ביטוח צד שלישי לעסק

תוכן עניינים

אחת ההגנות החשובות ביותר לכל בעל עסק היא ההגנה מתביעות של צד שלישי  או שיש המכנים אותו גם צד ג'. צד ג' יכול להיות למעשה כל אדם שנפגע כתוצאה מהפעילות שלכם בעסק, בין אם מדובר בפגיעה גופנית ובין אם הפגיעה גרמה לנזק ברכוש.

מי מוגדר בתור צד ג'?

כל בעל עסק שנמצא בסמוך לעסק שלכם, ספק שלכם או לקוח שביקר אצלכם עלול להיפגע בגופו בזמן שהוא ביקר בעסק שלכם. בנוסף לכך, במידה ונניח פרצה שריפה אצלכם בעסק וכתוצאה ממנה נשרפו גם העסקים השכנים לכם בצורה חלקית או מלאה, אתם חשופים לתביעות מצד אותם לקוחות, ספקים ושכנים. כלומר, התנהלות רשלנית במתחם בית העסק שלכם או ליקויים שונים בבית העסק, עלולים לגרום לנזקים לצדדים שלישיים ואלו קרוב לוודאי שיבואו אליכם בטענות באמצעות הגשת דרישה או תביעה משפטית לקבלת הפיצוי ההולם לנזק שנגרם להם.

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח צד שלישי לעסק?

כל עסק עלול לפגוע בצד שלישי במסגרת פעילותו העסקית השוטפת. תביעות צד ג' עלולות להיות כרוכות בהוצאות משמעותיות הכוללות גם את ההגנה והליווי המשפטי וגם את הפיצויים שתאלצו במרבית המקרים לשלם לתובע.

לכן, בשביל השקט הנפשי שלכם, חשוב שתרכשו ביטוח צד שלישי לעסק ועדיף לדאוג גבולות האחריות המירביים לביטוח יהיו גבוהים מספיק לכיסוי הוצאות של נזק משמעותי לגוף ולרכוש.

למה חשוב לשים לב?

שימו לב שהפוליסה שלכם מגדירה את הפעילות העסקית שלכם בצורה מדויקת ובמידה ואתם מבצעים פעילות עסקית גם אצל הלקוחות או באתרים מחוץ למתחם בית העסק שלכם, דירשו מחברת הביטוח להרחיב את הפוליסה לביצוע עבודות חוץ, כך שהכיסוי הביטוחי יחול גם בעסק וגם מחוצה לו. 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.