ביטוח צד שלישי לרכב – למה זה טוב והאם זה כדאי?

ביטוח צד שלישי לרכב מהווה חלק מפוליסת הביטוח המקיף לרכב או שהוא נרכש באופן נפרד כפוליסה העומדת בפני עצמה. הביטוח מכסה את אחריות המבוטח לנזק רכוש שנגרם לצד שלישי, כתוצאה משימוש ברכב המבוטח.

אילו כיסויים הביטוח מכסה?

ביטוח צד שלישי לרכב מכסה את האחריות המבוטח לנזק רכוש שנגרם לצד שלישי, כתוצאה משימוש ברכב המבוטח.

הביטוח כולל את הנזקים הבאים:

  • נזק לרכב של צד שלישי
  • נזק לרכוש אחר של צד שלישי, כגון גדר או שלט חוצות
  • נזק לרכוש ציבורי, כגון כביש, מדרכה, עמוד חשמל או תאורה

ביטוח צד שלישי אינו מכסה נזק עצמי לרכב המבוטח עצמו, וכן לא מכסה נזק גופני שנגרם לצד שלישי..

למה ביטוח צד שלישי חשוב?

ביטוח צד שלישי חשוב מכיוון שהוא מגן על המבוטח מפני תביעות שעלולות להגיע אליו במקרה של תאונה. הפוליסה תספק הגנה כנגד תביעותיו של צד ג' הניזוק עד לגבולות האחריות המירביים הנקובים בפוליסה.

במקרה של תאונה, המבוטח עשוי להיתבע על ידי בעל הרכב או הרכוש שנפגע. ביטוח צד שלישי יאפשר למבוטח לקבל את הפיצוי המגיע לו מהחברה המבטחת, מבלי שהוא יצטרך לשאת בהוצאות משפטיות או כלכליות. בעל הפוליסה יהיה זכאי להגנה משפטית וסיוע משפטי במימונה של חברת הביטוח.

נניח שאתם נוהגים ברכבכם וגורמים לתאונה שבה נפגע רכב אחר. הנזק לרכב השני מוערך בכ-200,000 שקלים. בעל הרכב השני תובע אתכם על הנזק שנגרם לו.

אם אין לכם ביטוח צד שלישי לרכב, אתם עלולים להידרש לשלם את הפיצוי לעצמכם. אם אין לכם את הכסף, אתם עלולים להסתבך בקשיים כלכליים חמורים.

אם יש לכם ביטוח צד ג', החברה המבטחת תשלם את הפיצוי לבעלים של הרכב השני. אתם לא תצטרכו לשלם שום דבר מהכיס.

דוגמה זו ממחישה כיצד ביטוח צד שלישי יכול להגן עליכם במקרה של תאונה. הביטוח יכול למנוע מכם להסתבך בקשיים כלכליים חמורים, ולאפשר לכם להתמודד עם התאונה בצורה רגשית ומשפטית קלה יותר.

חשוב לזכור כי ביטוח צד שלישי אינו כולל כיסוי לנזק גופני שנגרם לצד שלישי. אם נפגעתם בתאונה, עליכם לרכוש ביטוח חובה או ביטוח תאונות אישיות לנהגים.

כמה עולה ביטוח צד שלישי לרכב?

עלות ביטוח צד ג' משתנה בהתאם לגורמים שונים, כגון סוג הרכב, שנת הייצור, וותק הנהיגה של המבוטח והיסטוריית התביעות שלו. כמו כן המחיר נקבע בהתאם לשימוש ברכב ומאפייניו (רכב מסחרי או רכב פרטי, רכב המשמש להסעות, ללימודי נהיגה וכו'). באופן כללי, ניתן לומר שעלות ביטוח צד ג' היא כמה מאות שקלים בשנה.

ביטוח שמתאים מאוד לרכבים בעלי שווי נמוך

יש לציין כי ביטוח צד ג' לרכב משמש בדרך כלל כפתרון לבעלי רכבים בעלי שווי שוק נמוך, שבעליהם רואים ברכישת ביטוח מקיף לרכב קניה שאינה כלכלית, או במקרים שלא ניתן לבטח את הרכב בביטוח מקיף עקב גילו של הרכב, כלומר מרבית חברות הביטוח אינן מאפשרות רכישת הביטוח אינן מאפשרות רכישה של ביטוח מקיף לרכב שגילו מעל ל-12 שנה ומקצתן אינן מאפשרות רכישת ביטוח מקיף לרכב שגילו למעלה מ-15 שנה.

איך לבחור פוליסה טובה של ביטוח צד שלישי לרכב?

כאשר בוחרים פוליסה של ביטוח צד ג' לרכב, חשוב לשים לב לגורמים הבאים:

  • גבול האחריות: גבול האחריות הוא הסכום המירבי שחברת הביטוח תשלם במקרה של תאונה. חשוב לבחור פוליסה עם גבול אחריות גבוה מספיק, כדי לכסות את הנזקים האפשריים.
  • השתתפות עצמית: השתתפות עצמית היא סכום כסף שהמבוטח צריך לשלם במקרה של תאונה. חשוב לבחור פוליסה עם השתתפות עצמית נמוכה, כדי להפחית את עלות הביטוח.

כיסויים נוספים

בנוסף לכיסוי הבסיסי של ביטוח צד שלישי, ניתן לרכוש כיסויים נוספים (מה שמכונה "כתבי שירות"), כגון:

  • שירותי דרך וגרירה
  • שבר שמשות
  • רכב חליפי

קבלו הצעת מחיר מסוכן ביטוח

ביטוח צד שלישי לרכב הוא ביטוח חובה בישראל, המגן על המבוטח מפני תביעות שעלולות להגיע אליו במקרה של תאונה. חשוב לבחור פוליסה טובה של ביטוח צד שלישי, שתגן עליכם במקרה הצורך.

סוכן ביטוח יכול לעזור לכם לבחור את הפוליסה הטובה ביותר עבורכם. סוכן הביטוח יכול לסייע לכם להבין את הגורמים השונים המשפיעים על עלות הביטוח, ולבחור את הפוליסה עם הכיסויים המתאימים ביותר לצרכים שלכם.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית אתם מוזמנים לפנות אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים עוד היום.

ביטוח צד שלישי לרכב
תוכן עניינים
איך לבחור ביטוח רכב
איך לבחור ביטוח רכב? – המדריך שילווה אתכם צעד אחר צעד

כל נהג רוכש ביטוח רכב, אבל לא כל אחד יודע איך לבחור ביטוח רכב שהוא מושלם! אז איך עושים השוואת מחירים נכונה כדי לדעת שבאמת קיבלנו הצעת מחיר משתלמת, מה לבדוק לפני שחותמים על הפוליסה ומה בעצם ההבדל בין ביטוחי הרכב השונים? כל הפרטים במדריך שלנו.

קראו עוד »
ביטוח רכב לסטודנטים
ביטוח רכב לסטודנטים – ללמוד לעשות את זה נכון

למרות שהם עסוקים בלימודים סטודנטים רבים נעזרים ברכב כדי להתנייד בקלות ממקום למקום, לנסוע לעבודה, לבילויים, לסופ"ש אצל ההורים ועוד. קניית רכב ותחזוקתו היא הוצאה גדולה, אז למה כדאי לשים לב כשבוחרים ביטוח רכב לסטודנטים שלא רוצים לוותר על הנוחות?

קראו עוד »
בדיקת ביטוח רכב (1)
בדיקת ביטוח רכב – למה חשוב לשים לב לפני שחותמים?

בשעה טובה רכשתם רכב וההתרגשות רבה, אך הצעד הבא שעליכם לעשות הוא לצערנו הרבה פחות מרגש ושמח: בדיקת ביטוח רכב וכן התעסקות עם הניירת והבירוקרטיה שלעתים נלווית אליה. עם זאת, מדובר בעניין חשוב ביותר, ואנחנו כאן כדי להקל עליכם לעשות אותו.

קראו עוד »
ביטוח רכב עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.