות שקלים בשנה, ומספק לכם מענה לכל המקרים שצוינו.

מה מכסה ביטוח צד ג' לדירה?

ביטוח צד ג׳ מפצה אתכם במקרים של פגיעה בצד ג׳ בדירתכם:

  • במקרה של מוות
  • במקרה של מחלה, פגיעה או ליקוי גופני
  • במקרה של ליקוי נפשי או ליקוי שכל

ביטוח צד ג' גם מכסה אתכם גם במקרה שאירוע שקורה בדירה שלך פוגע בדירות אחרות:

  • שריפה שפורצת בדירתכם וגורמת נזקי רכוש כבדים לדירות הסמוכות
  • נזילה מדירת השכן אל דירתך ולהיפך.
  • הצפה שפוגעת בכמה דירות
  • הכלב שלכם נשך/תקף אדם אחר

על איזה סכום כדאי לבטח?

מי שמבין כבר שכדאי שיהיה לו ביטוח צד ג' לדירה, מתלבט באיזה סכום לבטח את עצמו. בניגוד לביטוח תכולה, שבו יודעים פחות או יותר מהו הנזק המקסימלי שעלול להיגרם ומהי העלות המשוערת לשיקום הדירה במקרה של נזק מוחלט, הרי שבמקרה הזה הנושא הזה לוטה בערפל. אף אחד לא יכול לדעת אף פעם מהו פוטנציאל הנזק שעלול להיגרם, מאחר ומדובר על נזקים שנגרמים לאדם אחר או לרכושו. לכן, התשובה היא לבטח את עצמכם ככל יכולתכם, כשהסטנדרט נע לרוב בין 500,000 ₪ ועד 1,000,000 ₪. כמובן שניתן לבטח בסכום גבוה ביותר, אך גם הפרמיה תעלה לכם יותר, ולא בטוח שהדבר יהיה נכון עבורכם. לכן עדיף להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי שמכיר את התחום לעומקו.

מה לגבי ביטוח צד ג' לדירה שכורה?

מה לגבי ביטוח לדירה שכורה? לפי חוק שכירות הוגנת בתיקון משנת 2017 בעל הדירה אינו יכול לחייב את השוכרים ברכישת ביטוח מבנה וצד ג' ולשלם על הפוליסה. מצד שני אין התייחסות בחוק לביטוח התכולה, שכן הוא בד"כ מכסה עבור ריהוט של השוכר ממילא.

מה שמקובל הוא שבעל הדירה רוכש ביטוח מבנה לדירה ומגן בכך על הנכס שרכש במיטב כספו – על כל הקירות, מערכות האינסטלציה, הצנרת והחימום, התוספות הצמודות למבנה כמו מרפסת, שביל גישה וכדומה. לעומת זאת, השוכר רוכש ביטוח תכולת דירה, שעלותו נמוכה ונוחה לכל כיס ובכך מגן על הרכוש הנמצא בדירה, וכך הוא גם זוכה להגנה מפני תביעות צד ג'.

למרות זאת, חשוב לשים לב לתנאי חשוב בפוליסה, שיכול ממש להציל אתכם מעוגמת נפש: ויתור על זכות השיבוב של חברת הביטוח. מה זה אומר? כל עוד לא מצוין אחרת, כששני צדדים בחוזה שכירות דירה רוכשים פוליסות ביטוח נפרדות לאותה הדירה, הם מהווים צד שלישי זה של זה, בכל אחת מהפוליסות. פירוש הדבר שאם שבמקרה ייגרם נזק למבנה שהשוכר אשם בו (למשל, שריפה שפרצה במטבח או מתנור חימום), חברת הביטוח תפצה את המשכיר (בעל הבית ובעל פוליסת ביטוח המבנה) אבל – היא גם יכולה לתבוע לאחר מכן את סכום הפיצוי ממי שגרם את הנזק (בדוגמה זו הוא השוכר עצמו).

חברת הביטוח יכולה להפעיל את זכות השיבוב שלה רק מול צד שלישי ולא לכפי צד שרשום בפוליסה. וכך, בכדי להימנע ממצב שחברת הביטוח תובעת את אחד מצדדי חוזה השכירות לדירה, ובעיקר במקרה של יחסי שוכר ומשכיר, קיים ויתור על זכות השיבוב כלפי מי מהצדדים.

איך רוכשים ביטוח צד שלישי?

כיום יש לא מעט חברות ביטוח שמתחרות על לב הצרכן, כולל חברות המציעות שירותי ביטוח אונליין. כדאי להחליט היכן לרכוש ביטוח צד שלישי, אפשר להעזר במחשבון ביטוח דירה של רשות ההון שמציג גם את מדד השירות. עם זאת, המחשבון מציג את ביטוחי הדירה הסטנדרטיים ולא אינו מאפשר התאמה אישית לצורכיכם הייחודיים.

פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחה בביטוחים בהתאמה אישית כבר שנים רבות, לרבות ביטוח דירה. אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בארץ, ומשתמשים בכלים טכנולוגיים מתקדמים כדי לערוך בשבילכם השוואה מדויקת המאפשרת ליצור עבורכם מענה הוליסטי ואיכותי שנותן לכם שקט נפשי אמיתי ובמחיר משתלם. השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

ביטוח צד ג לדירה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.